Şimdi Ara

DEMEK Kİ NEYMİŞ RONALDO > MESSİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: transverse

Hangi 10 sene şampiyon olamadı ? :) Messi senin şakülünü kaydırmış, paralel evrene falan gitmişsin sanırım

Alıntıları Göster
    ManU şampiyon olalı kaç sene oldu? 2012'de diyorsun bu sene de şampiyonluğa oynamıyor kaç sene olmuş? Kendi kendini bitiren gördüm de yanlışında bu kadar ısrar eden görmedim. Ha aldıkları şampiyonluklardan biri de son saniye mucizevi şampiyonluk.

10 sene olmamış 7 sene olmuş aaa gayet iyi. Gerçi farketmez o sayı 10 a da ulaşacak. Bu sene de şampiyon olmalarına imkan yok. Chelsea ile ligde o zamanlar yarışabilmelerinin Arsenal ile kapışabilmelerinin sebebi Ronaldo'ydu zaten gelmiş konuşuyor bir de çok ilginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Al Swearengen

Busquest yuvarlamış topu al da at demiş.Başka türlü nasıl gol atacak Messi Madrid e.

Veriyorlar topu orta sahada beleşçi de çalımlayıp gol atıyor.
    bu golü CL yarı finalinde attı bir de

hep pep sistemi bak pep nasıl adam öyle bir sistem kurmuş ki orta sahadan takır takır çalımlayıp kale ağzından gol atmış bir nevi haklı adam hakkını yemeyin golü kale dibinden atıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gesi bağları

Hocam ciddi mi yazıyorsunuz yoksa trol mü? Dünyanın tüm önde gelen otoriteleri tarafından komple bir oyuncu kabul edilen, gollerinin çoğunu çalımlayarak, verkaç ile ya da uzaktan atan bir oyuncuya beleşçi demek? Yani inandırıcılığınız olmuyor. Sayenizde Real Madrid ve Ronaldo’dan soğuyor millet.
    Komple dediğin futbolcu uzaktan roket tarzı goller atabilme özelliğine sahip değil. Komple dediğin futbolcu kafa vuruşuna çıkma yeteneğine sahip değil ve sen bu futbolcuya komple diyorsun. Komple dediğin futbolcu her maçta 9 kmden fazla koşamıyor ve takımı yarım adam eksik oynatıyor ve sen komple diyorsun. Komple dediğin futbolcu penaltı atmaktan aciz. Komple dediğin futbolcu kanat futbolunda hiçbir şey yapamaz anca sahte forvet olarak oynayabilir ya da 10 numara olarak. Komple dediğin futbolcunun liderlik özelliği yok dolayısıyla yerel lig futbolcusu başarıları var.

Sen şimdi Ronaldo için söylüyorsun galiba bunu. Çünkü asist de yapar Ronaldo kanatta da oynar gerekirse forvette de oynar yani 3 rolde de oynar Ronaldo. Bence futbolcuları karıştırdın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullPoweR7 -- 29 Ekim 2018; 0:10:46 >

• BullPoweR7 kullanıcısına yanıt
    Hayır, komple dediğim futbolcu, futbol otoriteleri tarafından kabul edilen Messi. Siz istediğiniz kadar beleşçi deyin, belki bilerek yapmıyorsunuz ama herkes sizi trol olarak görüyor. Tarihin en iyi santraforunu-Ronaldo’yu- ters psikoloji ile küçük düşürüyorsunuz, haberiniz yok. Ronaldo forvettir. Kusursuz bir forvet.

Ama komple futbolcu Messi’dir. Santrafor olmamasına rağmen gol sayıları Ronaldo ile eşit sayılır. Belki daha fazla. Asistlerde zaten kusursuz. Tarihin en iyi ara pası atan oyuncularından biri. Belki de en iyisi. Attığı gollerin neredeyse tamamında emek olan, ya çalım ile ya da verkaç ile atan bir futbolcudan bahsediyoruz.

1.70 adama kafa varamıyor demek de, ne bileyim. Lütfen Ronaldo için trollüğe son verin. Bırakın Ronaldo’dan zevk alalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hayır, komple dediğim futbolcu, futbol otoriteleri tarafından kabul edilen Messi. Siz istediğiniz kadar beleşçi deyin, belki bilerek yapmıyorsunuz ama herkes sizi trol olarak görüyor. Tarihin en iyi santraforunu-Ronaldo’yu- ters psikoloji ile küçük düşürüyorsunuz, haberiniz yok. Ronaldo forvettir. Kusursuz bir forvet.

Ama komple futbolcu Messi’dir. Santrafor olmamasına rağmen gol sayıları Ronaldo ile eşit sayılır. Belki daha fazla. Asistlerde zaten kusursuz. Tarihin en iyi ara pası atan oyuncularından biri. Belki de en iyisi. Attığı gollerin neredeyse tamamında emek olan, ya çalım ile ya da verkaç ile atan bir futbolcudan bahsediyoruz.

1.70 adama kafa varamıyor demek de, ne bileyim. Lütfen Ronaldo için trollüğe son verin. Bırakın Ronaldo’dan zevk alalım.
    Ronaldo kusursuz forvet dediğin adamı yeterince izlememişsin son birkaç yılına denk gelmişsin bari önce izlemeyi öğren. 2010-2014 arası bu adam her şeyi yapıyordu uzaktan şut çalım, asist, dribbling, gol, pas, kafa vuruşu. Son zamanlarda Realin kadro yapısından dolayı forvete geçmesi bir şey değiştirmez ki bu sene Juve'de görüyoruz hala istediğini yapıyor eski stiliyle oynuyor. Sadece bilekleri eskisi kadar kıvrak değil ki o kadar da olsun beleşçi bile artık eskisi gibi çalım atamıyor. Anca soluna çekip vuruyor. Ha bu arada baktım da beleşçi kariyeri boyunca 260 asist yapmış Ronaldo 220 civarı ki beleşçinin asist sayısının fazlalığı Guardiola sisteminden kaynaklı

Beleşçi asla komple futbolcu değildir ve fizik yapısından dolayı da olamaz. Ronaldo Lebron ise beleşçi ancak Kobe olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullPoweR7 -- 29 Ekim 2018; 1:34:25 >

• Onu bunu bilmem de, şu Ronaldo'nun hakkını çok yediler zamanında ödüllerde falan.

Basın sürekli Messi ye çalıştı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca en önemli şeyi söylemeyi unuttum Avrupa'nın en büyük liginde yani Şampiyonlar Ligi'nde gol rekoru da, asist rekoru da kralda. Hani asist asist diyenlere cevap olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Onu bunu bilmem de, şu Ronaldo'nun hakkını çok yediler zamanında ödüllerde falan.

Basın sürekli Messi ye çalıştı.
    Nereye hakkını yediler? Hak yiyen varsa messi ve Ronaldo ikilisidir. Sneijder ve iniesta kafadan ödül almaliydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son 5 yılda ceza sahası dışından en fazla gol atan futbolcu Messi ama sorsan kaç tane füzesini hatırlıyorsun derler. Topa abanıp dağa taşa vurmak komple futbolcu tanımı olmuş gerçekten çok ilginç. Oyun görüşü, uzun-kısa paslar, dribbling, playmaker rolü, serbest vuruşlar.. hiçbiri Messi'yi komple futbolcu yapmıyor anlaşılan. Komple futbolcu olmanın temel şartı defansa gelip top çıkarması ve füze göndermesi heralde :) Çoluk cocuk dolmuş yemin ederim
    Öncelikle size siz diye hitap eden birine ‘sen’ denmez. Kaç yıldır Ronaldo’yu izlediğimi de bilmeden yorumlamayın.

Ben fanboy ya da bir takımın taraftarı değilim. Ronaldo ve Messi ile aynı dönemde yaşamanın tadını çıkarıyorum. Ama sizin gibi trollük yapmak, trollediğiniz takıma ve futbolcuya zarar veriyor. Ronaldo düşmanı olsam, pr çalışması için sizinle çalışırdım. Sizin kadar zarar veren olamaz çünkü.

Kimse bu foruma bakıp ‘Messi çok iyi, Ronaldo süper’ demiyor. Herkes kendi izliyor. Profesyonel olmak isteyen, dünya otoritelerine bakıyor. Ben de dünyanın kabul ettiği beyanlara bakıyorum. Bu forumda trollük yapanlara değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gesi bağları kullanıcısına yanıt
    Bir tartışmaya giriyorsun ve senden hala siz diye bahsetmemi bekliyorsun? Çok beklersin.

Trollük değil gerçekler bunlar katalan kulübü dışında başarılı olamamış bir futbolcuyu gelip savunma bana. Anlattığınız tek başarısı Real Madrid'e 26 gol atması (ki dünkü gibi kadro yapılanması olursa Suarez de aynı rakama ulaşabilir) onun dışında hiçbir elle tutulur başarısı yok. Sadece yerel lig başarıları var.
  • Bu arada komple futbolcu dediğin sahada yürümez. Ayrıca yetenek seviyesi de ne yazık ki en üst seviyede değil. O çok sevdiğiniz kısa boylu futbolcudan Zidane'ın yaptığı gibi yetenek çalımları görebiliyor muyuz?

Hala komple futbolcu diyorlar ya. Maradona'ya komple futbolcu demez ama bu riyakar insanlar çok ilginç valla.

All-around ne demek önce bunun anlamını öğrenin sonra benle tartışırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullPoweR7 -- 29 Ekim 2018; 14:11:39 >

Keşke şu üslubu ilk mesajınızda da gösterseydiniz de, sizinle hiç muhatap olmasaydım. Daha tartışmanın ne olduğunu bilmiyorsunuz. Futbol falan boş şeyler. Önce adabı öğrenin lütfen. Saygılarımla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Keşke şu üslubu ilk mesajınızda da gösterseydiniz de, sizinle hiç muhatap olmasaydım. Daha tartışmanın ne olduğunu bilmiyorsunuz. Futbol falan boş şeyler. Önce adabı öğrenin lütfen. Saygılarımla.
    Gelip bana tartışma üslubundan bahsetme. Karşındakine troll diyorsun hala üsluptan bahsediyorsun. Senden üslup dersi mi alacağım şu rezilliğinin yanında.
  • Ikisi de varken de sonuç pek değişmiyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala boş tartışmalar sürüyor.
    Soru şu basit Ronaldolu bir takım kuracak iseniz takımın sistemi ne olacak ve takıma ilk kimi yazarsınız?
    -sistem farketmez. İlk Ronaldo yazılır.
    Aynı soruyu messili bir takım kuracak iseniz sistem ne olacak ve takıma ilk kimi yazarsınız?
    -Tek sistem var tiki taka başka sistemde olmaz. Kadroya ilk yazılacak isim değilde, ilk yazılacaklar xavi-iniesta, mascherano-busqets, puyol-pique sonra Messi. Hazır sistemde takımda Ronaldinho.da olabilir aslında

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son yıllarda olan madrid ortasahası ronaldo geldiğinden beri olmuş olsa ronaldo daha iyi olabilirdi. Messi doğma büyüme arkasında dünyanın en iyi sayılacak 2 ortasahası tarafından beslendiği için istatistikleri çoğaldı. Ronaldinho, henry gibi oyuncularla oynadı.

Ronaldo geldiğinde kariyer sonlarında olan bi guti vardı daha sonrasında özil vardı ama hem barça ortasahasının daha iyi oluşu hemde sistemlerinden ötürü messi burda. Fanboylar yazmasın messinin yeteneğine oyununa komple oyuncu oluşuna lafım yok ama messi daha iyi şartlarda oynadığı için ronaldoyla kıyaslanabilir seviyeye geldi diye düşünüyorum.

Aynı şartlarda ikisini takım değiştirsek santrafor bi ronaldo barçada tarihin tarihini yazardı.
  • Ronaldo da Messi de tarihin gördüğü en iyi futbolculardan neden bir insan kıyaslama gereği duyar ki?

Zaten bunun cevabı da olamaz 1 yıl Messi daha iyi performans gösterir diğer yıl Ronaldo.. 5 Yıl boyunca Ronaldo daha iyi performans gösterir diğer 5 yıl Messi.. Neye göre ve neden kıyaslıyorsunuz..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.