Şimdi Ara

DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
888
Cevap
14
Favori
45.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UltrAslan_06

Arkadaşlar monitörü 1 saattir test ediyorum.Tepkime süresini response time yükseğe çekince ghosting oluyor normale çekince sorun yok.Herneyse asıl konu zaten ölü piksel ve ışık sızması sorunu kesinlikle yok renk dağılımı çok iyi Colour banding e gelince çok ilginç bir detaya rasladım kalitesiz videolarda colour baniding var gözüküyor ama bluray filmlerde en karanlık sahnelerde bile kesinlikle colour banding e raslamadım.Çok garip bir durum.Düşündüğüm bu sorunun kalitesiz videolarda olduğunu ortaya koydum.Ki Bu monitömrü almadan önce kullanmış olduğum Viewsonic 1 ms 75 hz 2457 24 inç 75 hz amd fresync monitörle test ettim.Kesinlikle bu monitörde de aynı renk kontrast ayarlarını uygulayıp video ve resimlerde test ettim bunda da aynısı çıktı.Yani sorun olsa diğer monitörde farklı olurdu.Ki ben sorun olmadığını düşünüyorum.Bu arada parlaklık kontrast renk ayarlarını yüzde yüze getirdim ki colour banding sorunu detaylı gözükebilsin nvida gamma ayarlarıyla da çok az bir değişiklik yaptım.

NOT : Bendeki monitör Dell S2716dg revizyon üretim tarihi A08 2017 Aralık son çıkan modelini istemiştim.İnternetten araştırdığıma göre de son çıkan revizyonmuş
    Nerden aldınız hocam son sürümü bende 24 inç modelinde var sorun color banding rev a02 oda.birde need for speer payback te fps drop oluyor gsync ne işe yararki o zaman oyunum korsan o oyunu denediniz mi acaba ya da ben gsync aktif edemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekoko54 E kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada dan sipariş verdim sipariş vermeden önce revizyon üretim partini sordum bana mesaj ile döndü hepsiburada ekibi ürün aralık 2017 üretim diye satıcı ebrar bilgisayar çok ilginçtir ki hepsiburadan aldığım ürünü hepsiburada da ebrar bilgisayardan alıp bana gönderdi.Yakın zaman da ürünün incelemesini yapıp forumda paylaşacağım.gsync şu işe yarar ekrandaki yırtılmayı giderir ekran kartınızdan gelen sinayli monitörde işleyerek fps sabitler yırtılma sorunları olmaz biraz önce cs go attım eski bilgisayarda 80 130 fps vermesine rağmen gsync çok akıcı iş yapıyor.Siz nasıl açamadınız nvida ayarlarına gelip gsync e gelin ordan da gsync aktif hale getirip tamam deyin.

DELL S2716DG/S2416DG KULLANICILAR KULÜBÜ (2K/144 HZ/1MS/G-SYNC)

• 27 inç en güncel ama 24 inç değil hala reva02 değişim isteyeceğim servisten a05 yollasınlar

• Arkadaşlar Bu Monitörü alacak olan varsa almasın.
    Ultrarslan_06 ile görüştüm monitörde color banding çıkmış yeni versiyonlarda problemleri giderememişler :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Arkadaşlar Bu Monitörü alacak olan varsa almasın.
    Ultrarslan_06 ile görüştüm monitörde color banding çıkmış yeni versiyonlarda problemleri giderememişler :(
    Ghosting dışında sorun yok demişti ama demek kronik bir sorun özellikle filmlerde çok belli oyunlarda o kadar değil iade istesem hangi monitörü alacağım onada karar veremedim en fazla aoc g240pg yi alırım oda 144 hz 1080p gsync

Benim bütçeme göre şuan amazon.de de Asus Mg278Q var oda 2.200 tl ye geliyor ama Gsync yok.

Bildiğim başka da bir monitör malesef yok.

Şuan Asus Vx248H kullanıyorum babam içinde monitör lazım olmaz ise yine Asus Vx248H satın alacağım
  • G-SYNC'ı tam anlamıyla kullanabilmek için şu ayarları yapmanız gerekiyor:

1. NVIDIA Denetim Paneli'nde G-SYNC'ı tam ekran modu için aktif hale getirin.
    2. NVIDIA Denetim Paneli'nde V-SYNC ayarını aktif hale getirin.
    3. Oyun içi ayarlarda V-SYNC'ı kapatın.
    4. FPS'ye sınır koyun. Bu sınır, kullandığınız monitörün azami tazeleme hızına göre değişir. Misal monitör 144Hz ise, FPS sınırını 141-142 gibi bir değerde belirleyin.

Bu ayarı yapmamızdaki amaç şu: FPS G-SYNC aralığında kaldığında, yani 30-144 Hz aralığında dalgalandığında, G-SYNC aktif hale geliyor ve monitörün tazeleme hızı FPS değeriyle eşleştiriliyor. Ancak FPS 144'ün üzerine çıktığında G-SYNC devre dışı kalıyor ve V-SYNC devreye giriyor. Bizim amacımız, FPS'in 144'ün üstüne hiç çıkmamasını ve dolayısıyla G-SYNC'ın sürekli devrede kalmasını sağlamak.

FPS'ye sınır koymanın birkaç yolu var. En az gecikmeye sebep olan metod, oyun motorunda bu destek varsa ayarı oyunun içinde yapmak. Birçok FPS oyununda, yazacağınız bir konsol komutuyla FPS değerine sınır getirebiliyorsunuz.

Oynadığınız oyunda böyle bir seçenek yoksa, MSI Afterburner gibi 3. parti bir uygulama ile tüm uygulamalar için geçerli olacak şekilde FPS sınırı koyabilirsiniz. Bunu yapmak için, Afterburner'la birlikte yüklenen RivaTuner Statistics Server uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Bir de NVIDIA sürücü dosyalarında bir HEX editor yardımıyla aktif hale getirebileceğiniz GPU-Boost sekmesi altında yapabileceğiniz bir ayar var. Bu yol biraz daha meşakatli, ancak sürücü bazında işlem yapıldığı için, RivaTuner ile yapacağınız sınırlamadan daha az gecikmeye yol açıyor.

Bazı arkadaşlar, NVIDIA Denetim Paneli'nde G-SYNC'la birlikte neden V-SYNC'ı da açıyoruz diye sorabilir. Bu sorunun cevabı, G-SYNC modülün fonksiyonları anlatan şu açıklamada gizli:

"The G-SYNC module is a small chip that replaces the display’s standard internal scaler, and contains enough onboard memory to hold and process a single frame at a time.

The module exploits the vertical blanking interval (the span between the previous and next frame scan) to manipulates the display’s internal timings; performing G2G (gray to gray) overdrive calculations to prevent ghosting, and synchronizing the display’s refresh rate to the GPU’s render rate to eliminate tearing, along with the delayed frame delivery and adjoining stutter caused by traditional syncing methods."

Türkçe meali: G-SYNC modülü, sadece FPS eşleştirmekle görevli değil. Ekrana çizilen çerçeveler arasındaki gecikmeyi hesaplayarak bu gecikmeleri en aza indirmek ve bu yöntemle "stutter-kekeleme" dediğimiz olaya mani olmak, bunun yanı sıra piksel bazında gecikmeleri en aza indirmek için overdrive hesaplamaları yapmak gibi görevleri var. İşte bu görevleri yapabilmesi için, V-SYNC ayarının da sürekli açık tutulması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyau -- 21 Nisan 2018; 13:2:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siyau

G-SYNC'ı tam anlamıyla kullanabilmek için şu ayarları yapmanız gerekiyor:

1. NVIDIA Denetim Paneli'nde G-SYNC'ı tam ekran modu için aktif hale getirin.
    2. NVIDIA Denetim Paneli'nde V-SYNC ayarını aktif hale getirin.
    3. Oyun içi ayarlarda V-SYNC'ı kapatın.
    4. FPS'ye sınır koyun. Bu sınır, kullandığınız monitörün azami tazeleme hızına göre değişir. Misal monitör 144Hz ise, FPS sınırını 141-142 gibi bir değerde belirleyin.

Bu ayarı yapmamızdaki amaç şu: FPS G-SYNC aralığında kaldığında, yani 30-144 Hz aralığında dalgalandığında, G-SYNC aktif hale geliyor ve monitörün tazeleme hızı FPS değeriyle eşleştiriliyor. Ancak FPS 144'ün üzerine çıktığında G-SYNC devre dışı kalıyor ve V-SYNC devreye giriyor. Bizim amacımız, FPS'in 144'ün üstüne hiç çıkmamasını ve dolayısıyla G-SYNC'ın sürekli devrede kalmasını sağlamak.

FPS'ye sınır koymanın birkaç yolu var. En az gecikmeye sebep olan metod, oyun motorunda bu destek varsa ayarı oyunun içinde yapmak. Birçok FPS oyununda, yazacağınız bir konsol komutuyla FPS değerine sınır getirebiliyorsunuz.

Oynadığınız oyunda böyle bir seçenek yoksa, MSI Afterburner gibi 3. parti bir uygulama ile tüm uygulamalar için geçerli olacak şekilde FPS sınırı koyabilirsiniz. Bunu yapmak için, Afterburner'la birlikte yüklenen RivaTuner Statistics Server uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Bir de NVIDIA sürücü dosyalarında bir HEX editor yardımıyla aktif hale getirebileceğiniz GPU-Boost sekmesi altında yapabileceğiniz bir ayar var. Bu yol biraz daha meşakatli, ancak sürücü bazında işlem yapıldığı için, RivaTuner ile yapacağınız sınırlamadan daha az gecikmeye yol açıyor.

Bazı arkadaşlar, NVIDIA Denetim Paneli'nde G-SYNC'la birlikte neden V-SYNC'ı da açıyoruz diye sorabilir. Bu sorunun cevabı, G-SYNC modülün fonksiyonları anlatan şu açıklamada gizli:

"The G-SYNC module is a small chip that replaces the display’s standard internal scaler, and contains enough onboard memory to hold and process a single frame at a time.

The module exploits the vertical blanking interval (the span between the previous and next frame scan) to manipulates the display’s internal timings; performing G2G (gray to gray) overdrive calculations to prevent ghosting, and synchronizing the display’s refresh rate to the GPU’s render rate to eliminate tearing, along with the delayed frame delivery and adjoining stutter caused by traditional syncing methods."

Türkçe meali: G-SYNC modülü, sadece FPS eşleştirmekle görevli değil. Ekrana çizilen çerçeveler arasındaki gecikmeyi hesaplayarak bu gecikmeleri en aza indirmek ve bu yöntemle "stutter-kekeleme" dediğimiz olaya mani olmak, bunun yanı sıra piksel bazında gecikmeleri en aza indirmek için overdrive hesaplamaları yapmak gibi görevleri var. İşte bu görevleri yapabilmesi için, V-SYNC ayarının da sürekli açık tutulması gerekiyor.
    Bendede o kekeleme oluyor işte need for speed paybackte adamsın denyeceğim mutlaka bunu

Hocam kedinin altındaki çizgileri görüyormusunuz dalgalı youtubda araştırmalarımda bazıları bunu color banding veya vertical banding gibi algılamış bu işte bir yanlışlık var insanlar yanıltılıyor iki gündür monitörümü test edyiorum.Kafayı takmış durumdayım.24 İnç viewsonic tn panel monitör 4k samsung tv ve yeni aldığım dell monitör üçünde de aynı çizgili görüntüler oluşuyor özellikle sizyah sahnelerde anladığım kadarıyla filmden ve video kalitesinden kaynaklanıyor.ölü piksel ve ışık süzmesi testi yaptım monitörde kesinlikle bir sorun yok.Örnek resimde sizin resmi indirerrek paintle çizdiğim sarı yerler i insanlar color banding olarak algılıyor.Resimden kaynaklı bir durum olarak görüyorum.O kadar 2k resim indirip denedim color banding vs bir duruma raslamadım.Veya bu konuyu tam olarak anlatan biri yok var ama genelde yurtdışındaki kişiler anlatıyor.

NOT : SİZDEKİ RESİMİ İNDİREREK PAİNTLE BELİRTTİĞİM YERLERİ İNSANLAR COLOR BANDİNG OLARAK YOTUBDA KOYMUŞ GERÇEKTEN ÇOK FARKLI BİR DURUM ORTAYA ÇIKIYOR.AMA BAZI ANLATILAN VİDEOLARDA COLOR BANDİNG VEYA VERTİCAL BANDİNG DAHA FARKLI İNSANLAR BU NOKTAYI TAM ANLAMIŞ DEĞİL O DEĞİL BENİM DE AKLIMI ÇOK KARIŞTIRDI BU DURUM.

• fakemessiah kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuyu iki gündür araştırıyorum.İki gündür sinir küpüne döndüm.İnsanlar gerçekten çok farklı anlatıyor bu tür sorunları ve yotubda eklenilen videolar kafa karışıklığına neden oluyor peki yeni almış olduğum dell s2716dg 27 inç son revizyon olan a08 modelli bu panellde color banding veya vertical banding problemi varmıdır ? Sizin de görüşlerinizi almak istiyorum.Kendi monitörünüzde ikisinde de vardı demişssiniz.

Biraz sonra da size filmlerden karanlık sahnelerden video resimleri yükleyeceğim.Onlara da bakıp durumu belirtirseniz çok memnun olurum.

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Görüntü keskin ve gaması sorunsuz görünüyor. (hatta olması gereken standarttan bile iyi) Sanırım Ebrar bilgisayar bana inat sorunlu, değişim yapılmış olanları yolladı. :D Monitörü nereden ve ne kadara aldığınızı pm atarsanız sevinirim.
  • Janissarry J kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam resim paylasirmisiniz yanlız bu konu çoğu forum sitelerinde yanlış anlaşılmaya yol açmış örnek veriyorum dikkat edin karanlık sahnede arka siyah kare lekeler gibi ortaya çıkmış daha yeni dell 27 s2716dg revizyon Aralık A08 aldım.buyuk harflerle yazıyorum çoğu kullanıcı bunu Color banding ile karıştırıyor bu durum video kalitesi ve kameradan kaynaklandığını düşünüyorum nedeni evde denemiş olduğum 4k Samsung TV 24 inç tn panel viewsonic monitörde de aynı görüntü mevcut Benim gördüğümde bu durumun filmin düşük çözünürlükte olduğundan kaynaklanıyor.sorun olup olmadığını anlamak için 2k veya Blu-ray film izlediğinizde ki bende Blu-ray film var kesinlikle bu sorunlar yok özellikle karanlık sahnelerde bu arada yakında monitörü detaylı inceleyecegim.color banding benim araştırdığımda ekranda dairesel gözüken çizgi problemleri olarak ortaya çıkıyor nesnenin net değil kırılmalar şekilde dairesel dikey olursa vertical banidng oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

Merhaba hocam resim paylasirmisiniz yanlız bu konu çoğu forum sitelerinde yanlış anlaşılmaya yol açmış örnek veriyorum dikkat edin karanlık sahnede arka siyah kare lekeler gibi ortaya çıkmış daha yeni dell 27 s2716dg revizyon Aralık A08 aldım.buyuk harflerle yazıyorum çoğu kullanıcı bunu Color banding ile karıştırıyor bu durum video kalitesi ve kameradan kaynaklandığını düşünüyorum nedeni evde denemiş olduğum 4k Samsung TV 24 inç tn panel viewsonic monitörde de aynı görüntü mevcut Benim gördüğümde bu durumun filmin düşük çözünürlükte olduğundan kaynaklanıyor.sorun olup olmadığını anlamak için 2k veya Blu-ray film izlediğinizde ki bende Blu-ray film var kesinlikle bu sorunlar yok özellikle karanlık sahnelerde bu arada yakında monitörü detaylı inceleyecegim.color banding benim araştırdığımda ekranda dairesel gözüken çizgi problemleri olarak ortaya çıkıyor nesnenin net değil kırılmalar şekilde dairesel dikey olursa vertical banidng oluyor.

A08 versiyonmu cıkmış hocam? Nerden aldınız birde ne kadar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Evet A08 versiyon Hepsiburada dan aldım 2680 TL almadan önce son versiyonu talep ettim.Ebrar bilgisayarı aradım onlarda bilgi verdim.Hepsiburada Ebrar bilgisayardan temin Edip bana gönderdiler.

• Kafanız rahat olsun arkadaşlar düşük çözünürlükte oluyor sadece oda color banding değil ultraslan la dün akşamdan beri çok istişare yaptık a08 versiyonu son versiyondur ondada olacak hali yok monitör 2k olduğu için düşük çözünürlükte film açınca ortaya çıkıyor buda çok normal oyunlar da falan asla yok tam fiyat performans monitörü

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Bariz colorbanding var.
  • Hocam bütün monitörlerde var o zaman anlatamıyorum sanırım video kalitesinde 4k tv farklı monitörde de denedim arkadaki kare siyah lekeler videodan olduğunu anladım.Peki o zaman bluray filmde niye yapmıyor ?
  • fakemessiah kullanıcısına yanıt

Kendi telefonla çektiğim resim Dell s2716dg Revizyon A08

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltrAslan_06 -- 23 Nisan 2018; 1:19:59 >
  • Arkdaşlar hepsiburadada indirim var 24” modeli 1700 27” 2350 tl olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Hocam kanıma giriyorsunuz monitörü almamak için kendimi cidden zor tutuyorum
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.