Şimdi Ara

Derin Dondurucu Buzdolabı İçi Buzlanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    4,5 aydır yaşadığım sorunun çözümünü çok araştırdım ama bulamadım internette çözümünü bulunca yazmak istedim.
    Elimiz tornavida tutan biraz elektronikten anlayan kişiler olarak çok teknik servis çağırma yanlısı olmuyoruz. Ben de elim tornavida tuttuğu için çağırmak istemedim. Arçelik marka buzdolabımın buzluk dediğimiz kısmın diğer tarafı dolap kısmının arka tarafı komple karlanma, buzlanma artık ne derseniz oluyordu 2-3 günde 2-3 cm arka tarafı komple karlanmış oluyordu araştırdığımda sağ alt tarafta bulunan sensörden kaynaklı olduğu söylendi aldım. değiştirdim olmadı. Daha sonra arka üst tarafta bulunan fanın çalışmadığını anladım ışığı kapalıyken (kapının oradaki tuş gibi olan kola çoktüğünüzde ışığı söner). Fanı çıkarıp denedim 220 volt verip çalışmadığını anlayınca yenisini aldım. Adı kondenser fan motoru imiş. 20 tl gibi bir fiyatı var internette 50-60 diyorlar. Değiştirdiğim zaman 1 saat içerisinde problemin geçtiğini anladım. karlanma 1 hafta durunca 6-7 cm e kadar ilerliyordu. çözümü fan motoru değiştirmek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.