Şimdi Ara

Ders Çalışılabilecek Siteler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
428
Cevap
401
Favori
267.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanırım 2.üniversıteye baslıycam:)) super bıse oldu
  • Hocam matematik derslerinin videolu olarak anlatıldığı çok hoş bir site var.bunuda ders çalışılabilecek siteler arasına alabilirmiyiz?
    videolu matematik ders anlatım sitesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elendil03

quote:

Orijinalden alıntı: GodSmacker

Bi boha yaramaz alın adam gibi kitaptan çalışın.

bence yanılıyorsun coğu yerlerde yardımları oluyor

bilgisayar karşısında ders çalışılmaz; adepte olamazsın klavyen başka siteleri tuşlar düzgünce öğrenemezsin ben diyeceğimi dedim gerisi size kalmış ...
  • defalarca çalıştıgın halde anlayamadıgın bir konuda belki bu siteler yardımcı olur birde dershaneye felan gitme imkanın yoksa bu siteler nimet gibi ama sürekli olarak bu sitelerden ders dinlersen bencede zorlanırsın çünkü insan net başlında gerçekten kendini belli bir zaman sonra yorgun hissediyor ve arkadaşın dedigi gibi klavyen başka siteleri tuşlar sadece anlayamadıgın konularda gerçekten büyük yardımcı bence dershaneden çokda bir farkı yok ama sınırları bilmek lazım sen bir sene boyunca sürekli bunlardan çalışırsan işin zor
  • siteler dersi bilirsen hızlı tekrar cila oluyor yok sıfır diyorsan ön izlenim oluyor yukardaki sitelerin coguna girdim
    ztv ekol hoca körfez video belli bir kaliteyi tutturmuş kullanıyorum
    fakat benim gördügüm eksik bu video ders sitelerinde
    3 seviye olmalı 1 enkolay basit soru cözerken ayrıntılı anlatmalı böle tık tık tık sonuc a diye degil tektek
    2 seviye daha böle bilen için sayı şu konu yüzünden burda -1 diye söleyerek
    3 seviye ise zaten bilen üstüne unutmamak için cila yapana benim bula bildigim siteler genelde 2 yada3 katogoride 1 katogoride site bulamadım
    birde böle katogorilendiren hiç yok

site yapan hocalarıma fikir olsun burdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: korsanzeki168

siteler dersi bilirsen hızlı tekrar cila oluyor yok sıfır diyorsan ön izlenim oluyor yukardaki sitelerin coguna girdim
    ztv ekol hoca körfez video belli bir kaliteyi tutturmuş kullanıyorum
    fakat benim gördügüm eksik bu video ders sitelerinde
    3 seviye olmalı 1 enkolay basit soru cözerken ayrıntılı anlatmalı böle tık tık tık sonuc a diye degil tektek
    2 seviye daha böle bilen için sayı şu konu yüzünden burda -1 diye söleyerek
    3 seviye ise zaten bilen üstüne unutmamak için cila yapana benim bula bildigim siteler genelde 2 yada3 katogoride 1 katogoride site bulamadım
    birde böle katogorilendiren hiç yok

site yapan hocalarıma fikir olsun burdan

bende bu sitelerin çoguna baktım sanki bazı konuları üstünkörü geçmişler bana öyle geldi özellikle sözel kısımları

• quote:

Orijinalden alıntı: emelkurt

Hocam matematik derslerinin videolu olarak anlatıldığı çok hoş bir site var.bunuda ders çalışılabilecek siteler arasına alabilirmiyiz?
    videolu matematik ders anlatım sitesi

http://matematikcifatih.tr.gg linki ekliydi, onu bahsettiğiniz linkle değiştirdim.

• quote:

bilgisayar karşısında ders çalışılmaz; adepte olamazsın klavyen başka siteleri tuşlar düzgünce öğrenemezsin ben diyeceğimi dedim gerisi size kalmış ...

Bahsettiklerin iradesine sahip olamayanlar için geçerli. Adapte olunamıyorsa konsantrasyon sorunu vardır.
    Şu ücretsiz e-kitap yardımcı olabilir:
    http://www.konsantrasyonungucu.com/

Alternatif:
    http://www.4shared.com/file/107324921/3fef55df/KonsantrasyonunGucu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virs -- 25 Eylül 2010; 13:29:10 >

• Mesajım bulunsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elendil03

quote:

bence yanılıyorsun coğu yerlerde yardımları oluyor

kişiden kişiye değişiyo demekki hocanın karşısında anlıyamadığım 1-2 konuya baktım sonra sorulara baktım hepsini çözüyorum

• Eğer gerçekten ders çalışma amacıyla bilgisayarınızın başına geçip bu videoları izlediğinizde çok çok fazydası oluyor. Aksi tadirde zaten vakit geçirmek için bakarsanız elbette hiç bir faydasını göremezsiniz. Bu videolar yeri geldiğinde okuldaki öğretmenlerden daha iyi bile olabiliyor.
  • saolasın.
  • Video anlatımlarla konulara çalışan arkadaşlar özellikle sayısal derslerde yazarak çalışın.
    Bu hem dersi izlerken uykunuzun gelmesini önler hem de sayısal dersler yazarak çalışıldığında unutulması zorlaşır,
    yazarak çalıştığınızda derse ilgiliniz artar, öğrenilmesi kolaylaşır.
    Tabi ki öğrendiğiniz konularda sorular çözün özellikle çözümlü sorular işinize çok yarayacak.
    korfezvideo.com daki her konu anlatımının altındaki test oluştur butonuyla erişebileceğiniz sürüsüyle çözümlü soru bulunduğunu da hatırlatayım.
    Soru çözümleri de video şeklindedir.

Sözel dersler için hafıza tekniklerini kullanmaktan başka kalıcı yol bulamadım.
    Haftada veya ayda bir de ilgili konuyu tekrar etmekte çok işe yarıyor. Özellikle konunun püf noktası olan kısa notlarla yapılan tekrar.

Ayrıca aşağıdaki konuya da gözatmanız kendi yararınızadır:
    http://www.konsantrasyonungucu.com/kon_yiyecekler.asp?axpsrt45=-853167453

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virs -- 19 Eylül 2010; 22:04:59 >

• Arkadaşlar. Video değil de sadece yazıyla anlatan "sanaldershane" dışında güzel bir site var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Arkadaşlar. Video değil de sadece yazıyla anlatan "sanaldershane" dışında güzel bir site var mı acaba?

Eski adıylawww.xsinav.com yeni adıylahttp://www.abakurs.com/ var ama ücretli. Yıllık 49 TL, taksit imkanı var.
    Bence gayet kaliteli anlatıma sahip, analizleri de güzel ama soru sayısı az gibi geldi :
    (Sol üst kısımdan bölümünüzü seçin ve 1. haftadaki tüm dersleri ücretsiz inceleyin)
    http://app.abakurs.com/weekly.php?div_id=1

• Çok çok sağol ya çok lazımdı çok teşekkürler
  • Ellerinize sağlık.
    matematik çok hoşuma gitti.
  • Arkadaşlar ilk mesajımı güncelledim. Bazı değişikler:
    - Kullanım dışı olan siteleri listeden çıkardım.
    - Konu anlatımı, soru bankası, soru çözümü ve denemeler gibi kriterlerle eleme yaparak
    bunlardan en az birine hizmet etmeyen siteleri listeden çıkardım, yeni birkaç link ekledim.
    - İlgili sitenin adını kolayca görebilmeniz için siteleri A-Z'li sıralama ile listeye ekledim.
    - Siteleri ders ders grupladım.

Varsa eksik veya fazla ya da eklenmesi gereken siteleri yine belirtiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virs -- 25 Eylül 2010; 15:41:55 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.