Şimdi Ara

Denemeleri Hangi Sırayla Çözüyorsunuz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben Türkçe-Matematik-Fen-Sosyal şeklinde gidiyorum.. (Sayısalım)

• Sbste alıştırdılar t m f s i diye hala aynı sıra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkçe fen matematik sosyal
  • Size en kolay gelen dersten en zor gelen derse doğru çözmeyi deneyin. 12.sınıfta tr-mat-fen-sos gidiyordum ve verimsiz oluyordu, sos zor yetişiyordu. Daha sonra mezuna kaldığımda mat-fen-tr-sos denedim ve bana çok rahat geldi ayrıca denemeleri bu şekilde daha kısa sürede bitirmeye başladım. Bu taktik değişikliğim netlerimi bile arttırdı. Mesela mat çözerken matın başından sonuna kadar sadece gözüme kolay gelen sorularla uğraşarak mat dan 15-20 soru falan çözüp 40.soruya geldiğim zaman tekrar matın başına dönüp boş kalan 20-25 sorudan yine gözüme kolay gelen soruları çözerek atlamalı gidiyordum ve matı 2-3 bazende 4 turda bitiriyordum. Bu şekilde sorulara takılmadan atlamalı ilerliyorsun, daha kısa sürede çözüyorsun, netlerin artıyor. Turlama taktiğini denemeye çalışın. Her ders için geçerlidir. Not: Sayısalım ve bu sene yerleştim.

• MFTS

• Fen Mat Türkçe Sosyal. Feni hızlı çözdüğümden moral artışı sağlıyor.
  • İlk olarak matematik ve fen çözüyorum, süre olarak 90 dakika ayırıyorum. Türkçe ve sosyale kalan 70 dakikadan arttırmaya çalışıp matematik boşlarıma dönüyorum. Türkçe'yi hızlı çözen ve zihin yorgunluğundan fazla etkilenmeyen arkadaşlara bu sırayı tavsiye ederim

• Bir sayısalcı olarak, sosyalden başlıyorum.
    Hatta direkt felsefeden bile diyebilirim.. İlelebet böyle olacak bu.
  • Şu an için türkçe matematik fen sosyal gidiyorum ama sene içinde farklı sıralar deneyip kendime en uygun olanı seçicem.

• Türkçe, matematik fen sosyal diye gidiyorum. Ama yetişmiyor yine yetismiyor. Türkçeyi 1 saatte bitiriyorum, genelde sosyalden 20 soru bos kaliyor.

• mat tr fen sos
    daha yetiştiremediğim olmadı ( nazar değmesin )

• Ben bayağı karışık gidiyorum. Kimya, Biyoloji, Geometri, Fizik, Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya, Din, Felsefe. :D Moral açısından iyi oluyor benim için. İlk Türkçe ve Matematikten başlayınca çok zaman gidiyor. Paniğe kapılıyorum. Böyle gayet memnunum.
  • Tr felsefe mat fen sosyalin geri kalanı

• Bence en iyi oldugun dersten kotu oldugun derse dogru siralamali.ama sosyal son sirada olmali.benn simdilik t-m-f-s gidiyorum ama m-f-t-s ye alismaya calisicam

• quote:

Orijinalden alıntı: Bireycmatik

Bence en iyi oldugun dersten kotu oldugun derse dogru siralamali.ama sosyal son sirada olmali.benn simdilik t-m-f-s gidiyorum ama m-f-t-s ye alismaya calisicam

Ben MFTS seklinde bir sure denedim ama pek faydali olmadi. MF yi cozdykyen sonra Turkcedeki o paragraflari okumak iskenceye donusuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MikuriNN

quote:

Orijinalden alıntı: Bireycmatik

Bence en iyi oldugun dersten kotu oldugun derse dogru siralamali.ama sosyal son sirada olmali.benn simdilik t-m-f-s gidiyorum ama m-f-t-s ye alismaya calisicam

Ben MFTS seklinde bir sure denedim ama pek faydali olmadi. MF yi cozdykyen sonra Turkcedeki o paragraflari okumak iskenceye donusuyor.

Bian dusundumde aynen hocam oyle olur.bi deneyeyimde duruma gore eskiye donerim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.