Şimdi Ara

Demirdöküm Nitron mu? Atron mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
36.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Standart bir ev kullanıcısıyım. 105m2'lik bir evimiz var. 3.kat alt ve üstümüz dolu. Binanın açık iki cephesi var. Yaklaşık 13-14 senelik Demirdöküm kombimiz bozulduğu için yeni kombi alacağız. Nitron hakkında genelde olumlu yorumlar okudum ancak Atron sanırsam biraz daha yeni bir model olduğu için pek bir yorum göremedim. Teknik olarak bilgim çok yetersiz. Bayi ile konuştum ama onun bana verdiği bilgide tatmin edici ve güvenilir değil daha çok satış niyetli gibi geldi. Sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde çalışsın istiyorum öyle ufak tefek saat ayarı falan gibi özellikler çok önemli değil zira annem sürekli evde olacağından mecburen hep çalışacak. Başka cihazlarda önereceksinizdir muhakkak ama eski kombimizden memnun olmamız nedeniyle annem demirdöküm olsun istiyor. Rica etsem bilgisi olan birisi Nitron olsun çünkü şu, şu, şu nedenlerle daha iyi veya Atron şu açılardan daha iyi gibi sıradan kullanıcıların anlayacağı bir şekilde anlatabilirse çok sevinirim. Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

• Atron yeni olduğu kadar verimi yüzde 93 suan dedmidokumun en fazla satılan kombisi. Tavsiye ederim
  • 1 hafta oldu alalı şu an bir sıkıntı yok atron
  • İlginiz için teşekkürler. Satıcı bana Nitron'u daha çok övdü tabi bunda Nitron ile Atron arasındaki 200tl'ye yakın bir farkın etkisi varmış gibi geldi. Yani daha eski bir modelin pahalı olması biraz kafamı karıştırdı
  • Nitron çok eski bir model değil ama Atron çok yeni. Nitron'da kombinin üzerinden yanma/bekleme sürelerini saatlere göre belirleme özelliği var. Kullanıcıların aktardığı kadarıyla güzel bir özellik, tasarrufa yardımcı...
    Forumda kullanan arkadaşların önerdiği bir model ama Atron hakkında detaylı yoruma henüz rastlamadık (Konu hakkında blk_55 nickli arkadaştan detay öğrenebilirsiniz.)
    Kolay gelsin...
  • atron çok yeni bir kombi,birkaç aydır piyasada.bence tam bir soru işareti
    nitron ,fan modülasyonlu,çift eşanjörlü bir kombidir.kombinin üstünde zaman ayarlayıcısı var
    aynı zamanda sorunsuz ve bilinen bir kombi
    ben olsam nitron seçerdim
  • Demirdöküm nitronda kalisto,aden gibi seriler kadar en çok satılan serisidir fakat normal standart kombilerden bir tanesidir yani öyle çok problemli değildir ama genede imkan varsa demirdöküme bulaşmayın ama alacaksanız diğer üstteki arkadaşımız önermiş altron serisini çünkü en azından kullanıcı oldukları için tecrübelerini edinmek bizim için faydalıdır.

Bense normal zamanda Buderus,Bosch,ECA vs önerebilirim ama sizin şu anki tercihlerinize göre Altros diyebilirim.

Saygılar.

Altrosu bilmiyorum pek ama sonuçta değilenecek olurask hepsi aynı standartta sadece özellikleri falan değişebiliyor.

Saatler arası sıcaklık değeri yada zaman ayarı ayarlanabiliyorsa bu çok güzel bir özellik hemde boşu boşuna yanmasını önlemiş oluruz.

Bizde demirdöküm kalisto var ama çok standart kombilerin altında bir kombi en ucuzlarından bir tanesiydi.
    Birde değinmek isterim Bizim iki yada üç komşumuzdada demirdöküm nitron var İyi diyorlar kombiye yani sıkıntıları yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 25 Aralık 2011; 18:59:17 >

• Arkadaşlar, herkese ilgi ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim. Dün itibariyle Nitron'u tercih ettim ve taktırdım. Bu tercihimde Nitron'un kararlılığı, aldığı olumlu geri dönüşler ve Atron'un bi anlamda henüz bir kapalı kutu olması yatıyor. Şimdilik bu kadar ancak zamanla izlenimlerimi ve olursa problemleri sizinle paylaşırım. Tekrar teşekkürler.
  • ATRON MODELİ ALDIK ÇOK SES YAPIYOR

KOMBİNİN MERCEDESİ BUDERUS VE VIESSMANNN DIRRR
  • Demirdöküm nitronda gaz sarfiyatı metreküp olarak görülebiliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nejatb

Demirdöküm nitronda gaz sarfiyatı metreküp olarak görülebiliyor mu ?

Demirdöküm Nitron mu? Atron mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilbeyemre

Merhabalar,
    Standart bir ev kullanıcısıyım. 105m2'lik bir evimiz var. 3.kat alt ve üstümüz dolu. Binanın açık iki cephesi var. Yaklaşık 13-14 senelik Demirdöküm kombimiz bozulduğu için yeni kombi alacağız. Nitron hakkında genelde olumlu yorumlar okudum ancak Atron sanırsam biraz daha yeni bir model olduğu için pek bir yorum göremedim. Teknik olarak bilgim çok yetersiz. Bayi ile konuştum ama onun bana verdiği bilgide tatmin edici ve güvenilir değil daha çok satış niyetli gibi geldi. Sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde çalışsın istiyorum öyle ufak tefek saat ayarı falan gibi özellikler çok önemli değil zira annem sürekli evde olacağından mecburen hep çalışacak. Başka cihazlarda önereceksinizdir muhakkak ama eski kombimizden memnun olmamız nedeniyle annem demirdöküm olsun istiyor. Rica etsem bilgisi olan birisi Nitron olsun çünkü şu, şu, şu nedenlerle daha iyi veya Atron şu açılardan daha iyi gibi sıradan kullanıcıların anlayacağı bir şekilde anlatabilirse çok sevinirim. Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

konu hort olacak ama kombi aldınız mı? aldıysanız hangisi tercih ettiniz? tavsiye edermisiniz?

• Demirdöküm nitron kombimiz var. 1 yıl önce filtrelerden kaynaklanan problem yarattı. servis gelip halletti. şimdi kart problemi oluşmuş. hata verdi ve garantiside bitttiğinden 345 tl verip kart değiştirildi. henüz 3 senelik kombi. kesinlikle önermiyorum.

ablamın evinde vaillant var. 5 senedir tık yok.
  • Arkadaslar farkli bir sorum olacak hort olarak

Kiraciyim demirdokum nepto kombi var. sicak suyu sabit tutamiyor bir isiniyor bir soguyor. Kombi uzerindeki dereceyi min yapiyorum ama bir bakiyorum 50-60 a kadar cikiyor su sicakligi. Bu sicaklik artisina servis su debisni daralttigin icin oluyor dedi hadi ona eyvallah ama en azindan verdigi sicagi sabit tutsun bir sicak bir soguk neden oluyor. Bukadar dandikmi bu kombi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guncel olarak demirdokum kombi kullanicilarindan yorum bekliyorum

• Kadyr K kullanıcısına yanıt
    meraba parametre menusunden kombiniizn kullanım suyunu set +6 derecede kapat olarak ayarlayabilirsiniz.Tabiki bunu servise soyleyin onlar yapsın.Ayrıca kombiniizn modulasyon yapıp alev boyunu kısması ve sıcaklıgı sabit tutması gerekiyor.Sıcaklıgın sabit tutulmamasının en baslıca sebebi yetrli mıktarda su gecisi olmamasıdır.Muslugu acarak dakika 7 litre civarında su gecip gecmedigini kontrol edermiisniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

meraba parametre menusunden kombiniizn kullanım suyunu set +6 derecede kapat olarak ayarlayabilirsiniz.Tabiki bunu servise soyleyin onlar yapsın.Ayrıca kombiniizn modulasyon yapıp alev boyunu kısması ve sıcaklıgı sabit tutması gerekiyor.Sıcaklıgın sabit tutulmamasının en baslıca sebebi yetrli mıktarda su gecisi olmamasıdır.Muslugu acarak dakika 7 litre civarında su gecip gecmedigini kontrol edermiisniz.

Hocam su debisi normal cunku servisi ilk kisin calistirmistim su cok sicak oluyor diye oda debiyi kisarsan normal dedi. Tamam dedim. Sadece sicak tarafa aldigimda suyu tam actigimda normal gibiydi. Aslinda degilmis simdi aynisini yapiyorum hep 50-60 derecelere cikiyor. Ara sira komple soguyor sonra yine ful sicak
    Bugun servis elemani ile gorusup fikir alacagim ona gore kayit actiracagim. Cunku ariza yok derseler para isteyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadyr -- 17 Temmuz 2017; 16:26:48 >

• Kadyr K kullanıcısına yanıt
    bak sudebisini ölçmen lazım 7 litreden az akıyosa dakikada su ısınır sonra sönerr.ayrıca parametrede dedigim gibi set +6 derecede kapat diye secenek var yani 38 e ayarlarsan 44 derecede kapanır kombi.sonra tekrar yanar normalde ayarladıgın su sıcaklıgında kalması alzım.Buda dakikada 7 litre su gecmesi halinde gerçeklesir.
  • aliance21 A kullanıcısına yanıt
    Dediginiz ayar nerede acaba. SuyudA tam acip tekrar deneyeyim.

• Hocam debi konusunda dogru soyluyorsun. Normal akista sorun yok ama ahizenin cok noktali akis modunda dakikada 5lt falan doluyor sicaklik yukseliyor. Soguk su ile ilave yapincada kombi iyice isiniyor. Tabi aslinda bu olay babamin evinde baymak var yillardir banyo yaptigimiz kombi hic bir sorun yasamiyordum bu sekilde. Demirdokumun dandikligimidir acaba:) bu arada 35 e ayarliyorum sicaklik 45 oluyor +10 set edilmis sanirim. Bu ayari yapabilirsem eger bayagi bana faydasi olacak. Ben yapamiyorsam servis cagirayim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.