Şimdi Ara

dell xps 13 , Macbook Pro 13. Hangisini alayım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İkisinden birini almayı düşünüyorum, ne önerirsiniz. İkisini de daha önce kullanmadım. Ofiste dell u2414h monitorle birlikte kullanacağım.
    Artıları eksileri nelerdir ?
    Teşekkürler

dell xps 13 9370 , $1149
    8th Generation Intel® Core™ i5-8250U Processor (6M Cache, up to 3.4 GHz)
    Windows 10 Pro 64-bit English
    8GB LPDDR3 1866MHz
    256GB PCIe Solid State Drive
    13.3” FHD AG (1920 x 1080) InfinityEdge display

Macbook Pro 13, Mid 2017 , $1300
    2.3 GHz Intel Core i5 Dual-Core
    8GB of 2133 MHz RAM | 256GB PCIe SSD
    13.3" 2560 x 1600 Retina Display
    Integrated Intel Iris Plus Graphics 640

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamtugrul -- 14 Mayıs 2018; 15:28:58 >

• Ofiste kullanacağınız için stabil çalışması önemli diye düşünüyorum. Bunun için macbook pro diyorum. Dell ekran kartı gibi bir kaç noktada önde ama bilgisayarda oyun oynamayacağını varsayıyorum.

Genel olarak neler için kullanacaksınız bilgisayarı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell xps 13 efsanedir. Macbook zaten yoruma bile gerek yok. Performans olarak dell önde. Yazılımcı değilseniz macbook un kattığı bir artı yok. İlerde satarım kaygısı varsa macbook. Yoksa Dell. Detaya girmeden bu kadarı söylenebilir. Kullanım amacı detaylı anlatılırsa daha iyi olur. 2. El piyasasına hakim biri olarak kendim macbook alırdım ama sıfır laptopa para vermeyi bıraktım uzun zamandır al sat işleriyle uğraşıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Php kullanıcısına yanıt
    TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    zan232 Z kullanıcısına yanıt
    Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Oyun oynanmayacak, kod yazma, çok sayıda (20-25) browser sekme açma, youtube benzeri işler için kullanılacak.
    Sessiz ve stabil olması önemli. yük altında Dell XPS 13 ün fan sesinden şikayet edildiğini gördüm yabancı forumlarda.

Birde HP var yorumlarında sessiz olduğu söylenmiş.
    HP Spectre x360 13-AE001NT Intel Core i5 8250U 8GB 256GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamtugrul -- 15 Mayıs 2018; 13:52:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamtugrul

Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Oyun oynanmayacak, kod yazma, çok sayıda (20-25) browser sekme açma, youtube benzeri işler için kullanılacak.
    Sessiz ve stabil olması önemli. yük altında Dell XPS 13 ün fan sesinden şikayet edildiğini gördüm yabancı forumlarda.

Birde HP var yorumlarında sessiz olduğu söylenmiş.
    HP Spectre x360 13-AE001NT Intel Core i5 8250U 8GB 256GB
    aynen ben de çok araştırdım.xpsnin fan sesi çok sıkıntılı diyorlar.20 .25 sekme için 8 gb ram sorun olabilir .eğer oyun oynamayacaksanız ya ya render almayacaksanız mi notebook pro bakın isterseniz, i7 8550u 16 gb ram ss falan var, çok stabil ve sessiz diyorlar, üstelik şarjı 10 saat üzeri gidiyormuş
  • zan232 Z kullanıcısına yanıt
    Peki siz ne aldınız ?
    Macbook pro daha mantıklı gibi duruyor ancak windowstan sonra alışabilirmiyim bilmiyorum
    oyun ve render olayı yok bende.
  • Alternatif olarak kesinlikle xiaomi'ye bakın derim. Bir de kararınızı vermeden Huawei Matebooklara bakın. Matebook pro X olması lazım çok güzel bir modeli var.

Tabi yine windows mu Mac OS mu tercihi belirleyici olacak. Mac OS işletim sistemine alışmak kolay, onu dert etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TacoNikky -- 16 Mayıs 2018; 13:20:12 >
  • aslında istediğim şey çok basit ama windows tarafında sessiz,stabil orta üzeri güçte bi notebook yok sanırım. Çok enterasan bi durum .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.