Şimdi Ara

Dell Vostro 5470 alındı! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.088
Cevap
22
Favori
70.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bende vostro 5470 alma arifesindeyim,ama şunu bir türlü öğrenemedim internetten,bu cihazda msata slotu var mı?
  • Ben bataryayı çıkarıp fisle kullaniyimda batarya uzun ömürlü olsun diyordum. Mobilken bataryayı takardim.

Böyle olunca kafamda soru işareti.

Sarji az kalinca fişe taktik tam dolmadan cektik ne olacak?

Bu şekilde 2 laptop bataryası gitti. Öneriniz nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağırlığı ne kadar ürünün ?

Ebrar da 1.3 kg
    Pcdepo da 1.5 kg
    Notebookcheck de 1.8 kg gözüküyor da

• 1.53 kg

• quote:

Orijinalden alıntı: f_koca5055

arkadaşlar merhaba bende vostro 5470 alma arifesindeyim,ama şunu bir türlü öğrenemedim internetten,bu cihazda msata slotu var mı?

pcdepo'ya sormuşlar "yok" demiş. Ama dell'in forum sitesinde opsiyonel olduğu yazılı.. İfade şöyle:
    In Vostro 5470 the mSATA is optional and you may configure it at the point of purchase
    dell forum..
    Bu da montaj işlemi maddeleri..
    Yes msata is working prfect with my dell 5470.

Here is what I did.

1. take the backup of existing drive to my portable Drive.

2. Open the laptop back cover

3. Put in the msata ssd (Only Mini version Not every msata can be installed)

4. Put the Bootable Win8.1 USB flash in usb

5. On Boot i select the F12 custom boot option then selected the USB

6. I deleted every partition from my hard disk.

7. selcted SSD as my primery drive

8. Proceed with installetion on msata SSD (I used 64G)

9. After installation completed, I created partitions on my hard disk

Now I have my windows on mSATA SSD and data on HDD and its much faster now

thanks
    Yalnız msata'nın mini versiyonunun uyumlu olduğu da mesajlarda belirtilmiş..

Teşekkürler deadline..

• quote:

Orijinalden alıntı: qqqqqq0

1.53 kg

dell türkiye sitesinde 1,53 kg'ı başlangıç ağırlığı olarak vermiş. Donanıma göre ağırlık değişebilir demiş. Sanırım en hafif ssd ile olur.Bu modelde hdd olduğuna göre 1.75 kg civarı olduğunu düşünüyorum. Deadline, mutfak terazisi varsa tartıp bize net bilgi verebilir. Terazisi yoksa hafta başına kısmetse ben tartıp net ağırlığını yazarım..
  • umutlu42 kullanıcısına yanıt
    Batarya yorumun nedir?

• - ilk kullanımda dizüstü kapalı iken 10-12 saat şarj edip, %5'e düşünceye kadar batarya ile kullanmak. Sonra %100'e kadar doldurmak (4-5 kez yapılmalı)
    - batarya bu şekilde hazırlandıktan sonra; daima dizüstüyü batarya ile kullanıp %5'e düşünce tekrar şarj etmek (daha altına düşmemeli)
    - Uzun süre şebeke elektriği ile çalıştırmamak
    -% 100 dolum olunca şarjı kesmek.
    Tabii olarak, kullanım tarzı, ortam sıcaklığı gibi pek çok faktör batarya ömrünü olumlu-olumsuz yönde etkileyecektir.
    http://www.iku.edu.tr/TR/490-6/1-1-1556-49-3/Notebook-Batarya-Kullanimi:

Ekleme: Dell Vostro 5470 için, omuz askılı, şık ve kibar bir çanta arayışı içindeyim, önerilerinizi beklerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutlu42 -- 17 Ocak 2014; 23:27:36 >

• Klavye aydınlatması var mı arkadaşlar ?
  • umutlu42 kullanıcısına yanıt
    10-12 saat gereksiz bir durum beklenilmesine gerek yok bataryayı dediğiniz gibi tam bitirmemek gerek pil uyarı verdiğinde yeniden şarja takılmalı haftada bir defa hücrelerin besleme yapması açısından pil uyarı verene kadar bitirip doldurulması yeterlidir.Mümkün olduğunca fişe takılı kullanmak devamlı doldur boşalt yapmak yıpranmayı ve ömrü kısaltır.%100 dolum olunca otomatik pil şarjı keser zaten fişten beslenir fişi çıkarmaya gerek yok yeni sistemler bu şekilde çalışır ondan dolayı üreticiler sıkıntı olmadan bataryaları kasa içine gömmeye başladırlar.
  • bildiğim kadarıyla klavye aydınlatması yok

Batarya ile ilgili bilgiler için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutlu42

quote:

1.53 kg

dell türkiye sitesinde 1,53 kg'ı başlangıç ağırlığı olarak vermiş. Donanıma göre ağırlık değişebilir demiş. Sanırım en hafif ssd ile olur.Bu modelde hdd olduğuna göre 1.75 kg civarı olduğunu düşünüyorum. Deadline, mutfak terazisi varsa tartıp bize net bilgi verebilir. Terazisi yoksa hafta başına kısmetse ben tartıp net ağırlığını yazarım..

nette bi yerde görmüştüm sanırım 1,62 kg filan diye hatırlıyorum
  • bu arada bende 1617 TL ye almıştım. Bugün yarın windows 8.1 e güncellicem. o zaman ki deneyimleri de sizinle paylaşırım. Bu arada sipariş veripte kargosu gelen arkadaşlar varsa onlar da deneyimlerini paylaşırsa çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutlu42

quote:

Orijinalden alıntı: f_koca5055

arkadaşlar merhaba bende vostro 5470 alma arifesindeyim,ama şunu bir türlü öğrenemedim internetten,bu cihazda msata slotu var mı?

pcdepo'ya sormuşlar "yok" demiş. Ama dell'in forum sitesinde opsiyonel olduğu yazılı.. İfade şöyle:
    In Vostro 5470 the mSATA is optional and you may configure it at the point of purchase
    dell forum..
    Bu da montaj işlemi maddeleri..
    Yes msata is working prfect with my dell 5470.

Here is what I did.

1. take the backup of existing drive to my portable Drive.

2. Open the laptop back cover

3. Put in the msata ssd (Only Mini version Not every msata can be installed)

4. Put the Bootable Win8.1 USB flash in usb

5. On Boot i select the F12 custom boot option then selected the USB

6. I deleted every partition from my hard disk.

7. selcted SSD as my primery drive

8. Proceed with installetion on msata SSD (I used 64G)

9. After installation completed, I created partitions on my hard disk

Now I have my windows on mSATA SSD and data on HDD and its much faster now

thanks
    Yalnız msata'nın mini versiyonunun uyumlu olduğu da mesajlarda belirtilmiş..

Teşekkürler deadline..

Tesekkurler,bugun notebook adresi com u aradim msata slotu yokmus sanirim vazgecicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ben bu ürünü hafif taşınabilir diye almak istiyorum. Ama

Şarjı az iken uyardı
    Şarja takıp işimi gördüm
    Kısa sürede işim bitti tam dolmadan çekmek zorunda kaldım.

Bu durumu kastediyorum batarya ömrü için. Çıksaymış iyi olurmuş.

O yüzden lenova flex 14 i5li dokunmatik windowslu batarya çıkabilen cinsten 1685tl uygun gibi. 1.9kg.
    Siz ne tavsiye edersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • F_koca5055, hemen ssd takacaksan bilemem, iyice bir araştırmak lazım ama en garanti cevabı Dell Türkiye'den alırsın bence. Tek sıkıntın bu ise Dell Türkiye'ye e-posta ile sormanı tavsiye ederim.

qqqqqq0, Benim için işimi o an görmesi önemli, sonuçta bataryanın belli bir dolum ömrü var. Yuvarlak olarak 1000 dolum diyelim. Sen ihtiyacın olunca kısa süreli şarj yaptığında dolum hakkından birini tam harcamış, tam şarjla diyelim 5-6 saat kullanacağına 1-2 saat kullanmış olacaksın. 3-4 sene sonra Allah ömür verir, pc de hız ve verimlilik açısından tatmin edici durumda olursa en kötüsü batarya değişir, olur biter. Bataryayı çıkarıp doğrudan elektrikten kullanayım, batarya ömrü uzun olsun diye ilk gününde voltaj yüzünden cihazı garantiye gönderenleri gördüm şahsen.. O yüzden cihaz fiyat/performans açısından içine sindiyse bataryayı çok kafana takmamanı tavsiye ederim.

• Arkadaşlar ben şimdi cihaza hdd nin yerine ssd taksam garanti dışımı oluyor
  • quote:

Arkadaşlar ben bu ürünü hafif taşınabilir diye almak istiyorum. Ama

Şarjı az iken uyardı
    Şarja takıp işimi gördüm
    Kısa sürede işim bitti tam dolmadan çekmek zorunda kaldım.

Bu durumu kastediyorum batarya ömrü için. Çıksaymış iyi olurmuş.

O yüzden lenova flex 14 i5li dokunmatik windowslu batarya çıkabilen cinsten 1685tl uygun gibi. 1.9kg.
    Siz ne tavsiye edersiniz?

umutlu42 arkadaşın da dediği gibi eğer cihaz içine sindiyse alabilirsin bataryayı çok sorun etme. ama çok kararsızsan eğer 2 aleti de görüp inceleme şansın olursa o şekilde bir değerlendirme yapıp karar verebilirsin. yoksa ben aldığım makineden memnunum bence mobilite anlamında çok iyi

• biostan bakınca msata karşısında none yazıyor. Slot var sanırım. msata alıp takılabilir diye düşünüyorum.
  • Hayirli olsun gule gule kullanin cok iyi bir secim olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.