Şimdi Ara

DEMİRDÖKÜM NİTRON MODELİNE RF 6001 ODA TERMOSTATI NASIL BAĞLANIR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
11
Favori
183.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dogandd

quote:

Orijinalden alıntı: poseidongs

arkadaşlar merhaba,

bende de demirdöküm nitron var ve kablosuz oda termostatı arıyorum bu konuya rastladım,

size sormak istediğim bu termostat kablosuz olmasına rağmen servisi aradığınızda "elektrik bağlantısını yaptırın arayın gelip takalım" demek ne oluyor, ürün zaten kablosuz değilmi, hangi elektrik tesisatının çekilmesi gerekiyor

kardeş bu termostatta bi sorun var teknik servisler takmak istemiyor. elektrikçi kablo çekcek termostatın bi diğer aparatı var komutları ona gönderecek sonuçta. o aparat bi yerde durcak sen termostatı taşıyacaksın. o aparatı bağlamak içinde elektrikçi bi kablo çekecek.

tamam o aparat (yani alıcı/wireless) kombinin yanında yada içinde olmayacakmı, zaten her kombinin yanında zaten elektrik var, alıcıda oradaki elektrikten alsın gücünü

bu şekilde olmuyormu

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,

bende de demirdöküm nitron var ve kablosuz oda termostatı arıyorum bu konuya rastladım,

size sormak istediğim bu termostat kablosuz olmasına rağmen servisi aradığınızda "elektrik bağlantısını yaptırın arayın gelip takalım" demek ne oluyor, ürün zaten kablosuz değilmi, hangi elektrik tesisatının çekilmesi gerekiyor

kardeş bu termostatta bi sorun var teknik servisler takmak istemiyor. elektrikçi kablo çekcek termostatın bi diğer aparatı var komutları ona gönderecek sonuçta. o aparat bi yerde durcak sen termostatı taşıyacaksın. o aparatı bağlamak içinde elektrikçi bi kablo çekecek.

tamam o aparat (yani alıcı/wireless) kombinin yanında yada içinde olmayacakmı, zaten her kombinin yanında zaten elektrik var, alıcıda oradaki elektrikten alsın gücünü

bu şekilde olmuyormu

benim tahminim alıcıyı termostat gibi bağlıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,

bu şekilde olmuyormu

rf 6001 model termostat 220v ile çalışmıyor, kombinin anakartından aldıığı 24 volt ile çalışıyor, yukarda yazdığım mesaja bakmadınız sanıırım

• Veeee MUTLU SOOONNN:

Nitron kombiye rf 6001 oda termostatım bağlandı... Ama ben çok inanmıştım bu termostata ... :))) Manisada benim kayıtlı olduğum teknik servis uyumsuz dedi, İzmir bölge müdürlüğünü aradım "uyumsuz muymuş (?) " diyerek aldığım yeri arayıp iade almalarını söylemişler... Aldığım yer de bana döndü "gönder iade alalım" dediler ama ben ısrarla geri vermedim...

Arkadaşlar ben, servis bağlantıyı yaparken fotosunu çekmek istedim ama uygun görmediler..Ama gördüğüm kadarıyla Consept arkadaşın Sargon kombi üzerinden anlattığı resimli anlatımıyla aynı. "Takamayan servis bizi ararsa zaten yardımcı oluruz" dediler... İşte size adres telefon bilgileri...

DEMİRDÖKÜM YETKİLİ SERVİS AL-FE İKLİMLENDİRME

Adres: Aynıali Mah. Teyfikiye Cad. no:66/A
    manisa 45010

Firma Yetkilisi: Ferit YILDIRIM, Nergiz YILDIRIM

Telefon: 02362346994
    Fax: 02362346994

• quote:

arkadaşlar merhaba,

Dostum Kablo çekme gibi bir durum yok zaten... onlar daha o konuyu işlememişler :) kanaatimce... Kombinin yanına sabitlenecek kısımdan 4 kablo çıkıyor (2 beyaz + 1 mavi+1 kahverengi ) Beyazın haricindeki kablo renkleri farklı olabilir tabi...bu beyaz kablolar kombinin ön kapağı açılıp ortaya çıkan köprülenmiş klemense takılıyor... resimlerde de var... sonra diğer kablolar da kombinin devrelerinin bulunduğu kartta var olan kırmızı 2 kablo ortasından hafif soyularak onlara bağlanıp bantlanıyor. Yani 24 Voltluk enrjiyi bu kırmızı kablolardan sağlıyor. Fişe takılacak bir elektrik tesisatı vs bir şeye ihtiyaç yok...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omeer14

nitron kombime dikeyısı.com 'dan 75 tl aldığım RF 6001 oda termostatını yarın akşama bağlatacağım.444 1 833 aradım ve garantili olan nitron kombime montaj istedim.özellikle ürününün kablosuz olduğunu belirttim onlar ise not düşerek montajın ücretsiz takılacağını belirttiler.umarım gelen servis ekibi RF 6001 i tanıyordur ve sıkıntı yaşamadan montajı yaparlar.beceremezlerse artık burada concept81 nickli arkadaşın yaptığı montajdan bakarak taktırmayı deneyeceğim.

walla müşteri hizmetleri ile teknik servis arasında bi uyumsuzluk var. ben de taktırcaktım. müşteri hizmetleri ve bölge md. sordum uygundur dediler. teknik servis yasak takılmıyor dedi. en sonunda teknik servis müşteri hizmetleri ile görüştü. takılmıyor dediler ben de sipariş vermiştim iptal ettirdim. demirdöküm ne yapmaya çalışıyor anlamadım.

Hadi ya iptal mi ettin siparişi... hani cevap bekleyecektin ?... Benim termostat şu an faal durumda... kızımın odasına da koydum... rahat etsin bebeğim...

• quote:

Orijinalden alıntı: gordiyon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omeer14

nitron kombime dikeyısı.com 'dan 75 tl aldığım RF 6001 oda termostatını yarın akşama bağlatacağım.444 1 833 aradım ve garantili olan nitron kombime montaj istedim.özellikle ürününün kablosuz olduğunu belirttim onlar ise not düşerek montajın ücretsiz takılacağını belirttiler.umarım gelen servis ekibi RF 6001 i tanıyordur ve sıkıntı yaşamadan montajı yaparlar.beceremezlerse artık burada concept81 nickli arkadaşın yaptığı montajdan bakarak taktırmayı deneyeceğim.

walla müşteri hizmetleri ile teknik servis arasında bi uyumsuzluk var. ben de taktırcaktım. müşteri hizmetleri ve bölge md. sordum uygundur dediler. teknik servis yasak takılmıyor dedi. en sonunda teknik servis müşteri hizmetleri ile görüştü. takılmıyor dediler ben de sipariş vermiştim iptal ettirdim. demirdöküm ne yapmaya çalışıyor anlamadım.

Hadi ya iptal mi ettin siparişi... hani cevap bekleyecektin ?... Benim termostat şu an faal durumda... kızımın odasına da koydum... rahat etsin bebeğim...

kardeş pm ne bi bksana sana bi mesaj attım

• quote:

Orijinalden alıntı: gordiyon

Veeee MUTLU SOOONNN:

Nitron kombiye rf 6001 oda termostatım bağlandı... Ama ben çok inanmıştım bu termostata ... :))) Manisada benim kayıtlı olduğum teknik servis uyumsuz dedi, İzmir bölge müdürlüğünü aradım "uyumsuz muymuş (?) " diyerek aldığım yeri arayıp iade almalarını söylemişler... Aldığım yer de bana döndü "gönder iade alalım" dediler ama ben ısrarla geri vermedim...

Arkadaşlar ben, servis bağlantıyı yaparken fotosunu çekmek istedim ama uygun görmediler..Ama gördüğüm kadarıyla Consept arkadaşın Sargon kombi üzerinden anlattığı resimli anlatımıyla aynı. "Takamayan servis bizi ararsa zaten yardımcı oluruz" dediler... İşte size adres telefon bilgileri...

DEMİRDÖKÜM YETKİLİ SERVİS AL-FE İKLİMLENDİRME

Adres: Aynıali Mah. Teyfikiye Cad. no:66/A
    manisa 45010

Firma Yetkilisi: Ferit YILDIRIM, Nergiz YILDIRIM

Telefon: 02362346994
    Fax: 02362346994

hayırlıı olsun kardeş, güle güle kullan

• eyyvallah dostum... senin şu ilk mesajın olmasa geri vermiştim valla... teşekkür yardım için...
  • arkadaşlar merhaba
    bende neva kombi var rf 6000 termostatı bağladım.ancak emin değilim!
    kombiyi açtım içinde 3 lü klamens vaarrdı.2 tanesi kahverengi ve mavi kablo + ve - diğeri beyaz, bende termostat alıcısındaki mavi ve kahverengi kabloyu + ve - ye bağladım 2 beyaz kabloyu birleştirdim kombideki 3lü klamensin beyaz olan kısmına taktım.termostat çalısıyor ancak yanması gerektiği lambası yanıyor kombide tık yok bilgisi olan paylaşabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

arkadaşlar merhaba
    bende neva kombi var rf 6000 termostatı bağladım.ancak emin değilim!
    kombiyi açtım içinde 3 lü klamens vaarrdı.2 tanesi kahverengi ve mavi kablo + ve - diğeri beyaz, bende termostat alıcısındaki mavi ve kahverengi kabloyu + ve - ye bağladım 2 beyaz kabloyu birleştirdim kombideki 3lü klamensin beyaz olan kısmına taktım.termostat çalısıyor ancak yanması gerektiği lambası yanıyor kombide tık yok bilgisi olan paylaşabilir mi

servise nie taktırmadın kardeş:(
  • servisi aradım siz taktıracasınız ilk açılışı biz yapıcaz dediler.ben karabükte oturuyorum.taktıracak kimseyi bulamadım.nereye gitsem öyle bir termostatın olduğundan bile haberleri yok, siz termostatı getirin biz internetten araştıralım sonra takalım dediler.adamlar bilmiyor yani.doğalgaz geleli 1-2 sene oldu simitcisi dahi kombi tesisatı işi yapmaya başladı işi bilen adam bulmak zor buralarda!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

servisi aradım siz taktıracasınız ilk açılışı biz yapıcaz dediler.ben karabükte oturuyorum.taktıracak kimseyi bulamadım.nereye gitsem öyle bir termostatın olduğundan bile haberleri yok, siz termostatı getirin biz internetten araştıralım sonra takalım dediler.adamlar bilmiyor yani.doğalgaz geleli 1-2 sene oldu simitcisi dahi kombi tesisatı işi yapmaya başladı işi bilen adam bulmak zor buralarda!

444 1 533 ü aramadın mı onlar yönlendiriyor zaten sen servise gitmicen.
  • aradım arkadaşım 444 1 533 müsteri hizmetlerini aradım siz taktırın ondan sonra bizimle irtibata geçin dediler
  • Bu RF6001 termostatı ADEN kombiye bağlayabilir miyim?
  • Eğer aden kombinin kartında 24 V luk enerji alabileceğin bir bağlantı varsa kesinlikle bağlanır... Çünkü termostatın çalışması için 24 V enerji bağlantısı gerekiyor
  • Ben bu termostatı yeni kullanmaya başlayan biri olarak gözlemlerimi aktarayım... Tabi kablosuz termostatlar 200-300 tl fiyatlarındayken bunun 80 tl olması oldukça cazip tabi ki sağladığı konfor da diğer pahalı termostatlar kadar değil.... +1 -1 arasında çalıştığı için örneğin 22 dereceye ayarladığımızda termostatı 23 ü görene kadar kombiyi çalıştırıyor ve duruyor. sonra 21 dereceye düşene kadar da bekliyor. bu arada petekler soğuyor normal olarak...21 i gördüğünde ortam ısısını 2 derece arttırana kadar çalışıyor kombi... Ben kombiden su ısısını 65 dereceye ayarladım, daha çabuk ısıtması için... Bu 2 derece fark bana biraz fazla geldi... Günde bir veya 2 kere ateşleme yapıyor kombi...
  • bence 1 kerde daha arayın... telefonu her açan temsilci farklı farklı işler yapabiliyor.
  • Demirdöküm RF-6001 sadece 59TL
    sahibinden com sitesinde
  • Hadi bu da son yorumum olsun arkadaşlar... Ben bu rf 6001 e kesinlikle bulaşmayın derim... 2 derecelik fartan ötürü ben termostatı iptal ettim, kombiden ayarlıyorum dereceyi... Akıl karı değil... Almayı düşünen arkadaşlar termostatın +0,5 -0,5 aralığında çalışmasına dikkat etsinler... saygılar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.