Şimdi Ara

Deneme değerlendirmesi nasıl yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
2
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu çok önemli bi konu.sınava hazırlanan öğrencilerin çok sık yaptıkları hata bi denemeyi yapıp şu kadar net diyip kenara köşeye atmak.peki napıcaz?elbette denemeden çıkan yanlışları sormanız gerektiğini biliyorsunuz.bu yanlışları sormayı kesinlikle geç vakte bırakmıyoruz.denemeden sonraki gün içinde bu yanlışların hepsini sormayı bitiriyoruz ki yeni deneme yaptığımızda bu sorular dağ gibi yığılmasın.bu yığılma olayıyla baş edemezsiniz o yüzden "sonra sorayım", "zaten dersimiz var o zaman çözer" demeyin gidin gerekirse teneffüste yapışın yakasına hocanın.onun görevi bu çünkü.
    neyse denememizi yaptık kontrol ettik elimizin altında bi defter var şöyle a5 boyutunda bi sayfayı açtık tarihi attık hangi yayın kaçıncı deneme yazdık netleri tek tek
    ikinci adımda ise şöyle yapıyoruz.ör. mat testinde 10 yanlışım var hatalarıma SADECE BİR DEFA bakıyorum çözmeye çalışıyorum soruyla boğuşmuyorum zaten çözüm çoook uzunsa yanlış yoldan çözüyoruz anlamına gelir bu genelde.diyelim ki bu 10 yanlıştan 5 i dikkat hatası çıktı.bu dikkat hatası olan konuları başka bi kağıda yazıyorum. geri kalan 5 soru ise bilgi eksikliği.bu bilgi eksikliği olan konuları defterime not ediyorum.her 3-4 denemede bir deftere yazdığım konulara bakıyorum.yanlışlarım nerde toplanmış.o yanlışların toplandığı konular alarm veriyo demektir.başıma bela oluyo demektir.bu konu başlıklarını makul bi sayıya indirip açıkları kapatabilmek için programımda kendime zaman yaratıyorum.o konuda bilgim sıfırsa kendime konuyu öğrenme süresi veriyorum.ygs için hızlı öğrenmelisiniz.o yüzden konu çalışma sürelerini olabildiğince kısa tutuyorum.konuyu çalıştıktan sonra o konudan 70-90 arası soru çözüp karşıma çıkabilecek soru tiplerine kendimi hazırlıyorum.böylece nokta atış şeklinde bilgi eksikliğini kapatıyorum.peki dikkat hataları nolucak? kendinizi cezalandıracaksınız arkadaşlar.o kağıt parçasına yazdığınız konuların her birinden 10-12 soru çözeceksiniz ki bi daha karşınıza çıktığında ya ben bu konudan ceza sorusu çözmüştüm şimdi dikkatli yapayım diyebilesiniz.benim geçen sene uyguladığım yöntem buydu beni çok geliştirdiğini de söyleyebilirim.iyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızıgozluklukız -- 9 Ekim 2016; 17:50:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• güzel bir bilgilendirme olmuş, teşekkür ederim.
  • aşağılara inmesin herkes yararlansın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yararlı , emeğine sağlık dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.