Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.705
Cevap
88
Favori
395.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ustam bölüm bitti Allah'a şükür tıkır tıkır işleyen işimizde var kriz oldu diyelim bize nasıl yansır?
    Not: İTÜ'de ingilizce bölüm tutuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnickersTR

@fthzgr
    ustam bölüm bitti Allah'a şükür tıkır tıkır işleyen işimizde var kriz oldu diyelim bize nasıl yansır?

Dostum 2008 krizinde 1000-2000 TL düşmüştü maaşlar ama kurumsal büyük firmalarda bu kadar düşüş yaşanacağını sanmam. Denizci abilerimiz daha iyi cevap verecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

quote:

@fthzgr

Dostum 2008 krizinde 1000-2000 TL düşmüştü maaşlar ama kurumsal büyük firmalarda bu kadar düşüş yaşanacağını sanmam. Denizci abilerimiz daha iyi cevap verecektir.

:) konu unutuldu gibi abiler gemide sanırım o yüzden sana sorayım dedim kararsızım şu anda ODTÜ KKK elektrik-elektronik tam burslu-YTÜ mekatronik(iÖ)-İTÜ Deniz Ulaştırma ve İşletme kesin diyebilirim sıralamam oldukça önde ama karar veremedim hangisini yazsam diye hepsinin + ve - var tabi ama ben bu meslekleri yapabileceğime inandığım için kararsızım öneriniz olur mu?

• quote:

quote:

quote:

@fthzgr

:) konu unutuldu gibi abiler gemide sanırım o yüzden sana sorayım dedim kararsızım şu anda ODTÜ KKK elektrik-elektronik tam burslu-YTÜ mekatronik(iÖ)-İTÜ Deniz Ulaştırma ve İşletme kesin diyebilirim sıralamam oldukça önde ama karar veremedim hangisini yazsam diye hepsinin + ve - var tabi ama ben bu meslekleri yapabileceğime inandığım için kararsızım öneriniz olur mu?

ODTÜ KKK ÇOK İYİ DİYORLAR

Tanıtım Filmi
    Sitesi
    Mezunlar
    DH ODTÜ KKK

• ACİLL

Bu konu hakkında daha bilgi sahibi olan bir abim veya ablam varsa lütfen bilgi versin ya da bu konuyu bilenlere danışıp, bizle paylaşsın. 2012 ÖSYS Tercih sürecindeyiz yardımınıza çok ihtiyacım var.
    Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Tugut Kıran Denizcilik Yüksekokulu'nda 4 yıllık eğitim (+1 yıl hazırlık) sonrası UZAKYOL EHLİYETİNE sahip olabilme imkanı var mı? Mezuniyet sonrası fakülteyle ne farkları kalıyor?? Bu konu hakkında bölüm öğrencilerinden de bilgi aldım az çok. Doğruladılar. Uzakyol ile ilgili herhangi bir engelleme olmadığını söylediler. Diğer üniversitelerin fakültelerinde olduğu gibi ( itü, ktü, dokuz eylül gibi) aynı statüye sahip olarak mezun olduğunu söylediler. Bu gerçekten doğru mu?

Bir diğer sorum ise daha önemli: Yukarıda parantez içinde belirttiğim üniversiteler böyle bir imkana karşı itirazda veya herhangi bir engellemede bulundular mı? Malum ülkemizde uzakyol- yakınyol ayrımı mevcut. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bir uygulama olup olmadığı hususuna pek girmeyeceğim. Sorum gayet net.

Yardımcı olursanız çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkürler.

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı

• Beyler kararsızım size bir sorum var İTÜ deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği mi?Yoksa İTÜ gemi makineleri işletme mühendisliği mi?
  • Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi

Bu belgeyi almak zor mu bildiğim hiç bir sağlık sorunum yok boyum 1.90 kilom da 82 bi sorun olur mu sizce?
    Gözlerim iyi görüyor. Duyma bozukluğum vs yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ryzz

Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi

Bu belgeyi almak zor mu bildiğim hiç bir sağlık sorunum yok boyum 1.90 kilom da 82 bi sorun olur mu sizce?

Renk körü, ülser falan değilsen alırsın rahat ol. Hangi okula başlıyorsun?
  • quote:

quote:

İstanbul Üniversitesi geliyor sanırım ne diyorsunuz ? Tavsiye eder misiniz?
  • quote:

quote:

quote:

İstanbul Üniversitesi geliyor sanırım ne diyorsunuz ? Tavsiye eder misiniz?

Uzakyolu veriyorsa git ama verip vermediğini bilmiyorum, okulu arayıp konuşsan daha iyi olur.

envercan07

Makineci mi güverteci mi olacaksın, bu senin kararın.

force gugar

Evet Turgut Kıran uzakyol veriyor.

• quote:

quote:

quote:

@fthzgr

Elektrik elektronik sakın yazma, imza yetkin olmuyor. Fark derslerini alıp elektrik mühendisi lisansı alsan da elektrik mühendisi kadar becerikli olmuyorsun ve şirketler elektrik mühendisliği mezunu arıyor. Türkiye'de elektronik mühendisliğinin piyasası sıfır. Elektrik mühendisliği ise önümüzdeki 10 yılda %11 artacak mühendislik ihtiyacının %6'sını oluşturuyor. Elektrik mühendisliği FTW diyorum. Yabancı kariyer sitelerinden maaşlarına bak istersen.

Denizci mi olacaksın karada bir meslek sahibi mi olacaksın ona da kendin karar vermen lazım dostum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@fthzgr

Elektrik elektronik sakın yazma, imza yetkin olmuyor. Fark derslerini alıp elektrik mühendisi lisansı alsan da elektrik mühendisi kadar becerikli olmuyorsun ve şirketler elektrik mühendisliği mezunu arıyor. Türkiye'de elektronik mühendisliğinin piyasası sıfır. Elektrik mühendisliği ise önümüzdeki 10 yılda %11 artacak mühendislik ihtiyacının %6'sını oluşturuyor. Elektrik mühendisliği FTW diyorum. Yabancı kariyer sitelerinden maaşlarına bak istersen.

Denizci mi olacaksın karada bir meslek sahibi mi olacaksın ona da kendin karar vermen lazım dostum.

3.Seneye kaldım dostum aile baskısı var 24binle mühendislik seçilebilir diye düşünüp denizciliğe karar vermiştim fakat aile içi çatışma çıktı aile huzuru bozulmasın diye 1 sene daha feda edip kalıyorum yardımlarınız için teşekkürler olur da mühendislik yazarsam FTW nedir?

• quote:

3.Seneye kaldım dostum aile baskısı var 24binle mühendislik seçilebilir diye düşünüp denizciliğe karar vermiştim fakat aile içi çatışma çıktı aile huzuru bozulmasın diye 1 sene daha feda edip kalıyorum yardımlarınız için teşekkürler olur da mühendislik yazarsam FTW nedir?

For The Win, en iyisi anlamında.

Ailenin refahını düşünerek kendi geleceğini tehlikeye atmak akıl işi değil dostum, bir daha düşünmeni tavsiye ederim. Denizcilik kafana yattıysa İTÜ DF resmen bir nimet, yatmadıysa madem mühendislik istiyorsun elektrik mühendisliğini düşünmeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthzgr -- 31 Temmuz 2012; 21:05:26 >

• Ailedeki çatışmanın boyutunu görsen eminim sen de 1 sene kalırdın önceliğim ailemin dağılmasını önlemek ki bu sınavdan da zor tercihten de olan hep bana oluyor :( neyse geçti artık
  • quote:

Ailedeki çatışmanın boyutunu görsen eminim sen de 1 sene kalırdın önceliğim ailemin dağılmasını önlemek ki bu sınavdan da zor tercihten de olan hep bana oluyor :( neyse geçti artık

En iyisini sen bilirsin dostum. Canını sıkmamaya çalış, bir dahaki sene çok daha iyi yeri tutturacaksın muhtemelen. Kötü yanını görmek bir işe yaramayacağından iyi yanlarını görmeye çalış.
  • sizce gemi yapımı imalatmı, yoksa gemi zabitliğimi :?
  • Merhaba bende lise son öğrencisiyim bu mesleği baya araştırdım düşünüyorum, bende işitme kaybı var problem olur mu cihaz kullanıyorum cihaz kullandığım zaman çok iyi duyuyorum sormak istedğim diğer konu ise uzun yol sefer sırasında beslenme nasıl oluyor bir mutfak ekibi mevcut mu yoksa sen mi bişeyler yapıyosun yada hazır yiyecekler mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: koray0394

Merhaba bende lise son öğrencisiyim bu mesleği baya araştırdım düşünüyorum, bende işitme kaybı var problem olur mu cihaz kullanıyorum cihaz kullandığım zaman çok iyi duyuyorum sormak istedğim diğer konu ise uzun yol sefer sırasında beslenme nasıl oluyor bir mutfak ekibi mevcut mu yoksa sen mi bişeyler yapıyosun yada hazır yiyecekler mi ?

Merhaba dostum, şurayı incelemen soruna cevap olacaktır;

"Gemiadamlarınin tüm sınıfları işe girişleri esnasında odyometrik tetkike tabi tutulurlar.
    Makine sınıfı gemiadamları iki yılda bir periyodik odyometrik kontrole tabidirler. Makine sınıfı
    gemiadamlarından bir önceki odyometrik kontrolüne göre işitme eşik seviyesinde 10 dB ve
    üzerinde artış olanlar makine sınıfında çalışmaya devam edemezler. Diğer sınıf
    gemiadamlarına ise şüphe halinde odyometrik kontrol tatbik edilebilir. Güverte zabitlerinde
    işitme tam olmalıdır. Normal bir kulak, fısıltıyı en az beş metreden duyar. Kulak içi işitme
    cihazları ile işitme duyuları tam ve normal hale gelen gemiadamları ve gemiadamı adayları
    cihazların bir yedeğini gemide kolayca erişilebilir bir yerde bulundurmak zorundadır.

İşitme kaybından şüphelenilen gemiadamları ve gemiadamı adaylarının tümünde ve
    özellikle duyma yetisine yönelik işlerde çalışacak gemiadamları ve gemiadamı adaylarında
    yapılan Odyogramda 500, 1000, 2000 Hz de iyi duyan kulağın ortalama işitme eşik seviyesi 30
    dB, daha kötü duyan kulağın ortalama işitme eşik seviyesi 50 dB den daha iyi olmalıdır."

• burda bir çelişki var

Güverte zabitlerinde işitme tam olmalıdır.

Kulak içi işitme cihazları ile işitme duyuları tam ve normal hale gelen gemiadamları ve gemiadamı adayları
    cihazların bir yedeğini gemide kolayca erişilebilir bir yerde bulundurmak zorundadır.

şimdi ben kulak içi işitime cihazıyla tam duyabiliyorum güverte zabitliği için bir problem olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: koray0394

burda bir çelişki var

Güverte zabitlerinde işitme tam olmalıdır.

Kulak içi işitme cihazları ile işitme duyuları tam ve normal hale gelen gemiadamları ve gemiadamı adayları

şimdi ben kulak içi işitime cihazıyla tam duyabiliyorum güverte zabitliği için bir problem olmaz mı ?

Cihazlarla tam duruma geldiği ifade ediliyor, sıkıntı olmaz yani.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.