Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.439
Cevap
91
Favori
259.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkürler, muhtemelen TV den çıkmıyor digital diyorsunuz anladığım kadarıyla. Özellikle Atmos yazan dizi/film denedim ama stereo gidiyor.

Teşekkürler deneyeceğim her seçeneği artık.

• casparza C kullanıcısına yanıt
    Evet sorunun tv’nin ayarlarında olduğunu düşünüyorum

Tabii AVR ile tv arasındaki Hdmi kablonun güncel ve sağlam bir kablo olduğunu varsayıyorum. Eğer çok çok eski bir Hdmi kablo ise arc desteklemiyor olabilir. O yüzden onu da bir kontrol edin derim.

Bir de en temel nokta, tv ile AVR arasındaki Hdmi kablo, AVR’nin Hdmi out 1 çıkışından tv’nin earc özellikli Hdmi girişine bağlı değil mi?

DENON AV RECEIVERS

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Merhaba;

Ses alabildiğinize sevindim.

TV ayarlarında "digital ses geçiş modu" otomatik olmasın. Seçeneklerde raw, direk vs varsa o olmalı. Dolby Digital sesleri de dolby iletmeyecek. Yani tv ses çözme işine karışmayacak. Sesi ham hali iletecek, çözmeyi avr yapacak. Ayarları yaptıktan sonra Netflix de Narcos dizisinde deneme yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca avr üzerinde şu ayarı aktif ettiğinize emin olun. Kumandanın sağ alttaki "pure" tuşuna tane, tane basarak avr ekranında auto yazısı belirmesini sağlayın.

Tv otomatik/manual birşey yapmacak. Ham olarak aktaracak.

Avr pure auto da olacak, sesleri avr kendisi otomatik olarak çözecek.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt

Avr reciever bağlı android box ayarlarından kaynaklı gözüküyor avr tv'ye sinyal gönderiyor ses avr üzerinden çözülüp avr bağlı kutucuk üzerinden izlenecek kaynak içeriğe göre ses çözülüyor burada android kutucuk ayarlarından kaynaklı olabilir yada kaynak içerikten olabilir.

• joven kullanıcısına yanıt
    Arkadaşta anladığım kadarıyla android Box yada medya oynatıcı yok.

Kendisi tv’nin sesini Netflix vs gibi uygulamalarda AVR üzerinden dolby atmos olarak almaya çalışıyor
    O yüzden tv’nin ses ayarları üzerine yönlendirdim

Ki Kokanche arkadaş detaylı cevabı da iletmiş

Haklısınız

• Bunu deneyeceğim bu ayarı bilmiyorum, tv den her türlü ayarı denedim ama digital aktaramadım henüz. Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 15 Mayıs 2022; 15:8:19 >

Android cihazım var Zidoo X9S bu cihazda mkv dosyasından digital alıyorum bunda sıkıntı yok ama netflix lisanslı değil digital ses alamıyorum, bu yüzden TV üstünden almaya çalışıyorum neden bu.

Bir diğer sorum Zidoo üstünden Atmos içerikli sesi TrueHD olarak tanıyor, amfi ayarlarında bir eksiklik olabilirmi Zidoo Atmos pasthrough yapabiliyor daha önce soundbar denediğimde Atmos vermişti, ama Denon 3400 'da daha hiç Atmos ibaresini göremedim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 15 Mayıs 2022; 15:9:45 >
  • Selamlar çok teşekkürler., bu ayarı az önce denedim auto şu an stereo gelmeye devam ediyor.

Aşağıdak tv ses ayarlarını paylaşıyorum ses çıkışında otomatik 1 ve pcm de stereo ses geliyor. Samsung Q800A soundbar aldım iade ettim, Samsung bu otomatik 2 de atmos geliyordu soundbar' a ama burda digital çıkışı gönderemedim bir türlü. Herkese bu arada yardımları için çok teşekkürler..

DENON AV RECEIVERS

DENON AV RECEIVERS
     DENON AV RECEIVERS
     DENON AV RECEIVERS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casparza -- 15 Mayıs 2022; 15:31:33 >

• Merhaba;

Avr'nize bağlı 7 adet hoparlör var mı? Yani atmos kurulumu yapılı mı? Hayır ise avr'de atmos çıkmaz. Şu anda tam hatırlamıyorum ne yazdığını ama atmos sesi, 5.1 kanala indireyip verir. Cevap evet ise sorunu başka yerde aramak lazım ama benim bilgim ve ayarlarım ancak bu kadar. Soundbar'da atmos yazdığına bakmayın, o çakma atmostur :-)

• Yeni soundbarlarda üstte de hoparlör oluyor ya onları sistem atmos hoparlör diye kabul ediyor ve ekranda atmos yazıyor. Tabii 3-4 cm’lik 1 mt yere tıkıştırılmış hoparlörler ile ne kadar atmos olur orası tartışılır :))

Ve de dediğiniz gibi sistemde tavan hoparlörü olarak atanmış hoparlör yoksa AVR ekranında atmos yazmaz.
    Netflix vs’de ekranda dolby digital, sıkıştırılmamış Remux dosyalarda dolby true hd yazar

Diğer mesajda belirttiğim gibi Zidoo üzerinden atmos yazısı görmeniz için sisteminize 2 adet daha hoparlör ekleyip, onları atmos hoparlörü olarak tanımlamanız lazım.

Bunun için de ya ön hoparlörler üzerine koyulan eğimli atmos hoparlörlerden almanız gerekli.
    Yada benim yaptığım gibi canton Plus gx 3 yada jbl control tipinde ufak, tercihen beyaz renkte (tavanda çok sırıtmayacak) hoparlörler alıp arkada tavana bir çift hoparlör monte etmeniz gerekli.
    Bir diğer seçenek de in ceiling diye geçen gömme atmos hoparlörü alıp arka üst kısıma monte edebilirsiniz. Tabii bunun için tavanın kartonpiyer gibi olması gerekiyor

Fikir vermesi açısından kendi kullandığım tavan hoparlörünün fotosunu ekliyorum.
    Benim AVR Denon 4400 ve 9 kanallı. Bu sebeple hem ön hem de arka tavanda birer çift hoparlör var ve sistem 5.1.4 olarak kurulu.

DENON AV RECEIVERS

DENON AV RECEIVERS

• @turuncu55  , @kokanche

Tekrar teşekkürler, Zidoo konusunu anladım şu an atmos kurulumum yok 5.1 olarak ayarlı durumda hatta surround lar bağlı bile değil. Soundbar 3.2.1 şeklinde atmos görüyordu ama zaten çok zayıf geldi ve geri gönderdim. Center performansı çok zayıfdı zaten.

Lakin TV konusunu çözemedim TrueHD/Dolby Digital herhangi bir streo hariç digital almayı başaramadım TV den. Kablo Paugge bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum sonuçta deneyeceğim pek bir alternatif kalmadı. Aklınıza bir şey gelirse denerim.

Tekrar yardımlarınız için teşekkürler.

• Merhaba;

Aşağıda paylaştığınız ayar menüsünde PCM'yi seçmeniz lazım. Dener misiniz?

DENON AV RECEIVERS
  • Selamlar, denedim PCM ve Otomatik 1 de stereo geliyor, Otomatik 2 de ses gelmiyor.

TV > Harici ses sistemi aktif olacak.

TV > Ses çıkışı PCM olacak (otomatik vs değil, illa PCM)

Netflix > Video izleme ekranında çok kanallı ses seçilecek.

AVR > 5.1 mod kurulumu yapılmış olacak.

AVR > Video oynarken Pure tuşuna bir kaç sefer, yavaşça, aralıklar basarak otomatik mod aktif olacak.

Bütün bunlar yapılı iken çok kanallı ses alabilmeniz lazım.

Son sorum. Aşağıdaki ayarlarda "A/V Senkronizasyonu, Dolby Digital Plus Çıkışı, Geçiş Modu" ayarlarının altında hangi seçenekler var? Ayrı ayrı gösterir misiniz?

DENON AV RECEIVERS

arc kumanda özelliği çalışıyor mu ? Denonun hdmi girişinden ayarlanıyor.

pegue hdmi 2.1 kablo ile kullanıyorum.

Denonun kumandasından tv audio seçeceksiniz.

Tv de bazı özellikleri otomatik yaptığınızı görüyorum sony tv kullanmadığım için ayarları bilemiyorum ama bende hdmi girişi ses ve çok kanallı ses seçili otomatik yerine...

Sanırım pcm yapmanız lazım.

Son paylaştığınız resimde netflix de dolby atmos görünüyor.

Bende avr kapanırsa dolby atmos görünmüyor avr açılınca dolby atmos aktif oluyor.

Dolby atmos netflix ses dil seçimin yanında atmos yazıyor. Genelde en alttaki dil dosyası

• Benimde şöyle bir sorunum var. Ağda true hd filmler var. Tv true hd atmos çözmüyor. Zidoo x9 çözdüğünü söylemiş arkadaş. Sizce bu işin tek çözümü bu cihaz mı? Yani atıyorum pc media pc gibi kullanan var mı kumanda vs bağlayarak. yada android kurmak. Bu konudaki alternatif çözümleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Şu sıra ikinci bir kasa yapasım varda.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Merhaba;

Sisteminizde bir AVR varsa normal şartlarda bütün sesleri AVR'ye çözdürmek gerekir. bunu sağlayabilmek için de filmi seyrettiğimiz cihazın (tv, media player yada pc) video dosyası içine gömülü olan ses dosyasına hiç müdahale etmeden sesi direk AVR'ye göndermesi (passthrough deniliyor), videoyu ise ekrana yansıtması gerekiyor.

Genel olarak TV'lerde (vestel ua9600 android tv'de var), zidoo'da (x9s modelini kullanıyorum, destek var), amazon fire tv stick'de passthrough var. Bu özelliğe sahip olan bir media player işinizi göreceği gibi ben deneyimlemesemde windows'ta da yazılımsal olarak bunun yapılabileceğini düşünüyorum.

Şu topicleri bir inceler misiniz?

https://forum.donanimhaber.com/avr-kullananlar-filmi-hangi-kaynaktan-izlemeyi-tercih-ediyor--121933015#121979266

https://forum.donanimhaber.com/maximum-kalitede-video-izleme-madvr-mpcvideorenderer-mpc-lav-gpu--74364316

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 16 Mayıs 2022; 14:5:53 >

• 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.