Şimdi Ara

DEU Bilgisayar Bilimleri Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dokuz Eylül Bilgisayar Bilimleri hakkında bilgi almak istiyorum. Sorularım şunlar:
    Hocalar yazılım konusunda ne kadar derinlikli bilgiye sahip?
    Üretilen projeler ne kadar iyi?
    Hocalar kendilerini güncelliyor mu?
    Yazılım veya bilgisayar alanında iş tecrübeleri var mı?
    Bölümün avantajları ve dezavantajları neler?
    DEU' da Bilgisayar Bilimleri mi yoksa nispeten sıradan bir üniversitede Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği mi? Gideceğim üniversitede hocaların hepsi bilgisayar mühendisliği eğitimi almış olacak fakat DEU'da matematik, istatistik, ekonometri gibi disiplinleri görmüş hocalar var. Hangisi tercih edilebilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• UP!

• niye kimse cevap yazmamış

• arkadaslar deü bilgisayar bilimlerinde okuyan biri olarak söylüyorum kesinlikle önermiyorum. cünkü asla mühendis konumunda olamayacaksiniz ilk öncelikle bunu bilmenizi isterim. gidin kötü bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyun yatay gecisle bilgisayar mühendisliğine gelirsiniz deüye ama asla önermiyorum bilgisayar bilimlerini bilginiz olsun!

• ayselgedik A kullanıcısına yanıt

Neden önermiyorsunuz acaba? Gerekçenizi öğrenebilir miyim? Tek neden ünvan mı?

• Ben bölümü öneriyorum yazılım alanında ilerlemek isteyenler için tüm dünyada okutulan computer science müfredatinı birebir kullaniyorlar, müfredet olarak bir cok bilgisayar muhendisliği bölümünden iyi (bilgisayar mühendisligı müfredatının neredeyse aynısı. Farkları; fizik 1 ve fizik 2 bilgisayar mühendisliğinde zorunlu, burada ise seçmeli. Toplam bilgisayar mühendisliğinden 1-2 donanım dersi eksik 1-2 algoritma yazilim dersi fazla)

Eğitim kalitesi olarak şuan; 100.000 sıralama ile öğrenci alıyor bu sıralamada öğrenci alan diğer tüm bilgisayar mühendisliklerinden eğitim kalitesi olarak iyidir. Ama 20 000 le girilen bilgisayar mühendisliğinden kötüdür. 90 000-100 000 cıvarı sıralamanız varsa burayı yazabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winston_2010 -- 4 Nisan 2023; 21:14:44 >
  • var mı yazmayı düşünen dostlar bu sene?

• sizce bu sene kaç k ile kapatır. geçen sene 33k öne atmış ama bu sene 4 üniversitede daha açılacakmış bu nasıl etkiler 109kdan yine 33k mı yoksa az ya da çok mu çeker

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.