Şimdi Ara

Depodaki mala kur farkını maksimum yansıtan esnaf

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En kısa zamanda sürünmeniz, batmanız dileğiyle.

• Bir diğer versiyonu da stokçular.

Baktılar kur çok oynuyor, hemen stokluyorlar ki fiyatlara zam gelince satış için tekrar piyasaya sürecekler.
  • Alisverisi bitirdim.

https://forum.donanimhaber.com/imkani-olan-herkes-karaborsaci--134373328#134379649

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 52 7 kullanıcısına yanıt
    Ülkede herkes soyguncu olmuş.
  • eski fiyattan satarsa sana sattığı fiyattan yerine koyamayacak. bu kafayla onlar batmaz ama siz batarsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fade to Black

eski fiyattan satarsa sana sattığı fiyattan yerine koyamayacak. bu kafayla onlar batmaz ama siz batarsınız.
    +1 burada esnafa laf edileceğine neden bu hale geldik diye düşünmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Management

esnaf yüzünden
    tüccar basbakanım ülkeyi pazarlayacam dedi onlar da oy verdi

• Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Zaten ucuza almışlar. Fahiş bir zam yerine makul bir zam yaparak eski malları elden çıkarabilir, bu bizi neden batırsın ki? Hepsi için demiyorum ama çoğu esnaf potansiyel dolandırıcıdır
  • Cazoria kullanıcısına yanıt
    makul yapsın tabi ne kadar zam gelecekse o kadar yapsın. sen ucuza aldın eski fiyattan ver demek ticarete sığmaz.o mal o adamın sermayesi ve yerine koyması gerekiyor. bazı ticari kralları öğrenirsek ilerde kendimiz de zarar etmeyiz bundan bahsediyorum.

• Fade to Black kullanıcısına yanıt
    Ucuza versin demiyorum ki. Adam 1 TL'den 1000 adet X ürünü alıyor. 1.5 TL'ye de satıyor diyelim. Bu ürün artıştan sonra 1.5 TL oluyor. Esnaf kur artışını bahane göstererek daha önceden satın aldığı malları da millete 3 TL'den iteliyor. Şu an durum bu bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Management

Alıntıları Göster
    Esnafın 90%'ı AKPli? Şaka mısın sen
  • ticareti adam kazıklama olarak algılıyor esnaflar genelde

• Hayat böyle, günaydın arkadaşlar.

Yansıtmayanın beyninde zor vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fade to Black

eski fiyattan satarsa sana sattığı fiyattan yerine koyamayacak. bu kafayla onlar batmaz ama siz batarsınız.
    Ne sacma bi mantiginiz var sizin yahu yerine mal koyamazmis .Ulan bilmesek yiyeceksiniz bizi. Yeni mali pahali alip pahali satacak ucuz aldigi mali pahaliya satamaz borsa mi bu kur arttiginda stoktaki malin fiyatini arttirsin. Sizin bu sacmalasak mantiginiza gore kur 5 kat azalsa mali zararina satmasi lazim peh.

• quote:

Orijinalden alıntı: DooD_Rox

Ne sacma bi mantiginiz var sizin yahu yerine mal koyamazmis .Ulan bilmesek yiyeceksiniz bizi. Yeni mali pahali alip pahali satacak ucuz aldigi mali pahaliya satamaz borsa mi bu kur arttiginda stoktaki malin fiyatini arttirsin. Sizin bu sacmalasak mantiginiza gore kur 5 kat azalsa mali zararina satmasi lazim peh.

Alıntıları Göster
    Sacmalamayin ya muhendislik isi yapiyorum buyuk olcekli firmalarla. Yurtdisindan ciddi mal aliriz.

Sattigin mali yerine koyup para kazanabiliyor olman lazim. Koyamazsan krediyle cekip alirsin o da sana zarar. Pesin euro odeme yapiyorsun eee kur riski var ciddi. Gerci biz komple euroya donduk artik. Odeme ya euro ya da o gunku kurla. Is yeri cevirmeyenler nasil da belli oluyor.

Haaa biri kalkip 3 katina cikardiysa olmaz. Ama kur oraninda fiyat yukseltmek dogru. Pardon da aradaki zarari devlet odemiyor bana.

• normali bu. neden ucuzdan satsın ?
  • En basitinden vatan Bilgisayar örneğin dolar 4 iken aldığı depoda beklettiği ürünü dolar 7 olduğunda hemen kuru 7 den hesaplayıp satıyor sizce de burada bir firsatcilik yok mu

• Bi an başlığı ben açtım zannettim bu gün bu kelimeyi kaç kere tekrarladım. Fırsatçılar bu gün 50 mail gönderdiler..Depodaki ürün için kur farkı istiyor ya da dövizle satış yapalım diyor.
  • Demek ki buradaki arkadaşlar esnaflık yapsa, bir kaç güne kepenki çeker kapatır gider :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

En basitinden vatan Bilgisayar örneğin dolar 4 iken aldığı depoda beklettiği ürünü dolar 7 olduğunda hemen kuru 7 den hesaplayıp satıyor sizce de burada bir firsatcilik yok mu
    bütün teknoloji marketler neredeyse böyle..
    ocakta aldıkları ürünü kur arttı bahanesiyle şişirip sonra kur düşünce gıdım gıdım düşürüyorlar. Yani kur 4 tl ye inse bile fiyat eski seviyeye düşmüyorsa demekki üçkağıtçılık vardır..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.