Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Dershaneye gitmemiş mezunlar

14
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> Dershaneye gitmemiş mezunlar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 6 saat 37 dakika kadarı kaldı.
      02 Mayıs 2018 16:15:55 Konu Sahibi
      Pişmanlık duyuyor musunuz? Ben dershaneye gitmiş olsaydım daha mı iyi olurdu diye düşünüp duruyorum şu sıralar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |
    • Binbaşı
      1071 Mesaj
      02 Mayıs 2018 16:18:16
      Bi düzen sağlama açısından faydalı olabilirdi belki. Evde saldınmı tam salıyosun çünkü.
      Ama o dersaneye bayılacağın parayı düşününce bidaha olsa gene gitmem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      02 Mayıs 2018 17:31:46
      Evde calıstıgını düşünüyorsan dershane gereksiz.
      Dershane yerine kütüphane gitseniz daha yararlı olurdu.
      Ne ev ne dershane yaşasın kütüphane
      |
      |
      02 Mayıs 2018 17:35:40
      Kaliteli dershane sayısı çok kısıtlı istanbul İzmir tarzı yerlerde var onlar da 25-30 bin TL istiyor birey final tarzı bir dershaneye gidecektim diyorsan iyi ki gitmemişsin katkı sağlamazdi 25-30 binlik dershanelerde bana göre çok pahalı durumun olup da gitmediysen eyvallah ama öyle değilse üzülme boşuna

02 Mayıs 2018 17:54:38
      Gidecek param yoktu ne pişmanlığı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      02 Mayıs 2018 18:13:32
      Dershaneye göre değişiyor hocam.ben bıraktım mesela dersanemi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      278 Mesaj
      02 Mayıs 2018 18:21:11
      Dershane sadece düzen sağlar. Eğitim kalitesi çok aşırı yüksek olan dershane sayısı oldukça az. Oraya verilecek paranın sadece 1/10 miktarı ile sanal derslerden faydalanabilirsin, en güzel kaynakları isteğine göre tahsil edebilirsin.

Kalabalık ortamlarda hiç rahat etmeyen bir yapıya sahibim. Dershanelerde bir süreden sonra cıvıtmaya başlıyor. Ciddi çalışan ve yaygara çıkaran öğrencilerin kapışmasına şahit oluyorsun.

İyi bir arkadaş çevren varsa, bazen eğlenip geri kalan zamanında evde veya kütüphanede ders çalışarak vakit geçirebiliyorsan senden iyisi yok bence :)
      |
      |
      02 Mayıs 2018 19:18:46

Bu fiyatlara mevcut dershaneler var Büyükşehirlerde ve bir sürü öğrencisi var maalesef sistemde parayla kaliteli eğitim satın alıp başarılı olan onlarca öğrenci var keşke adil bir sistem olsa herkes eşit şartlarda mücadele verebilse

|
      |
      2013adamdır kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2018 19:29:26
      sene başı yazıldım sonra bıraktım keşke hiç yazılmasaymışım diyorum :D
      |
      |
      02 Mayıs 2018 19:49:16
      Yazılmadım çünkü yazılanları görüyorum ve vakit kaybı diyorum hiç bir farkı olmayacaktı üzerine daha az net çıkarıp para bayılma riski de vardı unutma
      |
      |

BOОAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ - 2018 GİRİŞLİLER 
    • Er
      2 Mesaj
      02 Mayıs 2018 20:17:41
      maddi yetersizlik vs değil bilerek ve isteyerek gitmedim. hayatımda yaptığım en iyi seçimlerden biri oldu. buna karar verirken ilk öncelik kendini tanımak aslında. ortaokuldan beri dershane kapılarını aşındırdım, toplu ortamda ders dinlemeyi sevmiyorum. geveze bir insanım ayrıca. çalışırken pijamayı altıma çekip kıçı başı dağıtmayı seviyorum. ben bu yüzden evi seçtim. "yalnız olmaya ve dışarı çıkmamaya ne kadar tahammül edebiliyorum? sabah kalkıp ders başına oturabiliyor muyum?" gibi sorular kıstas olmalı. tek eksileri asosyallik ve deneme sınavlarından uzaklaşmak olabilir. deneme çözmek için kesinlikle bir disiplin sağlanmalı. onun haricinde daha iki ay var yapmayan varsa kesinlikle kronometreyle çalışsın. yapanlara gülüyordum bundan yaklaşık iki ay önce, çalıştığım uçuyormuş gibi bir hissiyata kapıldım, o günden beri kronometreyle çalışıyorum. bugün gebersem ders yüzüne bakmam dediğim günlerde "hadi bak kronometreyi doldurmak için iki bir şeyler yapayım" diyerek üç dört saat yine bir şey baktım.
      |
      |

• Çavuş
      82 Mesaj
      02 Mayıs 2018 21:28:19
      Dersane düzen sağlamak açısından yoksa benim uyku düzeni bozuk 12 den önce kalkmam yazın filan ondan dolayi gidiyorum

|
      |
      02 Mayıs 2018 22:35:25
      quote:

Orijinalden alıntı: 2013adamdır

önceden dershaneler ve özel dersler vardi . simdi temel liseler ve ozel dersler var.
      bide mezunlar icin kurs adi altinda dershaneler var.

youtube daki ucretsiz icreikler ve diger ucuz icerikler sayesinde yorganda pire kadar olsada esitlik adina bir adim atildi.

Adam temel liseye gidiyor obp ucuyor ozel ders aliyor dershaneye gidiyor kazandım diye havalanıyor. sen kazanmicaksında ben mi kazancam.

bilemiyorum da hayatta adalet aramak zaten basli baslina buyuk bir hata .
      sakat doganlar , fakir doganlar , 2 dk lık zevk ugruna dogup terkedilenler , annesini babasını kaybedenler vs..

Eger zenginsen ve herseyin tamsa adalet pek de umrunda olmaz cunku ibre sana dönüktür .
      ama hayata 1 0 geride basladiysan adaleti sorgularsın .

egitimde adalet imkansız birsey böyle gelmis böyle gidecek . varsa paran en kral ozel okullara girersin ana sinifindan itibaren yoksada sürün babam sürün. eger bilinc sahibi olduysan kendin calisip biyerlere gelirsin zorda olsa . ama hepten birakirsan meslek çıkışlıların hali ortada .1600 liraya talim edersin . bide diger insanlar gibi aile kurmaya kalkarsan gecmis olsun.

Dünya adil bir yer değil ki ?

Eğer bunu gerçekten inanır ve benimsersen ya da diğer bir deyişle kabullenirsen çok rahat edeceksin inan bana
      |
      |

BOОAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ - 2018 GİRİŞLİLER 

• Teğmen
      224 Mesaj
      03 Mayıs 2018 00:13:30
      dershaneye sadece bir arkadaşa ziyaret için ve wc kullanmak için girmiştim :)

dershane pek önemli bir faktör değil hani.internette tonlarca ücretli ücretsiz videolar var çok kaliteli.

sana lazım olan derslerin her biri için konu anlatım,soru bankası,çözümlü kitaplar,bir kaç ücretli video serisi ve 10 lu 4 5 tane deneme seti alsanız dahi dershane fiyatının çeyreği anca eder diye düşünüyorum.

dershanede şu olay var bildiğim kadarıyla seviye belirleme sınavı yapıyolar grup grup ayrılıyor öğrenciler.artık en düşük seviye hangisi oluyorsa zaten onlar bir kere dershaneye boşa para ödüyor.

sebebi şu;dershanede ya sizin netleriniz kötü sizi bir kaç üst seviye gruba taşıyacak olan sizsiniz yani.çalışarak yapacaksın bunuda.derste elbette hocayı dinlemeli ama bu iş maalesef sadece dinlemeklede olmuyor ekstra bir çaba uğraş gerekli.
      |
      |

• Teğmen
      243 Mesaj
      03 Mayıs 2018 14:45:07
      quote:

Orijinalden alıntı: Cax10

Kaliteli dershane sayısı çok kısıtlı istanbul İzmir tarzı yerlerde var onlar da 25-30 bin TL istiyor birey final tarzı bir dershaneye gidecektim diyorsan iyi ki gitmemişsin katkı sağlamazdi 25-30 binlik dershanelerde bana göre çok pahalı durumun olup da gitmediysen eyvallah ama öyle değilse üzülme boşuna
      Özel üniversite sanki be! Kaz arıyorlar resmen.
      Ayrıca hocalar, kitaplar artık o kadar ulaşılmaz değil, dershane devri geride kaldı.
      |
      |
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.