Şimdi Ara

Ders çalışma isteğim gelmiyor hiç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• herşey defteri açana kadar gelmesini beklersen sınav geçer
  • Ayni durumdayim ve adasiz sanirim. Cok kotu bi durumdayiz vesselam.
  • bende de aynısı var .. fakat işin kötü tarafı bu sene sınava gireceğim
  • Çalışma
  • çalışmıyorum zaten
  • Derse çalışma isteğin gelinceye kadar beklersen ohoooo...
    Bence ders çalışma isteği gelmez arkadaşlar. Nasıl yani diyeceksiniz. Demek istediğim ders çalışma isteği kendi kendine gelen birşey değildir. Bir öğrenci ders çalışması gerektiğinin farkındadır ve bu durumu kabullenmelidir. Kopya ile hiçbirşey yapmadan ders çalışmadan sınıf geçilmez. Geçilse bile yılsonu notu, sırasıyla diploma notu ve sınavda verilen okul puanı düşük olur. Ders çalışmak biraz da dersleri sevmek ile ilgilidir. Mesela siz fen derslerini çok seviyorsunuzdur, canınız sıkılınca oturup bulmaca çözer gibi geometri çözersiniz. Siz edebiyatı ve türkçeyi çok seviyorsunuzdur, oturup roman okursunuz yada edebiyat çalışırsınız. Bunun gibi birçok örnek verilebilir... Ders çalışmak istiyorsanız ders sırasında eğlenmeniz ve o dersi sevmeniz lazım. Misal ben, ingilizceyi çok sevdiğim için kitap aldım ve tatilde kendi kendime bir dönemin tekrarını yapacağım. Dışarı çıkıp aylak aylak gezeceğime bu kitaba bakar çalışırım daha iyi. Yeni kitap aldım bugün, tatilde onu bitirmeyi planlıyorum.

Özetle: Dersi sev, ders çalışmaktan sıkılma...

• Genelde herkesin sorunudur bu otur bi düşün biraz ben ne yapmalıyım diye sonra kimsenin rahatsız etmeyeceği yerde çalış yalnız içinde çalışma istediği birazcıkta olması lazım
    Misal:ilk dönem biteli 5 ay oldu ilk 1,5 ay iyi çalıştım diğer 2 ay doğru dürüst çalışamadım haftada 2-3 gün sonra diğer aylar 3-4 güne çıkardım son iki hafta hiç çalışmadım şu tatil başlasın nasıl kasacam. :) ]
  • Ders çalışma isteğinin gelmesini beklerseniz daha çok beklersiniz.
  • Migrosda kasiyerlik, temizlikçilik, vs vs gibi meslekler yapacaksın. . Acı ama gerçek Eğer üniversiteyi çalışmadan kadar kazanabilecek kadar zekiysen bu dediklerimi geçersiz say.

Kazanmak değil ama KAZANMAK

Niğde üniversitesi değil
    Boğaziçi,i Hacettepe, ODTÜ gibi üniversitelerin adam gibi bölümleri , felsefe , ingiliz dili filanda değil

Onun için bir an önce çalışmaya başla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Imnobody -- 29 Ocak 2011; 1:06:20 >
  • Millet zaten sabah akşam ders çalışmaya çok meraklı. Hepsi içinden gelerek, zevk alarak ders çalışıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman
    Millet zaten sabah akşam ders çalışmaya çok meraklı. Hepsi içinden gelerek, zevk alarak ders çalışıyorlar.

Eminim vardır. Ornek vereyim bildigim ve sevdiğim konulardan soru çözmek hosuma gider. Saatlerce calisabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Migrosda kasiyerlik, temizlikçilik, vs vs gibi meslekler yapacaksın. . Acı ama gerçek Eğer üniversiteyi çalışmadan kadar kazanabilecek kadar zekiysen bu dediklerimi geçersiz say.

Kazanmak değil ama KAZANMAK

Niğde üniversitesi değil
    Boğaziçi,i Hacettepe, ODTÜ gibi üniversitelerin adam gibi bölümleri , felsefe , ingiliz dili filanda değil

Onun için bir an önce çalışmaya başla

bogaziçi felsefe bölümünü kazan bakım kazanabiliyor musun?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.