Şimdi Ara

DELL ve KOÇSİSTEM BİLGİSAYARIMI ÇALDI/ KAYBETTİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
3
Favori
10.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayarı ne için kullanacaksın oda önemli. mesela dell 7537 nin wifisi kaliteli değil. Stabil cekmiyor aynı oda ev icinde iyi cekıyor dıyer yerlerde berbat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7129600

bilgisayarı ne için kullanacaksın oda önemli. mesela dell 7537 nin wifisi kaliteli değil. Stabil cekmiyor aynı oda ev icinde iyi cekıyor dıyer yerlerde berbat.

Abi napacam bilgisayarla evde takılırım işte bf4 gta5 lol film vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi sana dell 7537 tavsiye ederdim ekran kartı olsun, dış kasası olsun, ışıklı klavyesi baya güzel. Ama teknik servisi ve wifisi berbat. Ha teknik servis benim icin önemli değil diyorsan. o başka. Lenovo z510 da iyidir ama ekranı rezaletmiş.Çok matmış başka bi ekrandan ona bakınca mavimsi görünüyormuş. Ben ilerde alırsam asus yada lenovo düsünüyorum. Çünkü dell türkiye teknık servisi rezalet. Hayla bekliyorum doa raporunu
  • quote:

şimdi sana dell 7537 tavsiye ederdim ekran kartı olsun, dış kasası olsun, ışıklı klavyesi baya güzel. Ama teknik servisi ve wifisi berbat. Ha teknik servis benim icin önemli değil diyorsan. o başka. Lenovo z510 da iyidir ama ekranı rezaletmiş.Çok matmış başka bi ekrandan ona bakınca mavimsi görünüyormuş. Ben ilerde alırsam asus yada lenovo düsünüyorum. Çünkü dell türkiye teknık servisi rezalet. Hayla bekliyorum doa raporunu

Dell 7537 iyide teknik olarak sorunları var hemde ciddi.Servis zaten çöp diyorsunuz.
    asus alacağım 1570 tl 8gb ram 2gb ekran kartı gt840m 1tb hdd vs var freedos ama onuda 5 10 lira bisey cdsi alıp kurarım asus asustur alınca detaylı anlatırım sizlere

• dell in bu modelinin 2 sıkıntısı var wifi ve teknik servis aynen çöp. Alacagın modelin lınkını verırsen senın icin bakarım
  • quote:

dell in bu modelinin 2 sıkıntısı var wifi ve teknik servis aynen çöp. Alacagın modelin lınkını verırsen senın icin bakarım

http://www.pcdepo.com/asus-x550ln-xo062d-notebook
    Buyur hocam

• http://www.sadecenotebook.com/asus-x550ln-xo069d-notebook-pmu324155 şunu alıp üzerine 4 gbram takviye edersen daha ekonomik olmazmı. 500 gb hddd yeter sana bence. Ben laptoptan sogudum belki masa üstü alırım. Tabi dell doa raporu yollarsa
  • quote:

http://www.sadecenotebook.com/asus-x550ln-xo069d-notebook-pmu324155 şunu alıp üzerine 4 gbram takviye edersen daha ekonomik olmazmı. 500 gb hddd yeter sana bence. Ben laptoptan sogudum belki masa üstü alırım. Tabi dell doa raporu yollarsa

4gb ram bf4 oynatır mı ?
    Bunu alırsam ram neye göre takacağım o ilk 4gb liğin aynısı mı olmak zorunda uyumlu çalışır mı ?
    Gta 5 e 4gb ram yetmez 120 tlye vatanda var alıp taksam uyumlu olur mu sorun o
    Ha güncel oyunlara 4gb yeter dersen 1 yıl götürse sonra ram'e ekleme yaparım zaten
    1680 alamam suan oburunu 188 tl taksit çıkıyor bunun 155 tl bu olabilir

• abicim tam bilmiyorum ama 4 gbram 1600mhz al olur bence. Hem daha ekonomik olur. Bende bunu almayı dusunuyordum doa raporu gelince üzerine ilerde 4 gbram de takviye ettim mi tamam diyordum
  • quote:

abicim tam bilmiyorum ama 4 gbram 1600mhz al olur bence. Hem daha ekonomik olur. Bende bunu almayı dusunuyordum doa raporu gelince üzerine ilerde 4 gbram de takviye ettim mi tamam diyordum

Konu açtım bakalım bilen vardır o 8gblisi 1500 küsüre inse iyi olur zaten ayın 15ne kadar beklerim taksit ağustosta başlasın o zamana kadar indirim olurda 1500 kusur olur 8gbliyi alirim olmazsa bu 4gbyi alır ilerde lazım olduğunda 4gb daha eklerim eğer olursa 8gb de ekleyebilirim

• Yüzde 90 ram takviyesi olur ama yinede sor. Bazen buda indireme gırıyor. Gecen 1300 tlye inmisti takipte ol. Ama bu benim dedigim daha avantajli fiyat acısından
  • quote:

Yüzde 90 ram takviyesi olur ama yinede sor. Bazen buda indireme gırıyor. Gecen 1300 tlye inmisti takipte ol. Ama bu benim dedigim daha avantajli fiyat acısından

1300 süper olur aslında nolacak lazım olursa alırım 4gb ram 500gb de büyük bir alan zaten

• Asus alacaklara tavsiyelerim.
    5537 i7 Dell laptopumu iade edince düşünmeden Asus X550LB-XO025D i7 (4500U, 1.8-3.0 Mhz), 8GB (DDR3 1600mhz) , 1TB, 2GB 64bit (intel ve NVidia Geforce GT740M), Dvd-RW, 4 hücreli pil, Chiclet klavye, 15.6 inc mat ekran, wireless (802.11 b/g/n), FreeDos, 2.3 kg ağırlığında ince bir kitap kalınlığında, çok zarif ve yüksek performans sunan bu ürünü satın aldım. Hem Win 7 hemde Win 8 Pro Türkçe 64bit lisanslı işletim sistemlerini kurdum. Bir aydır da kullanıyorum. Bir kere teknik servisi arayıp kamerası ile ilgli sorum olmuştu. Anında cevap aldım. Oyun filan oynamam. Ama 50'ye yakın program kurdum. Hepsi oldukça hızlı çalışıyor. İstediğim herşeyi yapan bu laptop beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.
  • ettu E kullanıcısına yanıt
    benim doa raporu geldi. Cihazıda kocsistem yollayacak bana gelince. laptop alırsam bunu düşünüyorumhttp://www.sadecenotebook.com/asus-x550ln-xo069d-notebook-pmu324155

ilerde 4gb ramde taktım mı daha iyi olur. Üstelik gt840m gt740m den 5-6 fps daha önde daha iyi bir ekran kartı. Tam bi fiyat performans ürünü
  • arkadaşlar cok sükür doa raporu geldi maile. Koçsistemi aradım kızdım falan baktım aaa doa raporunuz gelmis dediler. Yanlız kafama takılan bısey oldu. Doa raporu altında Date de şu yazıyor 16.06.2014 bu ne acaba. ayın 16sında mı gelmis doa raporu. Birde cihazı yollamalarını bekliyecegız
  • aynen üstad maili istedim bende aynı şekilde dediğiniz gibi
  • bir uyarı yapıyım arkadaşlar yukarıda bazı markaların ekran kalitesizliğinen bahsedilmiş..

şu anda Asus x serisi ve Lenovo z serisi ürünlerin büyük çoğunluğunda Auo marka piyasanın en dandik ve en ucuz lcd paneli kullanılmaktadır.
    kötü görüntünün sebebi mat olması değil panel kalitesidir,bu serilerden ürün almadan önce kontrol edin ona göre alın derim..görüntü gerçekten diğerlerine göre çok farklı...
    sırf üreticilerin yüksek karlar kazanma hırsı nedeniyle böyle rezil panelleri kullanmalarına
  • quote:

Orijinalden alıntı: djcool

quote:

arkadaşlar cok sükür doa raporu geldi maile. Koçsistemi aradım kızdım falan baktım aaa doa raporunuz gelmis dediler. Yanlız kafama takılan bısey oldu. Doa raporu altında Date de şu yazıyor 16.06.2014 bu ne acaba. ayın 16sında mı gelmis doa raporu. Birde cihazı yollamalarını bekliyecegız

Kapalı kutu ve kutunun üzerine DOA raporu yapıştırılmış olarak gelecek cihaz. Sizde aldığınız yere kutuyu hiç açmadan göndereceksiniz. Gönderirken de cihaz değişimimi yoksa para iadesi mi istediğinizi belirteceksiniz. Ya yeni cihaz gönderecekler ya da paranızı iade edecekler isteğinize göre. Kredi kartı ile taksitle aldıysanız aylık ödeme şeklinde iade edilir sizin onlara ödediğiniz gibi.

o senin dediğin lenovo için geçerli dell de DOA raporu mail ortamında geliyor..ürün başka yerden geliyor..

• aynen hocam mail e geldi doa raporu. Şimdi de bekle koçsistem bilgisayarı kargoya versin. Çok ağır işliyor koçsistemde işler. Bir daha dell asla :) Yukarıda arkadas lenovo ve asusun ekranlarının kalitesi kötü demiş. bu model de öylemi çok mu kötü kalitesi http://www.sadecenotebook.com/asus-x550ln-xo069d-notebook-pmu324155
  • quote:

arkadaşlar cok sükür doa raporu geldi maile. Koçsistemi aradım kızdım falan baktım aaa doa raporunuz gelmis dediler. Yanlız kafama takılan bısey oldu. Doa raporu altında Date de şu yazıyor 16.06.2014 bu ne acaba. ayın 16sında mı gelmis doa raporu. Birde cihazı yollamalarını bekliyecegız

Evet raporun hazırlanış tarihi 16.06.2014. Anlamadığım nokta ise bu rapor hazırlandığı tarihte size neden gönderilmemiş. Herneyse geçmiş olsun.
    Arızalı Dell laptopunuzun Koç sistemden size gönderilmesini bekleyin. Bu arada faturanızın bir fotokopisi ile Doa raporunu satın aldığınız firmaya göndererek işlemleri başlatın. Alacağınız başka bir ürünü tespit edin. Bu arada Dell müşterilerine Doa raporunu sadece mail yoluyla gönderir.
    Laptop geldikten sonra orijinal kutusunun içine arızalı laptop, aküsü, şarj adaptörü, power kablosu, kitapçığı, Dvd, orijinal fatura (iki nüsha ise ikisini de), doa raporu, yani ne varsa hepsini kutu içine koyup satın aldığınız satıcı firmanın anlaşmalı kargosuyla ücretsiz olarak geri göndermeniz gerekir. Alacağınız laptopun bedeli yaptığınız ödemeden fazla ise farkı siz satıcıya, yaptığınız ödemeden az ise satıcı firma size geri ödeme yapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 27 Haziran 2014; 12:39:48 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.