Şimdi Ara

Ders çalışırken klasik müzik dinlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ders çalışırken şarkı dinlemek pek doğru değil fakat barok largo tarzı klasik müzik dinlemek doğru mu?
    Görüşleriniz neler?

• sınavda da dinlersin diyenler gelmeden ; nasıl verimli oluyorsa ve mutlu hissediyorsan onu yap
  • Klasik müzik hiçbir şekilde dinlemem baş ağrısı bence sezen aksu ve barış manço dinlemeni öneririm
  • Klasik müziğin pek zararı olmaz hatta yararlı bile olabilir bir araştırma okumuştum bunla ilgili ayrıntıları hatırlamıyorum ama zararı olmadığını biliyorum özellikle matematik çözerken sözel derslerde ise zaten durum farklı.
  • Barış Manço ve Erkin Koray ı çoooooook severim sürekli dinlerim Anadolu rock muhteşem bir şey
  • Ben de dinliyorum ama benim durumum farklı dışardaki sesleri duymamak için klasik müzik dinliyorum
  • Öğrenme üzerine okumalar yaparken çalışılan metaryelin beyine dış dünyadan alınan bütün duyusal verilerle beraber kaydedildiğini okumuştum. Sonuç olarak onları hatırlamak için o parçaları dinlemek o yerde olmak gerekebilir bu yüzden olabildiğince farklı ortamlarda farklı dış verilerle çalışmak daha iyi oluyormuş.
  • saddlemaker64 kullanıcısına yanıt
    Aslında sınava girdiğimiz ortam ciddi ve sakin olduğu için ders çalışırkende böyle bir ortam oluşturmak öğrendiklerimizi hatırlamak açısından daha etkili olur mu?
  • Hocam ben ders çalışırken ortam sessiz olunca dikkatim dağılıyor o yüzden klasik müzik dinliyorum. Normalde klasik müzik dinlemem rock dinlerim ama ders çalışırken klasik müzik en iyisi. Ben bi zararını görmedim.
  • Füj kullanıcısına yanıt
    Hmm bunu bilmiyorum
  • Bununla ilgili onlarca deney var hocam örneğin danimarkada 7 10 yaş grubu çocukları 6 ay boyunca çeşitli testlere tabi tutuluyor hafıza hızlı işlem vs bu çocukların bir kısmına klasik müzik dinletiliyor dinletilenler %30 35 oranında daha başarılı oluyor

Bu deneyin aynısı farelerde yapılıyor klasik müzik dinletilenler fareler parkuru dinlemeyenlere göre daha hızlı tamamlıyor
    Kişisel gelişim kitabında okumuştum
  • vortigon58 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir süre klasik müzik ile çalışmayı deneyeceğim, deneyimlerimi aktaracağım sonra
  • Bekliyorum
  • Hocam bence çalışmayın yani tabi bir deneyin ama verimli olmuyor bence ki bunu klasik müzik dinlemeyi çok seven biri olarak söylüyorum. Ders aralarında çok iyi gidiyor ama.
  • hocam barak lorga tarzı bilmemde barak havasını iyi bilirim

ali nurşani bir numaradır

youtube.com/watch?v=iNJ8YMXD6wA&list=RDiNJ8YMXD6wA&start_radio=1

biraz daha ağır birşeyler içinizi paramparça edip hayattan soğumak istiyor isenizde bunu öneririm.

youtube.com/watch?v=PG-eQnCeldY
  • Hocam ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz
    Odaklanmayı mı engelliyor
  • hüseyinhayko cepkinci kullanıcısına yanıt
    Hocam yarın ilk işim bunları dinlemek :D
  • Füj kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam odaklanmayı olumsuz yönde etkiliyor sorudan çok müziğe odaklanıyordum ben. Bu da bir müddet sonra çalışmamın verimi düşürüyordu haliyle. 2 saatte çalışacağım şeyi 3-4 saatte çalışıyordum nerdeyse. Tabi siz yine de deneyin belki olumlu sonuç verir ama şunu da unutmayın ki sınava girdiğimiz yerde klasik müzik çalmayacak o yüzden kendinizi bu tarz şeylere çok alıştırmayın derim :)
  • Anladım hocam
    Aslında dediğiniz gibi pek alıştırmamak gerek
    Yorumunuz için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.