Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.146
Cevap
37
Favori
394.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servisi cep telefonundan aradığımızda ücretlendirmeye taabi oluyormuş,doğru mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harmek

o 3 tuşun ne işe yaradığını merak etmiyor değilim:)
    driverlerını bende alabilrmiyim. bide acaba kaç saat bataryada çalışıyor ortalama değerler alabilrmiym?

En sağdaki ekranı kapatıyor, ortadaki dell support center programını açıyor soldaki ise Windows mobility center ı açıyor çeşitli programları açık kapayabiliyorsun.Pil ömrü ise ben de nette gezinirken 3 saati rahat çıkarıyor.
  • ben hep ewden arıyorum ew faturası geldi herhangi bi ücret yok. ama cepten arayınca izin vermiyordu. şansına artık:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

Servisi cep telefonundan aradığımızda ücretlendirmeye taabi oluyormuş,doğru mudur?

Cep telefonundan aranmıyor diye biliyorum sadece sabit hatlardan arıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S@ldırg@n

quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

Servisi cep telefonundan aradığımızda ücretlendirmeye taabi oluyormuş,doğru mudur?

Cep telefonundan aranmıyor diye biliyorum sadece sabit hatlardan arıyor.

Sabit hattım yok benim işte,sorun orada başlıyor
    Neyse buluruz artık bi ev telefonu.Sağolun arkadaşlar
  • aynı laptoptan 2 tane aldım biri bana biri teyzeoğluma bendeki sorunsuz çalışıyor. ssd disk taktım birde batarya ve hızdan memnunum.
    ama diğer teyzeoğluna aldığımız çöktü nasıl derseniz. açma tuşuna basıyorum soldaki 3 düğme sırasıyla yanıyor fakat herhangi bi açılış filan yapmıyor ölece kalıyor. dell i aradım anakartın yanmış olduğunu söylediler. birebir değişim istedim bugn onaylamışlar. yarın yada perşembe yollucam inş kargoyu değişim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mss70

S.a arkadaşlar iyi akşamlar.
    DELL INSPIRON N5110 B67F66 Notebook aldım Freedos olarak geldi bende windows 7 32 bit işletim sistemi kurdum. ve orjinal sitesinden driverlerı indirdim ve kurdum .
    hepsini kurmama rağmen aşağıdaki sürücülerin üzerinde sarı ünlem işareti yanıyor. ve USB 3.0 portları çalışmıyor. kamera çalışmıyor. yardımcı olursanız sevnirim..
    Dell wireless 1702 Bluetooth v3.0+ HS
    Universal serial bus denetleyicisi
    Standart VGA Grafik bağdaştırıcısı

cihazınızın stabil çalışmasını için win7 64 bit tercih etmelisiniz..32 bit için driver desteği yok çünkü
  • teşekkür ederim :) yarın 64 bit yükleyeceğim ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadmanku

quote:

Orijinalden alıntı: Berkan_g

Arkadaslar bir sorum olacak.

Ben harici ekran kartini kullanamiyorum gibi gorunuyor. Oyun acarken hariciyi kullaniyor tamam ama internette dolasirken veya masa ustunde bisi yaparken sanirim dahiliyi kullaniyor. Ligtv nin sitesinde mac izlemek icin sistem ozelliklerini test et dedigimde ekran kalitesini 24 bit olarak veriyor.Masaustu bilgisayarim daha dusuk ozelliklere sahip(Ekran karti ATI HD 3650 1gb- 3gb Ram -2.64Ghz Intel(R) CPU) olmasina ragmen 32 bit gosterirken bu neden 24 bit anlayamiyorum. Maclari da izlemekte baya sikinti yaratiyor hatta int. explorerden izleyemiyorum. Mozilladan pek bi sikinti olmuyor ama yinede cok hata verip duruyo.
    Oysaki sistemin kendisi zaten 64bit ve harici ekran karti kapasiteside 128 bite kadar cikiyor sanirim.Normalde denetim masasindan goruntu ayarlarina baktigimda 32 bit gosteriyor.Ancak mac izlerken ki ozellik 24 bit. Cildiricam resmen.

Dahili ekran kartini devre disi birakip hariciyi kullanmak istedigimde de bunu yapamiyorum mumkun olmuyor. Ne zaman ki dahili ekran kartini devreye sokuyorum harici ekran kartinda da o zaman ayarlamaya gidebiliyorum. Tek basina aktif edemedim harici ekran kartini. Bios uzerindende degistiremedim sanirim degistirmekte pek mumkun degil gibi biraz baktim ama dahiliyi kapatamadim. Dahili ekran karti kapasitesi max. 4 gb minimum 64mb gorunuyor. Suanda da 64mb kullaniyor diyor.

Bu konuda yardim edebilirseniz cok iyi olacak.

Ekran Karti Ozelliklerim
    Dahili ekran karti: Intel(R) HD Graphics 3000
    Harici Ekran Karti: nVidia GeForce GT 525M 1GB

Burdan istediğin programı ekle sürücüleri güncelleştir.Malesef sadece nvidia kullanamıyorsun bildiğim kadarıyla.(çoğu laptop için)

Hocam dedigini yaptim. Zaten int. explorerde ekliydi. Ancak sorun yine duzelmedi. Hala 24 bit olarak gorunuyor.
    Baska bir tavsiyen yada yardimin varsa bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

quote:

Orijinalden alıntı: LanetliAda

arkadaslar b63f45 laptopum var bluetotu acıp telefondan leptopa baglanamıyorum nedir bu sorun nasıl yapabilrim ?

bluetooth driverini yüklemeniz gerekiyor..
    cihazın yanında verilen driver cd sinden yükleyebilirsiniz..

Cihazin yannda verilen freedos cdsi var başka cd vermediler. Akşama bulabilrsem indircem teşekkür ederim..
  • aynı laptoptam birtane daha almyı düşünüyorum. yalnız özellik ve fiyat bakımından bu laptoptan daha iyisi var mı acaba?
    diğer laptoplara baktım ya usb 3.0 desteği yok ya ekran kartı düşük yada pahalı. sizin tavsiyeniz varmı acaba?
  • Bu ürünü almak için en iyi fiyatı sunan site şuan hangisi?

mormani'ye baktım onun i cazi ama istediğim karta 12 taksit yapmıyor. alternatif siteler hangi bana bir sunar mısınız_?
  • arkadaşlar sorun demiyelim ama bir şey daha var masaüstü sağ tıklayıp ekren ayarlarına girdiğimde 1 no intel 3000hd ekran kartı atanmış varsayılan yani ben kurcalaştırırken 2nci ekran vga yıda yanında atadım ve ben bunu bir türlü kaldıramadım halbuki vatan teknosa gibi teşhir mallarında aynı model laptopta 2nci vga yı atıyorum sonra algıla diyorum gidiyor ve sadece 1nci intel ekran kartı duruyor fakat bende bir türlü 2nci vga yı kaldıramıyorum gerçi bana bir zararı yok ama orda oluyorda eve gelince bende niye olmuyor acaba ?

Orijinalden alıntı: bjkc

Aynı sorundan muzdarip olup sinir küpüne döndüğüm için çözümleri paylaşmak istedim. Güncellemelerden sonrada durum devam edebiliyor. Dün itibariyle bütün yazılım, driver ve bios güncellemelerime rağmen bir süre sonra sorun tekrar ortaya çıktı. Dell Inspiron 5110 B63P66D modelini kullanmaktayım ve üstündeki Windows 64-bit. Yabancı sitelerde bakınırken 32-Bit uygulamaların böyle bir soruna sebep olabilceğinden bahsediliyordu. Görev Yöneticisinden 32 bit uygulamaları teker teker kaldırmaya başladım ve "Dell Data Local Backup" ında (bazen toaster.exe olarak çalışıyor) çalışmasını durdurunca birden düzeldi. Dilerim aynı sorun başkalarının başına gelmez, çok sinir bozucu.

evet aldığım yer vatan bilgisayara götürdüm oda "Dell Data Local Backup" ı durdurdu ve düzeldi neden oldüğunu bilmiyorum ama demekki bir çakışma söz konusu şu anda ben de rahatım kafamı çok kurcalamıştı siz nasıl anlayıpta buldunuz merak ettim bu programıçalıştırmasak bir sorun olmaz herhalde cevaplarsanız memnun olurum benim modelde aynısından 5110 B63P66

____arkadaşlar bu sayfayı teknik yardım dan aldım kopyaladım belki sizinde başınıza gelir böyle bir problem ki muhakkak gelir çünkü aynı laptopu kullanıyoruz çözümüde budur_________________________
    başlık şuydu pencereler üstten 4mm boşluk bırakıyordu yukarı tam doldurmuyordu yani laptopta ekran üstten 4mm boşluk bırakıyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecrübeli -- 16 Kasım 2011; 23:40:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

Bu ürünü almak için en iyi fiyatı sunan site şuan hangisi?

mormani'ye baktım onun i cazi ama istediğim karta 12 taksit yapmıyor. alternatif siteler hangi bana bir sunar mısınız_?

sadecenotebook.com
  • ekran kartımla ilgili sorularım var forumda bu tarz bir konu varsa link lütfen yoksa burada yardımcı olacak birileri var mı_?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deadmanku

quote:

Arkadaslar bir sorum olacak.

Ben harici ekran kartini kullanamiyorum gibi gorunuyor. Oyun acarken hariciyi kullaniyor tamam ama internette dolasirken veya masa ustunde bisi yaparken sanirim dahiliyi kullaniyor. Ligtv nin sitesinde mac izlemek icin sistem ozelliklerini test et dedigimde ekran kalitesini 24 bit olarak veriyor.Masaustu bilgisayarim daha dusuk ozelliklere sahip(Ekran karti ATI HD 3650 1gb- 3gb Ram -2.64Ghz Intel(R) CPU) olmasina ragmen 32 bit gosterirken bu neden 24 bit anlayamiyorum. Maclari da izlemekte baya sikinti yaratiyor hatta int. explorerden izleyemiyorum. Mozilladan pek bi sikinti olmuyor ama yinede cok hata verip duruyo.
    Oysaki sistemin kendisi zaten 64bit ve harici ekran karti kapasiteside 128 bite kadar cikiyor sanirim.Normalde denetim masasindan goruntu ayarlarina baktigimda 32 bit gosteriyor.Ancak mac izlerken ki ozellik 24 bit. Cildiricam resmen.

Dahili ekran kartini devre disi birakip hariciyi kullanmak istedigimde de bunu yapamiyorum mumkun olmuyor. Ne zaman ki dahili ekran kartini devreye sokuyorum harici ekran kartinda da o zaman ayarlamaya gidebiliyorum. Tek basina aktif edemedim harici ekran kartini. Bios uzerindende degistiremedim sanirim degistirmekte pek mumkun degil gibi biraz baktim ama dahiliyi kapatamadim. Dahili ekran karti kapasitesi max. 4 gb minimum 64mb gorunuyor. Suanda da 64mb kullaniyor diyor.

Bu konuda yardim edebilirseniz cok iyi olacak.

Ekran Karti Ozelliklerim
    Dahili ekran karti: Intel(R) HD Graphics 3000
    Harici Ekran Karti: nVidia GeForce GT 525M 1GB

Burdan istediğin programı ekle sürücüleri güncelleştir.Malesef sadece nvidia kullanamıyorsun bildiğim kadarıyla.(çoğu laptop için)

Hocam dedigini yaptim. Zaten int. explorerde ekliydi. Ancak sorun yine duzelmedi. Hala 24 bit olarak gorunuyor.
    Baska bir tavsiyen yada yardimin varsa bekliyorum.

Herhangi bir programın simgesi üzerine gelip sağ tıklayın. Grafik işlemciyle çalıştır'ın üzerine gelin sağ tarafa açılan kutucukta varsayılan grafik işlemciyi değiştire tıklayın. Açılan pencerede Genel ayarlar'a tıklayın. Tercih edilen grafik işlemci'de otomatik mod seçilidir. Onu yüksek performanslı NVIDIA'ya aldığınızda artık varsayılan ekran kartınız NVIDIA olacak.

Ya da sadece internette video izlerken bu ekran kartını çalıştırmak istiyorsanız internet tarayıcınızın simgesine sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştırın üzerine gelip yüksek performanslı NVIDIA'yı seçtiğinizde sadece o internet tarayıcısı açıkken o ekran kartına geçer.

• Slm arkadaşlar acaba bu İntel grafik kartı güncelleme yapmamız gerekiyor mu?Yardımcı olursanız sevinirim....
  • Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var.
    DELL N5110 notebook adım windows 7 ultimate 64 bit işletim sistemi kurdum siteden tüm driverleri indirdim ve yükledim.
    ama sadece bir driverde sorun cıkıyor yüklendi demesine rağmen Dell Wireless 1702 Bluetooth v3.0+HS bu sürücünün üzerinde ünlem işareti gitmiyor sürücüyü güncelliyorum işaret kalkıyor ama 10 saniye içinde geri geliyor. Wireless te bi sorun yok ama Bluetooth çalışmıyor. acaba donanımsal bi sorumu var ? böyle bir sorunla karşılaşan oldumu yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mss70

Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var.
    DELL N5110 notebook adım windows 7 ultimate 64 bit işletim sistemi kurdum siteden tüm driverleri indirdim ve yükledim.
    ama sadece bir driverde sorun cıkıyor yüklendi demesine rağmen Dell Wireless 1702 Bluetooth v3.0+HS bu sürücünün üzerinde ünlem işareti gitmiyor sürücüyü güncelliyorum işaret kalkıyor ama 10 saniye içinde geri geliyor. Wireless te bi sorun yok ama Bluetooth çalışmıyor. acaba donanımsal bi sorumu var ? böyle bir sorunla karşılaşan oldumu yardımcı olursanız sevinirim..

Suan telefondayim ama, ben intel centrino wireless, driver ini kurdum bi problem yok suan. Sen hangi driver i kurdun
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.