Şimdi Ara

DENON AVR-X 2400H - AVR-X2700

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hali hazırda 2400h kullanıyorum 2700 e geçsem mi diye düşünüyorum kararsızım

OLED B9 var elimde 4k 120hz desteği mevcut. 120 hz görme amacım var ama bir tane hdmi 2.1 portu olduğunu okudum

bunun dışında earc hdr+ de cabası. Önerir misiniz?

• 60 hz üzeri ancak oyunlarda işe yarayacak bir özellik. Eğer elinizde 4k’da 60 fps üstü verecek bir PC varsa geçmek mantıklı olabilir diye düşünüyorum.

Tabii tv’lerde monitörlerdeki free sync tarzı bir özellik var mı, yada yoksa nasıl olur orasını bilmiyorum. Benim monitör 60 hz, keyif oyuncusuyum.

Bu arada Denon’larda x400 serisi hdr vs destekliyor. Bendeki 4400’e earc desteği de gelmişti. Sizin 2400’e de gelmiş olmalı diye düşünüyorum.

Bu durumda sadece 4k 120 hz için Avr değişikliği yapmak bana göre biraz lüks olur ki. Sizin yerinizde olsam Avr değişikliği yapacaksam bir üst segmente geçmek için yapardım. Denon 4000, Marantz 6014 yada Onkyo 840 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 1 Eylül 2020; 20:37:35 >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir önceki ses sistemini sizin önerilerinizle toplamıştım :)

RTX serisi yeni tanıtıldı. Açıkçası 3080 almayı planlıyorum. Çok da iyi bir performans ile geliyor. OLED c9 un da rtx kartlarla g sync özelliği var.

Üst segment için biraz daha birikim yapmam gerekli belki ilerde 2700 ü satıp 4800 alırım hocam. Fakat 4700 2700 arasında ciddi fark özellik var mı
  • Açıkçası tek Hdmi girişin desteklemesi tam 4K’nın ilk çıktığı zamanlardaki gibi. O zaman da bir giriş 4K ve 60 hz destekliydi. Sonra tüm giriş çıkışlar destekler oldu. Sonra hdr çıktı, sonra hlg, imax, Dolby vision bir sürü şey çıktı ve hala da tam net oturmadı 4K.

Aynı şey 8K’da da olacak. Bu sebeple 8k için biraz beklemek gerek bence.

Bunun dışında 60 hz ve üstü genelde fps oyunlarında işe yarıyor. En azından benim gözümde. Eğer tv karşısında klavye ve mouse ile fps tarzı oyun oynayabiliyorsanız (ki ben beceremiyorum:-) Ben anca Witcher, AC serisi yada pes benzeri oyunları kablosuz joypad ile oynayabiliyorum) sadece 120hz olayı için değişim yapılabilir. Ama benim gözümde hala daha erken.

Onun yerine Amazon Almanya’da Marantz sr6014 gümüş rengi şu an 890 €’ya düşmüş durumda. Vergi Kargo herşey dahil 10 bin TL gibi rakama geliyor. Ki rtx 3080 de aşağı yukarı bu fiyatlarda olur tahminimce.
    Ben olsam Avr’yi üst segmente çıkarırım. Ki Denon 2400’e göre ciddi bir iyileşme olur. Pre out çıkışlarınız olur, bu sayede sisteme müzik için stereo amfi eklemek isterseniz uğraşmazsınız vs vs

• Ben şahsen denon x3700 alırdım.En azından pre-out avantajı var. bir de hdmi 2.1 var tabi.Artık hepimiz için yakın zamanda standart olacak. Direnmek manasız. Ha şuan az model var ,fiyat yüksek filan ama kayıtsız da kalamayız.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an heco aurora 5.1 ses sistemim var açıkçası uzun bir süre upgrade edemeyeceğim bu hoparlörleri. Extradan stereo Amfi de düşünmüyorum yurt dışında yaşarken alırım muhtemelen çünkü tr de aldığım maaşla çok yüksek fiyata geliyor hepsi. Muhtemelen 2700 alacağım 4k 120 hz için. Deneme amaçlı 2k 120 hz yaptım ekranı gerçekten farkediliyor mousedan bile anlıyorsunuz akıcılığı. çok teşekkürler önerileriniz için
  • Denon AVR-X2700H çok iyi bir cihaz. Ben de almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.