Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (150. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
47
Favori
196.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla hocam ben migo yu 2019 ocak ayinda aldim. 1 ay kullandiktan sonra sorunlu yazilimi oldugunu anladim o kis her ayar denendi ve duzene gjrmedi. 2019 ekim kasimda d17:1 muhabbetj cikinca umutlandik ve daha kotu oldu. O gunlerden sonra ben bu cihazdan hicbirsey olmayacagini kesin kanaat getirdim ve hickimseye tavsiye etmedim. Daha o cesinde de tavsiye ettmedim cunku tahmin ettigim gibi cikmadi. Hatta sonrasinda beni ve arkadaslarimi topa tutanlar oldu ki haalada yapanlar var.2020 ocak tan beri exa control e kullaniyorum.
    Kablo derdiniz yok ise exa control e ye kefilim. Kablosuz olsun derseniz netatmo baskada maceraya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 3 Ocak 2021; 14:15:48 >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlaşılmasın, tavsiye edildi felan durumu yok. Yıllardır forumda takılıyoruz, her konuda araştırma yaptığımız gibi bunda da yaptık, forumda okuduk, tavsiye edildi demedim ama ben de tam 2019 Ekim ayında evi alınca hem nitromix hem de migoyu aldım. O süreçte kullananlar dediğniz gibi ümitliydi, bu sene olsa yine bu foruma bakar ama şu yazılanları görünce almazdım demek istedim. Hepiniz sağolun, her sorumuza cevap aldık, siz olsun diğer arkadaşlar olsun çok emek harcadınız zaman harcadınız. Hala da tecrübeler paylaşılıyor.
  • espanyol55 E kullanıcısına yanıt
    Yok hocam yanlis anlamadim, bende bu foruma bakarak migo aldim. Daha dogrusu ihtiyacim yoktu 10 numara sistemimi oturtmus ve 3 senedir mutlu mesut yasiyordum. Icimde bir uhde vardi modulisyonlu termostatim olsun diye. Migod kagit uzerinde 10 njmara bir sistem sunuyirdu. Benden onceki arkadaslar bu sorunlari yasiyordu, kendi adima bu isi cozerim diye dusundum sorun olmaz benim icin dedim ve fiyati da uygundu ozaman ici aldim ve elimdeki canim guzelim sistemi satmistim.
    netatmodan memnunum.bu sezon ilk başta sıkıntı yarattı ama güncelleme ile kısa zamanda işi çözdüler. Kayiboyu hocamın tavsiyesi ile dhs bağladım. Bu hafta deneme yanılma ile orta yolu bulurum ayarlarda. Bu şekilde bile netatmo migodan daha stabil :)
  • Demirdöküm Nitromix kullanıcılarına bir sorum olacak. YArdımcı olurmusumuz?

Bende termodinamık marka kombi vardı cosa ile kullanıyordum. Kombi arızalandı yeni kombi aldım nitromix.

Eski kombimde pompa hiç durmuyordu.
    Nitromixte termostatlı kullanımda ot kapan komutu verdikten sonra pompa duruyormu? Yada parametre ayarlarından yapılıyormu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • neduda N kullanıcısına yanıt
    Kiyaslanmayacak kadar daha guzeldir migodan. Yanliz dhs olayina bulasmasan iyi idi hocam. Alacaktin 50 ye kombiyi.. dhs mevsim basi ve sonu sikinti yaratmasi muhtemel.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Pompa kapat komutu verdikten 5 dak sonra kapanir. 5 dak sure min 2 dak kadar indirilebilir parametre ile ama tavsiye etmem.
    Kendi kendime macera aradım. Normalde 50 ile kullanıyordum ve grafik otoban gibiydi. Hava isininca migo gibi davrandı:))
  • neduda N kullanıcısına yanıt
    Dhs is yapar ama bizim nitromixte is yapmaz. Nasil max kazan secebiliyirsak ayni sekilde min kazanda secebilmemiz lazim. Ayrica bu +5-8 prosudurunu degistirebilmemiz lazim. Ozaman dhs on numara ayarlayabilirsin. Benim Exa ya dhs bagladik bildigin migo oldu derhal soktum. Nitromix modulosyon konusunda bariz zayif. Exa yi bile modulosyonlu moda aldigimda mevsim basinda sonunda atesleme sirunu yapiyor +5 e takildigindan. O yuzden on ofta calistiriyorum daha stabil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

Hocam osman bey de d17:1 kullanmaktan vazgecti. D17:0 da kullanacagim dedi. Bosuna zaman kaybi oldugunubsoyledi. O cit cit normal genlesme sesi

Doğrudur, D17:0 ile mutlu ve konforlu yaşamaya devam ediyorum.

Vaillant'ın neden D17:1'ri ısrarla uygulamaya çalışmasını cidden alayamadım.

Muhakkat D17:1'rin kullanılmasını gerektiren durumlar vardır ama net somut kanıtsız bilgi kirliliği oluştu.

@espanyol55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 7 Ocak 2021; 20:20:6 >
  • BART SIMPSON B kullanıcısına yanıt
    Hocam ifttt yalan oldu life360 cekilince. Baska yolu varmi life 360 yerine gececek. On numara herseyi yaptiriyordum life 360 sayesonde. Bunun yerini tutan hicbirsey yok
  • quote:

Hocam ifttt yalan oldu life360 cekilince. Baska yolu varmi life 360 yerine gececek. On numara herseyi yaptiriyordum life 360 sayesonde. Bunun yerini tutan hicbirsey yok

Aynen kardeeş,

Aslında Life 360 halen çalışıyor sadece IFTTT'ye desteğini kesti.

Ben de aratırıyorum ama şuanda hiç 1 uygulama destek vermiyor.

• quote:

Aslında kişişel olarak tek başına çalışıyor ancak evdeki tüm aile bireylerine IFTTT yüklenmesi ve kendi üyeliklerinin olması gerekmektedir. Tabiki her zaman GPS'leri açık olmalı.

• Hocamm şu nitromix de sadece petekler calişmiyomu.? Havalar güneşli güneş enerjisinde sicak suyum var mecburmuyum kombiden tüketim yapim.?? Boş yere güneş enerjisinde sicak suyum boşa gidiyor ben kullanmiyacaksam nie aldim nie aldirtilar bana.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Hocamm şu nitromix de sadece petekler calişmiyomu.? Havalar güneşli güneş enerjisinde sicak suyum var mecburmuyum kombiden tüketim yapim.?? Boş yere güneş enerjisinde sicak suyum boşa gidiyor ben kullanmiyacaksam nie aldim nie aldirtilar bana.?

Merhabalar,

Hangi marka ve model güneş enerji sistemini size kim ne amaçla aldırdı? Bu sorunun cevabı önemli.

Ben de 10 yıldır, Vaillant Aurostep Plus 1.150MP 1 adet güneş enerji panelli sistem kullanmaktayım ama ben sıcak su amaçlı kullanıyorum.

Ben de sizin gibi ilk etapta ısıtma için de kullanmak istedim ama bunun için yaklaşık 10 adet güneş paneli kurulması gerekmektedir.

Şöyleki;

Şu an saat sabah 10:17'de İstanbul'da dış ısı 9C

1 adet güneş paneline gelen ısı 24C

150lt. Kazandaki su ısısı 17C

Şimdi oturun hesap edin, ısıtma sistemine en azından sürekli 55C ısı sağlanabilmesi için kaç adet panel koymanız gerekecek.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Bana ne faydası var derseniz;

Nisan ayı ile Aralık ayı başına kadar tüm evin sıcak su ihtiyacı tamamen güneş enerjis ile sağlanmaktadır, kombi asla devreye girmemektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 11 Ocak 2021; 13:3:20 >

Hocammm bnm derdim güneş enerjisi ile isinmak değil,güneş enerjim ile sicak suyu almak,hava güneşlii ve depoda sicak suyum var ama onu kapattirip kombiden sicak aldiriyorum bnm derdim meselem bu siz olayi yanliş anlamişsiniz:)) boş yere tüketim yapiyorum..

• quote:

Hocammm bnm derdim güneş enerjisi ile isinmak değil,güneş enerjim ile sicak suyu almak,hava güneşlii ve depoda sicak suyum var ama onu kapattirip kombiden sicak aldiriyorum bnm derdim meselem bu siz olayi yanliş anlamişsiniz:)) boş yere tüketim yapiyorum..

Siz yaz döneminde de mi sıcak su için kombiyi kullanıyorsunuz?

Güneş enerjisini hiç mi kullanamıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 11 Ocak 2021; 11:24:55 >

Yok yaz döneminde kombi den off konumunda, altindaki muslugu kapatip güneş vanasini aciyorumm..kiş modunda güneşi kullanamiyorum canımı sıkan nokta orda bunu yapmak için nereye vana takmam lazim onu düşünüyorum nereye vana taksamda kombi gümletmesemm diye düşünüyorum

• quote:

Yok yaz döneminde kombi den off konumunda, altindaki muslugu kapatip güneş vanasini aciyorumm..kiş modunda güneşi kullanamiyorum canımı sıkan nokta orda bunu yapmak için nereye vana takmam lazim onu düşünüyorum nereye vana taksamda kombi gümletmesemm diye düşünüyorum

Bakın ben size güncel ekran görüntüsünü paylaştım, kışın İstanbul'da tüm evin sıcak su ihtiyacını karşılamak için 1 güneş paneli yeterli olmamaktadır. Sabah saat 10:00'da bile kazan ısısı 17C oluyor.

Benim kış dönemi, tüm evin sıcak su ihtiyacını karşılayabilmem için en az 3 panel koymam gerekmekte, 1 panel ile kış dönemi İstanbul'da tüm evin sıcak su ihtiyacnı karşılamam mümkün değil.

Sen hangi ildesin bilemiyorum ama kış dönemi tüm evin sıcak su ihtiyacını karşılayacak sıcaklığa ulaşıyor musun?

Mesela bugün şu anda dışarısı kaç derece iken sen kaç derecede, kaç lt. suya sahipsin?

Özetle,

Nitromix, gelen şebeke suyunun kaynağını tercih etme şansı yok. O, nereden gelirse gelsin şebeke suyunu, talep edilen ısıya çıkartır.

Piyasada özellikle Vaillant'ın Güneş Enerji Sistem uyumlu kombileri var, ben hiç araştırmadım ama eminim Güneş Enerji Sistem uyumlu denilen kombilerin 1 özelliği olmalı.

Kendimi senin yerine koyduğumda, evet tamamen haklısın, kış dönemi güneş enerjisi ile kazanda ısınan suyu kullanamıyorsun ama kazandaki suyunda en azından 100lt. ve 45C olması lazım ki tüm evin sıcak su ihtiyacı karşılansın.

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.