Şimdi Ara

Demirdöküm kalisto kombi arızası... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
6
Favori
45.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aliance21

ustam siz şimdi entegreyimi programlıyosunuz bunun programını nasıl buluyosunuz anlamadım valla

şağlam karttan klonladık
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Program korumasızmı her isteyen alabiliyormu yani programı ustam.Açık kaynak kod bırakıcaklarını pek tahmin etmiyorum ama
  • merhaba bende de demirdokum kalisto marka kombi var, normal musluklardaki suda bi sikinti yok ama petekler isinmiyor, petek isisini ayarliyorum o sicakliga geliyor ve duruyor sicaklik biraz dusunce tekrar yaniyo o sicakliga gelince tekrar duruyor ama petekler isinmiyor her sey normal kombinin altindaki borular isiniyor ama daha assagiya gitmiyo, ariza nedendir ve ne yapmam lazim acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackbird83 B kullanıcısına yanıt
    pompanız çalışmadıgı için peteklere su gitmiyor.pompa arızlaı olabilir kart arızalı olabilir pompaya enerji göndermiyordur yada pompanız bloke olmuş olabilirpompayı blokeden çıkarmanız gerekli bunu içinde kabini söküp pompadan bir miktar su almalısınız önündeki vidayı gevşetip
  • iyi günler. sabah kombiyi açtığımda ekranda garip karakterler belirdi benimde hata kodu belli olmuyodu forumda burdaki arkadaşların ön kapağı çıkartıp beslemeyi söküp tekrar takma yöntemini denedim ve kombi düzeldi. Ben yine de içim rahat etsin diye servisi çağırdım yarına olmadı bi bakımını yaparlar yanlız bu olaydan sonra kombinin çalışması bana farklı geldi gibi. Eskiden çalışırken yani aktif ısıtma durumunda ekranda ateş işareti çıkıyordu ve kombi devreden çıkar çıkmaz bu ateş işareti ekrandan gidiyordu. Şimdi ise ekrandaki ateş işareti gittikten 7-8 sn sonra kombi devreden çıkıyo sesler kesiliyo acaba ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa bi sıkıntı mı var çözemedim.
  • mrb arkadaslar evde dd kalisto kombi var.kombimdeki sıkıntı cok garip kombi çok sık devreye girip çıkıyor 60 saniye durup 12, 13 saniye calısıyor sürekli bu peryotta.sıcaklık 40, 50, 60 derce hiç farketmiyor.diyelimki 40 dercede calısıyor kombi 50 derceye cıkardık 40 dan 50 ye gelinceye kadar 3,5 dak.norma çalısıyor 50 derceye geldikten sonra 60 san. durup 15 san.calısmaya baslıyor.hepsinde aynı..yetkili servis geldi sözde bakım yaptı birde oda termostadı taktı ama sonuc aynı örnek termostadı 23 dereceye ayarladık ev 22 derece kombi calısıyor belli süre sonra 60 saniye durup tekrar calısıyor..23 olunca devreden cıkıyor.daha sonra termıostadı cıkartıp iade ettim.aklımın almadığı kombi neden hep 60 saniye durup 15 saniye calıssın.dd kalisto kombisi olan arkadaslar sizdeki kombinin calısma sıklığı nedir ....?
  • Bu kadar arıza yapan başka bir kombi yoktur herhalde.
  • aynı elk kartın farklı versiyonları var sorun onlardada aynı ferroli domiproject fer easy demirdmküm termosatr
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    Demirdöküm Adonis,temi aynı kartı kullanıyor??
  • mrb arkadaslar evde dd kalisto kombi var.kombimdeki sıkıntı cok garip kombi çok sık devreye girip çıkıyor 60 saniye durup 12, 13 saniye calısıyor sürekli bu peryotta.sıcaklık 40, 50, 60 derce hiç farketmiyor.diyelimki 40 dercede calısıyor kombi 50 derceye cıkardık 40 dan 50 ye gelinceye kadar 3,5 dak.norma çalısıyor 50 derceye geldikten sonra 60 san. durup 15 san.calısmaya baslıyor.hepsinde aynı..yetkili servis geldi sözde bakım yaptı birde oda termostadı taktı ama sonuc aynı örnek termostadı 23 dereceye ayarladık ev 22 derece kombi calısıyor belli süre sonra 60 saniye durup tekrar calısıyor..23 olunca devreden cıkıyor.daha sonra termıostadı cıkartıp iade ettim.aklımın almadığı kombi neden hep 60 saniye durup 15 saniye calıssın.dd kalisto kombisi olan arkadaslar sizdeki kombinin calısma sıklığı nedir ....

FİLTRELERİ TEMİZLEDİM KOMBİDE 5 PETEKTE ACIK OLSA 1 PETEKTE ACIK OLSA AYNI SORUNU YAPIYOR.60SANİYE DURUYOR 15 20 SAN ÇALISIYOR..

• Arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama

Karisto kombide basınç normal, petek sıcaklıkları iyi ancak sıcak su vermiyor Arıxa kodu vs... yok
  • kart sorunu yaşayan birisi olarak kart sorunu yaşayanlara bir tüyo vermek istiyorum.

bu konu çok yararlı, açan arkadaşa ayrıca teşekkürler.

1- buradan açtım baktım, ilk önce kombiyi açıp reset atmayı denedim, benim sorunum çözülmedi. (açmak ve resetlemek çok kolay, herkes yapabilir)

2- elektrikçi bir arkadaşa rica ettim gelip baktı kombiye kadar gelen elektrikte bir sorun olmadığını teyit etti, bu da elektrikçi için basit (yaptırmanıza da gerek yok, ben acaba gelen hatta ve sigorta da mı sorun var diye düşündüm

3- anakartın arızalı olduğunu anladım. buradan iki yol vardı, bir servisi çağırıp 300 tl bayılıp ana kartı değiştirmek, iki tamir ederim, yan sanayi kart takarım ama 80-100 tl ni alırım diyen tamircilere kartı göndermek arasında gidip gelirken üçüncü bir yol ile çözüme ulaştım.

elektronik işleri ile uğraşan bir arkadaşım karta baktı, şu dirençle şu diyot (yanılmıyorsam) yanmış dedi, beni tanıdığı bir tamirciye gönderdi. gittiğim yer oto alarmı yapan bir yerdi. kartı bıraktım, bi bakalım seni ararız dediler. ertesi gün gittim, şu iki parçayı (direnç ve diyottu galiba) değiştirdik, bir dene sonra para ver dediler. eve gittim taktım hiç sorunsuz çalıştı, devamında taşınana kadar (3-4 ay sorunsuz kullandım) , para vermeye gittim 25 tl aldılar. (malzeme + işçilik) dediğim gibi yapın ilk iki maddeyi kontrol ettirin, olmadıysa gidin iyi bir tv tamircisi veya elektronikçiye sorun çözülüyor. boşu boşuna para vermeyin.

son olarak eklemek istediğim böyle kronik arızalı bir ürünü üretim, sonrada sahip çıkmayan firmaya bu kombinin üretiminde, tasarımında görev alan tüm yetkililere, aferin güzel ürün yapmışsınız. bir daha demirdöküm ürünü ile karşılaştığımda bu yaptığınız sağlam çalışma! hatırımdan çıkmayacak. alman firması bizi aldı diye öğünmeden önce alman ürünleri kalitesine çıkmanız lazım, onu da unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: mcdemirhan

Merhaba, Demirdöküm Kalisto kombinin gaz valfi nasıl değiştirilir?

CEVAPLANDI

Usta ,bizim ferroli bu akşam ekranına elektirk hiç gelmiyor hobi olarak uğraştığım için sigortasına ve elektiriğine baktım sorun yoktu,hangi parçasını değiştirmem gerek,birde anakartın üzerideki iki sigortaların iki ucunu ölçtüğümde elektirk geçmiyor doğrumu yoksa sigortadamı sourn var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonjurkes

quote:

quote:

CEVAPLANDI

Usta ,bizim ferroli bu akşam ekranına elektirk hiç gelmiyor hobi olarak uğraştığım için sigortasına ve elektiriğine baktım sorun yoktu,hangi parçasını değiştirmem gerek,birde anakartın üzerideki iki sigortaların iki ucunu ölçtüğümde elektirk geçmiyor doğrumu yoksa sigortadamı sourn var.

elk kartın patlamış sökülüp yerine tamirlisi takılacak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bonjurkes

quote:

quote:

CEVAPLANDI

elk kartın patlamış sökülüp yerine tamirlisi takılacak

Usta bugun ferrolliden çağırmışlar, anakartın değişmesi gerektiğini söylemiş,fotoğraftaki ilk sigortada 220 geçmiyor altındaki 220 sigorta çalışıyor,eğer tamir yapılcaksa size ulaşabilirmiyim,çanakkaleden kargolayacağım.
     Demirdöküm kalisto kombi arızası...

• ok görüşüldü
  • Demirdöküm kalisto kombinin sıcaksuyu gayet iyi çalışıyor. Fakat kalorifer konumuna alınca ilk ateşlemeyi yapıyor sonra derece hızla 75 e çıkıp sönüyor. Su dönüyormuş gibi ses var ama ateşleme yapmıyor ve peteklerde ısınma yok. Derece yavaş yavaş düşüyor sonra tekrar ateşleme yapıyor.derece hızla yükselip sönüyor. Arıza hata vs. Birşey belirtiside yok. Sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim..

• Yusuf ilçin Y kullanıcısına yanıt
    1 petek vanalari kapali olabilir acin.
    2 tesisat mobil sistemse kolektor vanalari kapali olabilir acin.
    3 kombi alti tesisattaki vanalarin acik olduguna emin olun..eger butun vanalar aciksa partikul filtresini sokup temizleyin.
    4 tesisatta hava olabilir, peteklerin havasini alip su basin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 30 Eylül 2015; 0:43:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Bütün vanalar açık partikül filtresinide bsktım temiz..suda bastım. Ama genede aynı. İlk açışta derece yükseliyor.sonra duruyor. Derece düşünce tekrar yanıyor. Dereceyi yükseltip gene duruyor. Başka negibi sorun olabilir.kartla ilgili sorun olabilirmi.kartta sorun olsa sıcak suda çalışmaz diye düşünüyorum.

• eger vanalar normalse ariza kombinin kendinde..
    isin uzmani degilim ama 3 yollu vana takilmasi yada sirkulasyon pompasi olabilir.bahsettiginiz belirtilere gore dolasim suyu yavas ilerledigi icin yanma odasinda yanan gaz, yavas donen suyu cabuk isitip gazi kesiyor.
    sayin @kombiustasi size daha yardimci olacaktir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.