Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.704
Cevap
88
Favori
395.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar benimde kafama takılan bazı sorular var..
    Gemi adamı olmak için illa güverte, vb. dengi fakülte bitirmek zorundamıyız başka ne türlü yöntemleri ve ne gibi dezavantajları var?
    Güverte vs. denizcilik fak. bitirip uzakyola gittik diyelim, askerlik sorunu nasıl çözülüyor?

Şahsen "deniz ve liman işletme" önlisans programı kafama yatıyor önümüzdeki sınavda puan yeterse tercih listemde kesin olacak diyebilirim,
    tutturamassam da sınavsız geçişle şansımı deniyeceğim. Varmı bu bölümü okuyan, tecrübelerini aktarırsa sevinirim..

Edit; Upp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 18 Ağustos 2012; 0:52:37 >
  • Mrblar,
    Bu sene yazdım bduim'i gidicem inş.Sorularımın nerdeyse tamamına daha sormadan cevap buldum teşekkür ederim cvplayanlara :)
    Ayrıyetten bi sorum var: Cruise gemilerinde çalışabilmek ne gibi şartlar/birikimler gerekiyor?
  • DEÜ-DUİM kazandım başka kimler orda
  • Diyelim biz bu bölümden mezun olduk 3.kaptan olarak işe başlıyacaz daha sonra evlendik eşimizi gemiye yanımızda alma imkanımız varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jag1903

Diyelim biz bu bölümden mezun olduk 3.kaptan olarak işe başlıyacaz daha sonra evlendik eşimizi gemiye yanımızda alma imkanımız varmı ?

yardım
  • Sirketine gore degisir ama cogu sirkette sikinti olmaz gemiye alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet_kbrs -- 18 Ağustos 2012; 17:05:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Merhabalar benimde kafama takılan bazı sorular var..
    Gemi adamı olmak için illa güverte, vb. dengi fakülte bitirmek zorundamıyız başka ne türlü yöntemleri ve ne gibi dezavantajları var?
    Güverte vs. denizcilik fak. bitirip uzakyola gittik diyelim, askerlik sorunu nasıl çözülüyor?

Şahsen "deniz ve liman işletme" önlisans programı kafama yatıyor önümüzdeki sınavda puan yeterse tercih listemde kesin olacak diyebilirim,
    tutturamassam da sınavsız geçişle şansımı deniyeceğim. Varmı bu bölümü okuyan, tecrübelerini aktarırsa sevinirim..

Edit; Upp.

Gemide iken yurtdisindaki turk konsoloslugunda islemlerini yaptirirsin 36 ay hizmetini tamamlarsin 1takvim yili icinde turkiyedede maksimum 5 ay 29 gun kalma sarti var

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_kbrs

Sirketine gore degisir ama cogu sirkette sikinti olmaz gemiye alabilirsin

Teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANIL001

staj da para kazanılıyor mu ?

ayrıca kazanılıyosa ne kadar ortalama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktan27

quote:

0-300usd arası staj maaşları Türk firmalarında . Ancak bazı yabancı firmalar 600-750usd ye kadar verebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

quote:

quote:

0-300usd arası staj maaşları Türk firmalarında . Ancak bazı yabancı firmalar 600-750usd ye kadar verebiliyor.

vay 600usd :D iyimiş
  • quote:

quote:

quote:

Ben Dokuz Eylül Üni. - DUİM kazandım . 2. Dönem ile 3. Dönem arası 2.5 ay açık deniz stajı var yaza denk geliyor bu staj biz stajı bitirdiğimizde ortalama okulun açılmasına 15 gün kalıyor hiç dinlenme yokmu ? Sanki tatil az geldi

• quote:

quote:

quote:

quote:

vay 600usd :D iyimiş

Stajda paraya değil, işi öğrenmeye bakılması gerekir. Ulusoy stajere para vermiyor mesela, ama herkesin staj yapmak isteyeceği bir firma.

• Tatil mi??

Staji tamamlayacagim derken zaten tatili unutacaksin :)

Şu anda bizim gemide mesela Piri Reis'ten bir stajyer arkadas var. Okulu Ekim gibi baslayacak ama bizim donus tarihi ve seferler belli degil.

Ulusoy evet para vermiyor, ancak 1. ve 2. sinif staji icin faydali (roro icin soyluyorum gerci cok torpille giriliyordu zamaninda ama ben 1 ay kalmistim sonra dokmeciye donmustum. ) uzun stajda bulk carrier, general cargo, tanker, container gibi gemide staj yapilmasi ilk zabit olunca cikilacak kontrat acisindan onemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coaxem -- 21 Ağustos 2012; 12:40:54 >
  • artık güverte bölümünü ciddi ciddi düşünüyorum ama ailede problemler var annemi bir türlü ikna edemiyorum olmadı gizli gizli yazacam denüze küçük yaştan meraklıyım birazda heyecanlı olmasını isterim mesleğin mesela kötü havada o dalgalarda geminin inip çıkması beni heyecanlandırır gerçekten bu mesleğin bana ait olduğunu düşünüyorum hem para yığma mesleğide evlenmeyide düşünmüyorum zaten tek pürüz ailede onuda hallettim mi kesinlikle deu yada itüyü yazacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek suçu kopya çekmek

artık güverte bölümünü ciddi ciddi düşünüyorum ama ailede problemler var annemi bir türlü ikna edemiyorum olmadı gizli gizli yazacam denüze küçük yaştan meraklıyım birazda heyecanlı olmasını isterim mesleğin mesela kötü havada o dalgalarda geminin inip çıkması beni heyecanlandırır gerçekten bu mesleğin bana ait olduğunu düşünüyorum hem para yığma mesleğide evlenmeyide düşünmüyorum zaten tek pürüz ailede onuda hallettim mi kesinlikle deu yada itüyü yazacam

Hayırlısı, etraflıca araştır bölümü. Ne istediğini bul.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

quote:

artık güverte bölümünü ciddi ciddi düşünüyorum ama ailede problemler var annemi bir türlü ikna edemiyorum olmadı gizli gizli yazacam denüze küçük yaştan meraklıyım birazda heyecanlı olmasını isterim mesleğin mesela kötü havada o dalgalarda geminin inip çıkması beni heyecanlandırır gerçekten bu mesleğin bana ait olduğunu düşünüyorum hem para yığma mesleğide evlenmeyide düşünmüyorum zaten tek pürüz ailede onuda hallettim mi kesinlikle deu yada itüyü yazacam

Hayırlısı, etraflıca araştır bölümü. Ne istediğini bul.

teşekkürler uzun zamandır mesleği araştırıyorum gene devam edeceğim gerçekten bana göre olduğunu düşünüyorum 8 yaşında iken 5.5 metre bi kayığımız oldu onun her dalgada inip çıkması beni heyecanlandırıyordu hala daha öyle birazda macera arıyorum farklı yerler görmek istiyorum inşallah hayırlısı ile ikna ederimde bu sene kazanıp okurum

• quote:

Macera arayipta gelenler gece olunca 7-8 havada okyanusta , battal boy 4-5 cop torbasi istifra ettikten sonra emin ol o kadar egitim yasamini birakiyorlar ve bir daha donmuyorlar.

Macera , Farkli ulke gorme hevesiniz bir sure sonra sönüyor. Burada biz sadece işin ameleliğini yapıyoruz.

Bir süreden sonra her liman her ülke her terminal aynı görünmeye başlıyor...Hevesinizi kacirmak gibi algilanmasin :) ama bu is disaridan gorundugu gibi limana gelince "Oh Rahat Gezeyim, her yere gideyim dolaşayım işi pek değil." Her zaman soyle soylenir " Gemi sizin icin burada degil, siz gemi icin buradasiniz. Asil amac gezmek tozmak, eglenmek degil calismak ve calismak"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coaxem -- 21 Ağustos 2012; 13:29:07 >

• Arkadaslar bence staj yapacak gemiyi secerken zabit oldugunuzda hangi tip gemide calisacaksaniz ona gore secin arada farklar bulunuyor ben mesela kuruyukcugum ve tankerlerde calisamam arada farklar var veya tam tersi gibi tankerde mesela draft survey yoktur ben staj yaptigimdada 6 ay guverte stajeri olarak calistim 6 ayda stajer usta gemici bana artisi guvertetyide ogrendim arkadas yazmis macera aramak icin bu meslek yapilmaz calismak icin demis kesinlikle dogru gemiye alisana kadar 2 sene kustum kayik sallanmasina benzemez gemi sallanmasi universiteyi kazanip grldiginde oyle masa basindaki islerede benzemez amele gibi calistigin zamanlarda cok oluyor karadaki insana gore kaptan beyazlari giyer dunyayi gezer denizci adam icin oyle bir dunya yok asil olay iki liman arasinda yasananlardir bunu sadece gemi icindekiler ve allah bilir rihtima ciktigindada her zaman disari cikamazsin yok psc yok kontroller yok kendi islerin ustune bide yuk biter limandan kalkarsin yeri gelir 35 40 saat uyumazsin konuyu biraz saptirdik galiba ama bunlar her gemide olagan seyler

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_kbrs

Arkadaslar bence staj yapacak gemiyi secerken zabit oldugunuzda hangi tip gemide calisacaksaniz ona gore secin arada farklar bulunuyor ben mesela kuruyukcugum ve tankerlerde calisamam arada farklar var veya tam tersi gibi tankerde mesela draft survey yoktur ben staj yaptigimdada 6 ay guverte stajeri olarak calistim 6 ayda stajer usta gemici bana artisi guvertetyide ogrendim arkadas yazmis macera aramak icin bu meslek yapilmaz calismak icin demis kesinlikle dogru gemiye alisana kadar 2 sene kustum kayik sallanmasina benzemez gemi sallanmasi universiteyi kazanip grldiginde oyle masa basindaki islerede benzemez amele gibi calistigin zamanlarda cok oluyor karadaki insana gore kaptan beyazlari giyer dunyayi gezer denizci adam icin oyle bir dunya yok asil olay iki liman arasinda yasananlardir bunu sadece gemi icindekiler ve allah bilir rihtima ciktigindada her zaman disari cikamazsin yok psc yok kontroller yok kendi islerin ustune bide yuk biter limandan kalkarsin yeri gelir 35 40 saat uyumazsin konuyu biraz saptirdik galiba ama bunlar her gemide olagan seyler

Tankerde staj yapılmasını önerir misin abi? Draft survey ne?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.