Şimdi Ara

DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
14
Favori
45.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • renk ayarlarıyla hallettim color banding tarih oldu :)
  • ekoko54 E kullanıcısına yanıt
    Yolladığım kedi fotoğrafıyla dener misiniz. :) Hayırlı olsun nereden aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakemessiah

Yolladığım kedi fotoğrafıyla dener misiniz. :) Hayırlı olsun nereden aldınız?
    Hepsi burada version a02 hemen deniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Varmı color banding

• DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC)

• Bu fotoğrafta gerçekten sorun yok hayırlı olsun artık bu nasıl bir sorunsa şanslı olmak gerekiyor. :D Beni ikisinde de color banding vardı.
  • Saol kardeşim eyw

Nasıl hallettin?Kalibrasyon ayarlarını yazarsan diğerleri de faydalanır.

• nnoottrr kullanıcısına yanıt
    Hocam monitorden yanıt süresini high alabilirmisiniz o zaman ghosting oluyor.Bu arada daha dün aldım monitörü revizyon 08 bende çok memnunum yalnız high da tepkime süresi ghosting e neden oluyor.Bu arada forumda ürün incelemesini yapacağım.

• Merhaba sizde ki sürüm hangisi ? Bu arada yeni aldım dün geldi monitörüm revizyon 08 Aralık üretim tepkime süresini high alınca ghosting oluyor.Monitor incelemesini yapacağım.Olu piksel ışık sızması sorunu yok çok şükür.

Sizin monitör üretim tarihi nedir?

• Monitörü dün aldım.Detayli test Edip forumda incelemesini paylaşacağım.

• Merhaba,dün HP dan Aralık üretim revizyon 08 geldi.Bu sorunlarla ilgili detaylı incelemeyi yapacağım.İsik sızması ölü piksel çıkmadı çok şükür tepkime süresini high alınca ghosting oluyor.

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Trollüyo musun?

• Troll derken ? Yardımcı olmaya çalışıyorum.Ne alakası var şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

Merhaba,dün HP dan Aralık üretim revizyon 08 geldi.Bu sorunlarla ilgili detaylı incelemeyi yapacağım.İsik sızması ölü piksel çıkmadı çok şükür tepkime süresini high alınca ghosting oluyor.
    Benim s2417dg reva02

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Aynı mesajı arka arkaya niye 10 defa atıyosun?

• Onu bana değil siteyi kuranlara sor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 20 Nisan 2018; 13:44:38 >
  • nedense gsync açık olmasına rağmen need for speed payback te fps drop oluyor sadece gsync açmak yeterlimi bilgisi olan varmı acaba
  • Arkadaşlar monitörü 1 saattir test ediyorum.Tepkime süresini response time yükseğe çekince ghosting oluyor normale çekince sorun yok.Herneyse asıl konu zaten ölü piksel ve ışık sızması sorunu kesinlikle yok renk dağılımı çok iyi Colour banding e gelince çok ilginç bir detaya rasladım kalitesiz videolarda colour baniding var gözüküyor ama bluray filmlerde en karanlık sahnelerde bile kesinlikle colour banding e raslamadım.Çok garip bir durum.Düşündüğüm bu sorunun kalitesiz videolarda olduğunu ortaya koydum.Ki Bu monitömrü almadan önce kullanmış olduğum Viewsonic 1 ms 75 hz 2457 24 inç 75 hz amd fresync monitörle test ettim.Kesinlikle bu monitörde de aynı renk kontrast ayarlarını uygulayıp video ve resimlerde test ettim bunda da aynısı çıktı.Yani sorun olsa diğer monitörde farklı olurdu.Ki ben sorun olmadığını düşünüyorum.Bu arada parlaklık kontrast renk ayarlarını yüzde yüze getirdim ki colour banding sorunu detaylı gözükebilsin nvida gamma ayarlarıyla da çok az bir değişiklik yaptım.

NOT : Bendeki monitör Dell S2716dg revizyon üretim tarihi A08 2017 Aralık son çıkan modelini istemiştim.İnternetten araştırdığıma göre de son çıkan revizyonmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 21 Nisan 2018; 2:26:43 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.