Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bagli olan hoparlor sayisi ile receiverda atmos gozukmesi arasinda bir baglanti yok. icerik atmos ise orada atmos yazisi cikar, isterseniz bir tane hoparlor baglayin.

Yukaridaki ornekte atmos gozukmemesinin sebebi Dark dizisinin sadece son sezonunun atmos olmasi - diger sezonlari dd+ :) Bir de netflixte ses ayarlarinda atmos olan ses secenegi secili olmali.

• sqOn S kullanıcısına yanıt

Selamlar, dark tavsiye edildiği için onu da kontrol ettim, atmos içerikli 3-5 dizi, film denedim. Hepsinde ses atmos gözüküyor netflix de ama hiç bir şekilde digital ses alamıyorum sürekli streo geliyor ve center da hiç ses yok, 5.1 dolby bile alsam razıyım amacım zaten diyaloglarda center' i kullanabilmek en başta. teşekkürler.

• casparza C kullanıcısına yanıt

Kumandadan PURE tuşuna basıp AUTOya getirdiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Çok pardon onu yapmışsınız galiba. Geçiş modu olması lazım sony TV'lerde o da muhtemelen oto 1de olması gerekiyordu 100% hatırlayamadım

• casparza C kullanıcısına yanıt

Bir de Netflixte dublaj/dil vs seçme kısmında stereo veya 5.1 kanallı olarak ses seçimi var.

AVR’lerde atmos hoparlörü bağlı değilse yayın dolby atmos olsa bile AVR ekranında atmos yazısını göremezsiniz.

Netflix gibi platformlarda dolby digital, bluray riplerde ise dolby true hd yazar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bende x1600h var uzun bir süre 2.1 ve 5.1 olarak kullandım ve atmos içerik izlediğimde hep atmos yazısı çıkıyordu. Atmos zaten sadece tavan hoparlörü ile ilgili birşey değil ki

Ayrıca bir içerik dd+ veya truehd olup atmos olmayabilir. O zaman da dd+ > dsur veya trhd > dsur olarak görünür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sqOn -- 24 Mayıs 2022; 0:31:0 >

Kurulumu manuel olarak atmos yapmış olabilir misiniz? 5 hoparlör olan sisteme, 7 hoparlör var demiş olabilir misiniz?

• 100% eminim öyle birşey yapmadım zaten öyle birşey yapmış olsam seslerin birçoğunu duymazdim 2 speakerla. AVRnin atmos bir kaydi çözmesi speaker sayısına bağlı değil ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sqOn -- 24 Mayıs 2022; 8:48:11 >

Merhaba;

Neredeyse 6 yıldır Denon kullanıyorum. X1300 ve x2500h modellerini kullandım. Kaynak ses atmos ise ve avr'de atmos kurulum yok ise avr o sesi atmos olarak çözmüyor. En azından benimkiler öyle. Atmos sesi 5.1 kuruluma indirgiyor ve ona göre bir kod yazıyor avr'de. Atmos yazmıyor.

Siz kurulumunuza dair menülerin fotoğraflarını paylaşabilir misiniz?

• atmos kurulumu diye birsey yok ki zaten bende. benim avr 7 kanal. son 2 kanali yer icin veya tavan icin kurabiliyorsunuz cesitli sekillerde kurabiliyorsunuz. hoparlorler yerde - rear olarak tanimlanmasa bile icerik her turlu atmos icerigi. atmos dedigimiz tavandaki hoparlorlerden ziyade surround seslerin hoparlorlere nasil dagilacagi ile ilgili yani 5.1 bile olsa atmos atmostur.

Bir video cektim linki paylasiyorum. https://linksharing.samsungcloud.com/xpzQDYY4Msys

Atmos kurulum diye bir kurulum yok evet. Kurulumu 7 kanallı yaparsanız bunun adı atmos kurulumu oluyor.

Videonuzu izledim. 5.1 kanal kurulum var ve atmos kaynakta da avr'de atmos yazıyor. Benden bu olmuyor. Kurulumu 7 kanallı yaptıysam ki 7 adet hoparlörüm var ancak o zaman atmos yazıyor.

• O zaman sizin receiver atmos mixini direk görmezden geliyor tavan hoparlörü yoksa sanki receiver atmos özellikli değilmiş gibi. Enteresan.

• Merhaba, amfi kapalıyken power tuşunun kırmızı yanmasını istemiyorum. öyle de ayarlıydı ama geçen hafta amfi tamire gidip geldikten sonra amfi kapalıyken devamlı kırmızı yanıyor. Ayarları karıştırdım ama nereden kapatacağımı bulamadım. Bilen hatırlayan varmı?

• Selamlar.
    Tv açılınca amfi de açılıyor . En son hangi girişte kalırsa kalsın ,
    otomatik olarak media player hdmi aktif olup apple tv’yi açıyor. Tv açılışında otomatik olarak cbl/sat girişinden başlat şeklinde bir ayar varmı ?

• onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    Denon’un menüsünde açılışta hangi Hdmi girişin açılacağına dair bir ayar var. Bende cable/sat kısmına Digitürk alıcısı bağlı ve o seçili.

Tv’yi açtığımda AVR direkt cbl/sat ile açılıyor. Muhtemelen bu kısım sizde media player olarak seçili ve öyle açılıyor

Gün içinde fırsat bulursam resim eklerim

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Wallahi çok sevinirim. Çıldırtacak beni

• onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bahsettiğim gibi bir ayar bulamadım :))

Ya önceden vardı ve güncelleme ile kalktı ya da ben başka bir şey ile karıştırıyorum.

Ama yine de bendeki Denon 4400’ün Hdmi ayarlarının olduğu kısmı paylaşıyorum. Sanki RC kontrol kısmı ile sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Bu arada sizin AVR’nin tam modeli neydi?

Bir de Apple TV’de Hdmi Cec ayarlarını kapatmanız da işe yarar diye düşünüyorum.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Bende de ayarlar bu şekilde , apple tv hdmi-cec de kapalı 😬 denon’a , apple’a reset attım ona rağmen bi değişiklik olmadı … basit birşey gözümden kaçıyor ama bakalım hayırlısı :)

• 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.