Şimdi Ara

Derdim çok büyük . Bana moral verir misiniz ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an kendimi bomboş hissediyorum . Hiçbirşe yapmak gelmiyor içimden . Ağlamak istiyorum ama . . . Derdimi anlatmak belki iyi gelir diye düşündüm .

Birbirimizi çok seven bir çiftiz ve çok ciddi düşünüyoruz ama öyle sorunlar varki yani hiçbirşey yapamıyor , yapamamakta beni kahrediyor .

Sorunumuz kız arkadaşımın annesinin beni damat olarak onaylamaması sebebide Türk olmam . Çok kötü bir anı yaşamış ve çok derin izler bırakmış onda bu yüzden bir türkle birlikte olup evlenmesini istemiyor . Üniversite öğrencisiyiz kız arkadaşımın ailesine durumu bildirdiğimizde annesi hariç tüm aile fertleri olaya ılımlı baktılar . Annesi öğrendiğinde kız arkadaşımın kartlarını kapattırdı 4 aydır bu şekilde . Geçen haftalarda sağlık güvencesi kapsamından da mahrum kaldığını öğrendik doktora gittik ne muayne olabildi nede ilaç alabildik . Beni sevdiği için annesine çok diretiyor beni onlara kabul ettirmeye çalışıyor . Çok yıpranıyor bu durumda beni gerçekten gebertiyor tabiri caizse . Annesi o kadar sevmiyor ki bir tanışsa bir görüşse belki fikri değişir diyordum ama görüşmek dahi istemiyor .
    Kız arkadaşımın yaşam refahı benimkine göre çok yüksek bu kadar zorda kalması ona çok ağır geliyor . Sürekli yüzü asık açıkcası bu kadar diretip bir gün pes edeceğinden çok korkuyordum ama o kadar iyi gidiyor ki ben ağlayacağım o derece gururlandım . Bense bu olan bitene hiç müdahale edemiyorum beklemek çok kötü ailesi birkaç sene içerisinde geri döneriz demişler . Dönerseniz nasıl olacak diye sorduğumda bir şey diyemiyor . Annesi ona çok düşkün çok seviyor oda onu . Annesi ile ben arasında bir seçim yapmak zorunda kalacak gibi .Ama nasıl olurda annesi varken beni seçer ? nasıl onu bir kalemde silmesini bekelyebilirim . Zamanla alışır kabullenir diye düşünüyorum hatta sağlam durursak belki yıkarız bile annesinin düşüncelerini diyorum . Fakat bir yandan da kendisi ailem bana destek olmazsa nasıl mutlu olabilirim ki diyor . Bir durum olsa aramız bozulsa nasıl geri giderim onların yanına diyor . Bunları soruncada ben kala kalıyorum .
    İkimizde tükeniyoruz ama ayrılamıyoruz da . Annem evlenirken sadece bir kişiyle değil o kişinin tüm ailesi ile evlenirsin aslında diyor . Biz kız arkadaşını sevdik benimsedik ama sen orda sevilmeyen olacaksın dedi . Evlendiğiniz zaman annesi yine rahat bırakmayacak yine çok üzülecek
    Kız arkadaşın bunları kaldırabilir mi diyor ya pes ederde seni yarı yolda bırakırsa dedi . O an bende ağlamak istedim . Çok harika biri onun üzülmesine katlanamıyorum . Düşünmekten başıma sancılar giriyor nasıl çözeceğiz diyorum bu işleri . Kızı tek benden sebeple sıkıyorlar diğer olaylarda çok rahat ama dışarıda bir şehirde okumak parasız çok zor oluyor elimden geldikçe destek olmaya çalışıyorum ama bir yerden sonra gurur yapmaya başladı artık paramı da almıyor .
    Şu an ayrı şehirlerdeyiz konservatuvar sınavına girdi bir kaç günde oradaki arkadaşlarıyla kafa dağıtsın dedim.Döndüğünde bu konuları ciddi ciddi konuşmak istiyorum bundan sonraki duruşumuzu belirlemeliyiz ona göre ben bu ilişkiye herşeyimi vermek istiyorum . 2 yıl direne direne bir gün beni bırakıp gitmesini kaldıramam . Çok berbat bir durumdayım ve morale ihtiyacım var .

.

• Çok alttan alıyorum canı sıkkın diye ama bazen bende dayanamıyorum suratım bir karış oluyor . O buna da üzülüyor bu yüzden tartışıyoruz hiç olmayacak sebeplerden ikimizde saldıracak yer arıyoruz . Bende dayanamıyorum bazen ben duruma üzülüyorum diyorum o bana sen bir benle uğraşıyorsun bense hem sen hem annemle diyor daha kötü oluyorum .
  • Öncelikle kız arkadaşını kutlamak gerekli çünkü en tutarlı ve gerçekçi bir şekilde duruşunu sergilemiş.
    Bence biraz askıya almakta (ayrılmaktan bahsetmiyorum ama biraz seviye düşürmek gerekiyor) fayda var.
    İletişimde şöyle bir durum vardır;taraflardan birinde ya da her ikisinde duygu mantığın önüne geçtiyse iletişim aslında bitmiş demektir.O an devam ettirmeye çalışmanın yararı olmayacağı gibi zararı vardır.Şöyle düşün telefonda birisi sana bağırıp çağırıyorsa seni dinlemiyordur,artık ona birşey anlatamazsın.En doğrusu görüşmeyi sonlandırıp beyin yine kontrolü ele alınca tekrar görüşmektir.
    Yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla anne şu anda kapalı durumda ve üzerine gittikçe daha da çıkılmaz kovuklara girecek.Bir insanın öz evladının sağlık güvencesini bile kesmeyi göze alması olayın mantık çizgisinden tamamen çıktığı,saplantı halini aldığı anlamına geliyor.Burada sizin yapabileceğiniz fazla bir şey yok maalesef.Akıllı bir şekilde suların birazcık durulmasını beklemek gerekiyor.Hem böylece gerçekten de senin en az iki katın yük taşıyan kız arkadaşına da biraz nefes alma fırsatı vermiş olursunuz.
    Bu kadar şeye rağmen senin yanında olan bir kadın seni gerçekten seviyordur ve gitmez merak etme.

• Allah yardimcin olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Öncelikle kız arkadaşını kutlamak gerekli çünkü en tutarlı ve gerçekçi bir şekilde duruşunu sergilemiş.
    Bence biraz askıya almakta (ayrılmaktan bahsetmiyorum ama biraz seviye düşürmek gerekiyor) fayda var.
    İletişimde şöyle bir durum vardır;taraflardan birinde ya da her ikisinde duygu mantığın önüne geçtiyse iletişim aslında bitmiş demektir.O an devam ettirmeye çalışmanın yararı olmayacağı gibi zararı vardır.Şöyle düşün telefonda birisi sana bağırıp çağırıyorsa seni dinlemiyordur,artık ona birşey anlatamazsın.En doğrusu görüşmeyi sonlandırıp beyin yine kontrolü ele alınca tekrar görüşmektir.
    Yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla anne şu anda kapalı durumda ve üzerine gittikçe daha da çıkılmaz kovuklara girecek.Bir insanın öz evladının sağlık güvencesini bile kesmeyi göze alması olayın mantık çizgisinden tamamen çıktığı,saplantı halini aldığı anlamına geliyor.Burada sizin yapabileceğiniz fazla bir şey yok maalesef.Akıllı bir şekilde suların birazcık durulmasını beklemek gerekiyor.Hem böylece gerçekten de senin en az iki katın yük taşıyan kız arkadaşına da biraz nefes alma fırsatı vermiş olursunuz.
    Bu kadar şeye rağmen senin yanında olan bir kadın seni gerçekten seviyordur ve gitmez merak etme.

Katılıyorum be devirde böyle kız arkadaş bulmuşsun, bazıları(!) şehir değiştirmek istemiyor seviyorum demesine rağmen annemden ayrılmam diyorlar.Tabi bunu söyleyenin sevdiği şüpheli...

• kız nereli?
  • Rus göçmeniler yorumlar iyi geldi biraz ya ama belirsizlik işte içten kemiren beni . 3-4 gündür berbat bir haldeyim . Sağolun ya azda olsa moral oldu bana .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.