Şimdi Ara

Deneyimli olanlardan telefon önerisi istiyorum :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan piyasanın kralları tabikide HTC one, Lg G2 gibi cihazlar ama pazarlama şekilleri hoşuma gitmiyor %53 gibi bir vergiyle o kadar para veriyorsunuz ve sonuçta insan içine müzik resim film mutlaka dolduracak bir şeyler bulur ayrıca istediğiniz kadar son teknoloji olsun batarya mutlaka aşınacaktır 1 yılın sonunda %30 performans düşümü oluyor genelde kul yapısı bu, samsung da bildiğiniz üzre yerli markası oldu yurdum insanında 5 kişiden 2 sinde mevcuttur o yüzden mide bulantısı yapıyor bende neyse diyeceğim o ki hangi telefon alınır hangisi alınmaz özellikle broşürden okuyup söylemeyin hani sahibi olduğunuz telefonlardan bahsederseniz daha güzel olacaktır. Aklımdaki modelleri en yakın ihtimalden en uzağa sıralıyorum:

Lg optimus g pro
    Xperia z1(ama bataryasıkıntı)
    Lg g2(batarya ve hafıza)
    Htc one(sanki biraz fazla pahalı ama kasası yüzünden olmalı ayrıca hafıza ve batarya sıkıntı)
    Samsung s4 (çaresiz kalırsam)
    Note 3 (tam aklımdaki cihaz ama fiyat düşündürüyor belki neo alırım bilmiyorum)

.....

Kedi canını yediğim dostlar yorumlarınızı bekliyorum...

• Bu dusuncelerle hic bi telefon alamazsiniz. Batarya konusunda her akilli telefon zayiftir veya daha iyileri vardir diyebiliriz. Birgunu cikaranlar vs yarim gunde bitenler. Oncelikle ihtiyacinizi belirtiniz sonra butcenizi soyleyiniz ki . Ancak bu sekilde olumlu bir oneri yapabilelim. Saydiklarinizin hic birisinin bataryasi sknti falan degildir. S4 e caresiz kalirsam demissiniz. S4 piyasanin en ust seviyelerindendir.Ayrica note 3 neo ya 1800 verene kadar 1200e note 2 var neo ayni ozelliklerin firindan yeni cikmisi pazarlama psikolojisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kajmeran37 K kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim telefonların fiyatlarını biliyor musun muhtemelen evet peki özelliklerini ona da evet diyeceksin ayrıca android işletim sisteminden başka bir yazılım kullanan telden de bahsetmedim spesifik olarak belirtme ihtiyacı duymadım muhtemelen g proyu alırım ama dedim daha iyi fikri olan vardır falan zaten hepsinin özellikleri 3 aşağı 5 yukarı aynı, daha açık bir şekilde yazmak gerekirse sd kartımı takabileceğim bataryasını istediğim zaman çıkartabileceğim android işletim sistemli güncel donanımlara sahip bir telefon arıyorum fiyat olarak 1500-1600 'e kadar çıkabilirim ama değecekse açıklayıcı oldu mu yardımsever kardeşim
  • Ozur dilerim yanlis bir sey soylemek istemedim. Secenekler arasindan lg g2 yi oneririm bataryasida gayet iyidir kullanan arkadaslarada sorabilirsiniz.

• ocam batarya hepsinde sıkıntı. O yüzden Z1 alın derim.
  • ilk önce en büyük sorunun olan batarya şüphesini çözelim. %30 büyük bir rakam o kadar olmaz.çıkarılabilir batarya kapasiteyi düşürüyor mesela aynı bataryaları düşünün çıkarılabilir olan 2000 Mah oluyorsa çıkmayanı 2250-2300 olur.yani 30 dk fazla kullanım için çıkmaz yapıyorlar %30 kayıp olsa çıkabilir yaparlar çünkü 2000 mAh ın %30 u 600 mAh olur 250 mAh için 600 mAh tan vazgeçmezler sanmıyorum.( %30 kaybı ilk defa duydum) 2013 ve sonra çıkan cihazların pilleri Son teknoloji oluyor bir nevi li-ion piller eskimez benim bildiğim.üstelik markalar sürekli batarya optimizasyonu üzerine çalışıyor yani %10 luk bir düşme olsa da (%30. biraz fazla ) hissetmezsin. sorun varsa sor kardeşim cevaplarım

• z1 veya g2ye yoğunlaşmanızı öneririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasanin krali Lumia serisi bence (1520) .
    Ben ise 925 oneriyorum butceyi zorlarsan 1600-1700e Lumia 1020 bulunuyor

• Xperia Z1 derim memnunum kullanıyorum.

Ayrıca orta seviyeli bir telefon olarak xperia m2 öneririm.
  • Sanirim aklinizda gomulu batarya ile ilgili olumsuz dusunce var fakat ust modelleein artik cogu boyle ayrica htc one piyasada kralliktan ineli baya oldu,g2 kulkaniyorum memnunum,snapdragon 600 yada 800 insana her an lazim olmuyor ama batarya avantajli ise bir cihazda gun gun isinize yariyor,eger dahili bellekte icinizi kemiriyorsa o ayri,o zaman ben tercihimi ucuz yollu ve saglam olarak xperia z den kullanırım. Ama butce de musaitse g2 32 gb yada z1 kesinlikle ilac olur.zaten otg ile dahili bellek mahkumiyetide bi sekilde asiliyor.

• BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    %30 u o an yazarken aklıma gelen bir sayı ona takılmanıza şaşırdım bildiğim kadarıyla pillerin ömürleri cycle üzerinden hesaplanıyor genelde 1000-1500 cycle kadar ömür biçerler ki ufak çaplı rc uçaklar hakkında az çok bilgim var kullanılan piller hemen hemen aynı

Z1 ve G2 hemen hemen aynı cihazlar uzun süreli kullanan varmı batarya sıkıntısı çektiniz yani açıkcası olumsuz bir yorum görmedim herhangi bir yerde ama bataryayı kabullensem bile hafıza sıkıntı oluyor buda beni z1 e yöneltiyor

windows platformu da sıkıntılı biran parladı ama geleceği net değil gerçi androidden daha fazla güncelleme aldığı kesin:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoLWeX

%30 u o an yazarken aklıma gelen bir sayı ona takılmanıza şaşırdım bildiğim kadarıyla pillerin ömürleri cycle üzerinden hesaplanıyor genelde 1000-1500 cycle kadar ömür biçerler ki ufak çaplı rc uçaklar hakkında az çok bilgim var kullanılan piller hemen hemen aynı

Z1 ve G2 hemen hemen aynı cihazlar uzun süreli kullanan varmı batarya sıkıntısı çektiniz yani açıkcası olumsuz bir yorum görmedim herhangi bir yerde ama bataryayı kabullensem bile hafıza sıkıntı oluyor buda beni z1 e yöneltiyor

windows platformu da sıkıntılı biran parladı ama geleceği net değil gerçi androidden daha fazla güncelleme aldığı kesin:D

1350 liraya 16 gb G2 al.Otg destekliyor diye biliyorum yanında usb bellek taşırsın problem kalmaz.Bataryasıda Z1'den daha iyiydi testlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkhanBalta

ilk önce en büyük sorunun olan batarya şüphesini çözelim. %30 büyük bir rakam o kadar olmaz.çıkarılabilir batarya kapasiteyi düşürüyor mesela aynı bataryaları düşünün çıkarılabilir olan 2000 Mah oluyorsa çıkmayanı 2250-2300 olur.yani 30 dk fazla kullanım için çıkmaz yapıyorlar %30 kayıp olsa çıkabilir yaparlar çünkü 2000 mAh ın %30 u 600 mAh olur 250 mAh için 600 mAh tan vazgeçmezler sanmıyorum.( %30 kaybı ilk defa duydum) 2013 ve sonra çıkan cihazların pilleri Son teknoloji oluyor bir nevi li-ion piller eskimez benim bildiğim.üstelik markalar sürekli batarya optimizasyonu üzerine çalışıyor yani %10 luk bir düşme olsa da (%30. biraz fazla ) hissetmezsin. sorun varsa sor kardeşim cevaplarım

Mesela ben HTC One Max kullanıyorum. Daha önce HTC One X kullanıyordum. Her iki cihazda da GÜÇ TASARRUFU özelliği vardı, ben bu özelliği devamlı kullanıyorum.

Bunun dışında Android markette Diablo 3 canLı duvar kağıdı var. Duvar kağıdı siyah ağırlıklı olduğundan piLin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Bunları yapınca benim cihazın piLi 1,5-2 gün gidiyor.

Çok renkli olan ve beyaz ağırlıklı duvar kağıtları çok enerji harcadığından piLin çabuk bitmesine sebep oluyor.

• 32 GB için 100-150 lira fark vermeye değmez mi demek istiyorsun valla açık konuşayım mantıklı geldi uygulamalar hafızayı doldurmazsa ın numara olur

• kamera önemli değilse nexus 5 öneririm androidde aynı işlemciyle max performansı verir kamera önemliyse note 3 olabilir kamera herşeyden önemliyse :D o zaman lumia 1520 veya 1020 1520 performans olarak çok iyi bir cihazdır kamerası da 20 mp pureview ayrıca lumia 1520 nin bataryası çok iyi performans verir 3400 mah batarya 2 gün kullanım sağlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr-enigma -- 19 Mart 2014; 17:09:11 >
  • quote:

32 GB için 100-150 lira fark vermeye değmez mi demek istiyorsun valla açık konuşayım mantıklı geldi uygulamalar hafızayı doldurmazsa ın numara olur

Bence değmez ama tercih meselesi kişiden kişiye değişir.11 gb falan kullanıcıya kalıyor.11 gb bana hayli hayli yeter.Ama dersen çok video çekerim fotoğraf çekerim sıkıntı çıkartır.2 gb müzik arşivim var.Oyunlar bittikçe yenisini yüklerim.İndirdiğim diziler 480p.O yüzden 11 gb bana hayli hayli yeter.
  • quote:

g2 ci arkadaşlar üzülmesin ama z1 g2 den bariz üstün bir cihaz fiyatından da belli (gerçi 1600 tl) sony in arayüzü yazılımı çok dqha akıcı kamera çok daha iyi malzemeye girmeyeceğim bile arkadaşımın abisinde var z1 i ilk çıktığı gün aldı batarya süreleri ilk günkü ile aynı z1 in pili g2 den daha başarılı çünkü daha yeni teknoloji ile yapılmış eskimiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BerkhanBalta -- 19 Mart 2014; 21:33:24 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

g2 ci arkadaşlar üzülmesin ama z1 g2 den bariz üstün bir cihaz fiyatından da belli (gerçi 1600 tl) sony in arayüzü yazılımı çok dqha akıcı kamera çok daha iyi malzemeye girmeyeceğim bile arkadaşımın abisinde var z1 i ilk çıktığı gün aldı batarya süreleri ilk günkü ile aynı z1 in pili g2 den daha başarılı çünkü daha yeni teknoloji ile yapılmış eskimiyor.

hocam kb ama senin yorunmun taraflı z1 20 mp diye geliyor 16 mp performansı veremiyor 13 mpden daha iyidir tabi batarya olarak g2 daha iyidir net malzeme kalitesi bariz zaten z1 in ekranı g2 ile yarışamaz tasarımı da ortada sd kart takılması da z1 in avantajı

• quote:

Orijinalden alıntı: tr-enigma

quote:

quote:

hocam kb ama senin yorunmun taraflı z1 20 mp diye geliyor 16 mp performansı veremiyor 13 mpden daha iyidir tabi batarya olarak g2 daha iyidir net malzeme kalitesi bariz zaten z1 in ekranı g2 ile yarışamaz tasarımı da ortada sd kart takılması da z1 in avantajı

tft 5 inc vs ips 5.2 inc? z1 burda %15 öne geçiyor.mp telefonda farkedilmez ama televizyona at farkedersin öyle. 16 mp performans ı veremiyor diye bir tabir olamaz matıksız zaten kalite lens tedir belliki acemisin kardeş daha tartışmayacağım

• Hocam al bi lumia bak keyfine ya

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.