Şimdi Ara

Depremzede..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Degerli arkadaslar selamlar. İskenderunlu depremzedeyim bu hasarli olan yer tasiyici kolon mu acaba yoksa perde beton mu?

Depremzede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece50 -- 18 Şubat 2023; 18:25:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun hocam yanlış yönlendirmek istemiyorum ben de Maraştayım eve geldiler alt katlara baktılar kolonlarda kirişlerde sorun yok, duvarlar örülecek tekrar, az hasarlı dediler gittiler. Şimdi ailem o eve asla girmeyiz diyorlar komşular da aynı şekilde. Apartman dokuz katlı. Size hasar tespit yapıldı mı? Tekrardan geçmiş olsun.

• Geçmiş olsun hocam yanlış yönlendirmek istemiyorum ben de Maraştayım eve geldiler alt katlara baktılar kolonlarda kirişlerde sorun yok, duvarlar örülecek tekrar, az hasarlı dediler gittiler. Şimdi ailem o eve asla girmeyiz diyorlar komşular da aynı şekilde. Apartman dokuz katlı. Size hasar tespit yapıldı mı? Tekrardan geçmiş olsun.

• Sagol kardesim İskenderunda bircok bina yikildi malesef ekiplerde henuz gelmedi yavas ilerleniyor. Forumdaslara bir danismak istedim bende

• öncelikle geçmiş olsun,ayrıca başınız sağolsun illaki bir yakıınınız,akrabanız ölmüştür depremde.

ev eski binaya benziyor,çökmediği için çok şanslısınız. öyle ciddi bir şeye benzemiyor muhtemelen az hasarlı raporu verirler.

beton parçalarını elinize aldığınızda ufanıyor mu? birde inşaat demiri tırtıklı demirlerden mi? demirin kalınlığı ne? kaç katlı bina?

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Allah razi olsun hocam evet yakinlarimizi kaybettik. Olcumsel olarak tam bilmiyorim ama demirler normal tirtiklilara gore.kalinca gibi hocam .bina ,5 katli icerdeki kolonlarda saglam gibi ama hafif siyriklar var bazi yerlerinde binada cokme yatma vs yok gibi ama herkes korkuyor oturamayiz diyorlar.betonu elime aldigimda ufalanmiyor ama bu sekilde hasarli olmasi gozumuzu korkuttu

• kolon gibi duruyor...

• Hatay'da tekrar deprem bekleniyor. Bence uzaklaşın oradan.

• scientia kullanıcısına yanıt

Hocam haritadan silindik zaten..

• sadece50 kullanıcısına yanıt

o binaki o depreme dayanmış sağlam binaymış. demirleri kalın ve beton kalitesi de iyiyse oturulur.

ha tedbir amaçlı kolan güçlendirmeleri yapılabilir. kabon fiber kaplama çok iyi olur ama biraz tuzlu masraflı

tabi doğrusunu yapı denetim uzmanları bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 18 Şubat 2023; 19:38:48 >
  • Bizim binada kolonlarda falan bir şey yok ama 9 katlı hocam. Ailem girmiyor eve korkuyorlar bir şey olmaz bence de işte. Az hasarı dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChristoBangalter -- 18 Şubat 2023; 19:39:51 >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

Tskler hocam

• Hocam kolon patlamış,ağır hasar verebilirler.Kolon ve kirişlere bakılıyor kontrollerde.benim dairenin bulunduğu binada sadece 1 kolonda patlama vardı ağır hasar yazdılar.

• hocam kırık duvardan çok paslı demirlerden endişe etmeniz gerekliDepremzede.. 

• Hocam bildiğin kolon. Epey çatlamış. Demirler fena. Etrafına sarılan dörtgen demirler dahi yok.

Şu saçma yorumu da bırakalım artık. Yok 2 deprem geçirdi bişey olmadı o depremlerde bişey olmadıysa sağlamdır lafı çok yanlış. 2. Depremde yıkılan binalar da 1. Depremi geçirmedi mi ? Hatta 2. Deprem anında dıştan mükemmel görülen binalar canlı görüntülerde yıkılmadı mı. Şu saçma yorumları lütfen bırakalım artık. Belki 1 saniye daha sürseydi yıkılacak yüzlerce bina var. Belki tam yıkılacakken deprem bitti. Nerden bilcen ki bunu.

• İyi misiniz? Yine deprem olmuş.

• scientia kullanıcısına yanıt

Osmaniyeden fena hissedildi

• ChristoBangalter kullanıcısına yanıt

Akıllılık edip iyiki girmiyorsunuz. Az hasarlı orta çok hasarlı bunların hepsi yıkılmalı bence. Yıkılıp yenisi yapılsın bir deprem gelir yıkıp geçer

• İhsanblack02 İ kullanıcısına yanıt

Öyle de oluyor galiba Allah yardım etsin hepimize ortalık fena

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.