Şimdi Ara

Deniz Suyu Hakkında Bir Soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Deniz suyu herhangi bir gemi geçtikten sonra köpürür ve renk değiştirip beyaz renge döner...
    Bunun sebebi ve oluşumu nasıldır?
    Mavi renkli su nasıl olur da çırpılınca rengi beyaz olur?

• Kimse Bilmez mi şunu?
    Nasıl Bir ''Kültür ve Bilim'' takipçisiyiz yoldaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİLKİ ANDREİ -- 28 Temmuz 2007; 0:06:41 >
  • deniz suyu renk değiştirmez o gördüklerin köpüktür......
  • quote:

Orjinalden alıntı: @nd@c

deniz suyu renk değiştirmez o gördüklerin köpüktür......

Yok Canım Sende!
    Bak sen..
    Çok saol.Bilmiyordum...
  • aslana bakarsan suyun rengi yok su zaten gökyüzünün rengini yansıtıyor. gemi geçtikten sonra beyazlaşıyor dediğin de;
    pervane suyunun su sathından yukarıya vurmasının ardından bir kısmının tekrar pervane tarafından çekilip içerisindeki havanın tuzlu suda pervanenin hareketi ile çok ince kabarcıklara ayrışması neticesinde oluşan bir görüntü.

aynı tekne aynı pervane aynı motor ve aynı motor devri ile tatlı suda seyrettiğinde denizdeki kadar arkasında beyazlık bırakmaz.
  • ...peki denizdeki tüm gemiler ve canlılar sudan çıkarılsa suyun seviyesi düşer mi acaba?
  • kesinlikle evet.
    bir istavriti dahi çıkarsak seviye düşecektir ama biz bunu ölçemeyiz o başka.
  • @C4 siz denizden ne çıkarılırsa deniz seviyesinde bir azalma olur diyorsunuz?Ama gel-git olayının gerçekleştiği bazı yerlerde denizin alçalması ve yükselmasi aynı seviyede oluyor.Bunu nasıl açıklayacaksınız?

@soruma cevap verirseniz çok sevinirim,@C4.Şimdiden teşekkürler.
  • sevgili Trakonyagül şöyle düşün;
    denizden bir damlalıkla su çeksen ve denizin suyu o damlalığa girmiş ise deniz suyunda bir azalma olmuştur.

bu azalmanın ölçülebilir olup olmadığı, deniz seviyesinde tüm kıyılarda aynı anda bir düşüşe sebep olup olmadığı ayrıca tartışılır.

ama bir bardak su da alsanız o suyu eksiltmişsiniz, seviyeyi de o oranda düşürmüşsünüz demektir.
  • @C4 anladım çok sağolun.
  • rica ederim. ben balık tutmaya gidiyorum. gerçi deniz seviyesini düşüreceğiz ama ne yapalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: C4

rica ederim. ben balık tutmaya gidiyorum. gerçi deniz seviyesini düşüreceğiz ama ne yapalım

rastgele
  • şöyle düşün hani parfim aldığımızda rengi yeşildir veya siyah kırmızı her neyse... ama onu üzerimize sıktığımızda beyaz. beyaz demiyelimde yani su gibi beyaz işte maddeler yani su gibi şeyler böyle mavi ne biliyim yeşil gibi renkler alır ve birbirinden ayrılıncada rengi değişir yani ayrılıyor yaa işte o yüzden gemi geçtiğinde öyle oluyor anladınmı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.