Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.147
Cevap
37
Favori
394.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahkbjk

ben aynı gün düzeltip tekrar gesenturk nickli kardeşime mesajı attım yanlış olmuş diye baya konuşuldu bu konu aramızda bi yanlışlık oldu heralde belki ben tekrar yanlış kodları göndermişim tam hatırlayamıyorum...kusura bakmayın.. bu uyarıyı yapmadan önce benim imzama baktınızmı bilmiyrum ama benim imzada sorun yoktu heralde ben düzeltip gesenturk kardeşime tekrar yanlış kodu göndermişim..tekrar kusura bakmasın imzayı kullanan arkadaşlarım.. saygılar..

Evet, uyarıyı yapmadan önce sizin imzanıza bakmıştım; o zaman da kural dışıydı, şu an da kural dışı. Mouse, "Dell Inspiron 5110 Kullanıcıları" yazısının yanındaki boşluklarda gezdirildiğinde imleç tıklanabilir bir link olduğunu gösteriyor. İmzanıza bir önceki mesajımda verdiğim kodu yazarsanız kurallara uygun olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

ben aynı gün düzeltip tekrar gesenturk nickli kardeşime mesajı attım yanlış olmuş diye baya konuşuldu bu konu aramızda bi yanlışlık oldu heralde belki ben tekrar yanlış kodları göndermişim tam hatırlayamıyorum...kusura bakmayın.. bu uyarıyı yapmadan önce benim imzama baktınızmı bilmiyrum ama benim imzada sorun yoktu heralde ben düzeltip gesenturk kardeşime tekrar yanlış kodu göndermişim..tekrar kusura bakmasın imzayı kullanan arkadaşlarım.. saygılar..

Evet, uyarıyı yapmadan önce sizin imzanıza bakmıştım; o zaman da kural dışıydı, şu an da kural dışı. Mouse, "Dell Inspiron 5110 Kullanıcıları" yazısının yanındaki boşluklarda gezdirildiğinde imleç tıklanabilir bir link olduğunu gösteriyor. İmzanıza bir önceki mesajımda verdiğim kodu yazarsanız kurallara uygun olacaktır.

hocam benim bahsettiğim yanlışlık zaten o.. ama benim imzamda bahsettiğiniz olay zaten olmuyor ki..sadece resim ve yazı üstünde link aktif..daha öncede öyle idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahkbjk -- 9 Kasım 2011; 12:50:33 >

• Sevgili ahkbjk; internet explorer ile kontrol ettiğimizde tıklanabilir olduğunu görüyoruz. İmzaların kriteri internet explorer tarayıcısıdır. Bu sebeple eğer başka bir tarayıcı kullanıyorsanız o şekilde gözükmemesi normal.
  • arkadaslar bende n5110 i7 2670 olan modeli almayi düsnyrm. sizce pisman olurmuym kullananlar performansndan memnun mu? pil süresi internet ve videoda nasl ve ses kalitesi? birde freedoslu alacam driver sorunu yasarmym win 7 32 bit kurarsam? sitesinde 64 bit var sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rds

Sevgili ahkbjk; internet explorer ile kontrol ettiğimizde tıklanabilir olduğunu görüyoruz. İmzaların kriteri internet explorer tarayıcısıdır. Bu sebeple eğer başka bir tarayıcı kullanıyorsanız o şekilde gözükmemesi normal.

Vallahami :D yav ben i.e. Kullanmiyorum..bunu soylediginiz iyi oldu hocam yav :) ben diyorum niye boyle oldu.. Allah razi olsun hocam.. :)
  • Hepimizden razı olsun hocam. Bende firefox kullanıyorum. Bu tür arada kalmalarda explorer'a danışıyoruz imzaları.
  • quote:

Hepimizden razı olsun hocam. Bende firefox kullanıyorum. Bu tür arada kalmalarda explorer'a danışıyoruz imzaları.

bende bundan sonra explorer da yaparım imzayı. öğrendiğim iyi oldu bunu.. imza dan dolayı puan cezası alan arkadaşlardan da özürdiliyorum ben mozilla kullandığım için bi yanlışlık oldu..
  • Dell Inspiron n5110 wireless-bluetooth ile ilgili ilginc bir sorunum var :( Geçici (4-6 haftalık) bir önerisi olan var mı?
    Konu şu; 20 gun once Vatan Bilgisayardan aldığım Dell Inspiron n5110 (i5 - 4Gb Ram) sürekli donuyordu. FN + F2 kombinasyonu ile Bluetooth ve Wireless 'i devreden çıkartınca düzelir dediler. Devreye sokunca 10 dk. sonra tekrar kilitleniyor.... Vatan bilgisayar 1 defa ilgilendi, o da makineyi formatladı ve bana geri verdi sadece (5 günlükken), sonra DELL servisine yönlendirdi. Dell 'den eve gelip anakart ve hard disk 'i değiştirdiler. Sorun halloldu dediler. Aynı akşam tekrarladı. Şimdi de DEĞİŞİM önerdiler, ama 4 ile 6 hafta sürermiş :( Arızalı kilitlenen DELL Inspiron n5110 'umla kaldım 4-6 hafta başbaşa... Sürekli FN + F2 (saatte 1-2 defa, bazen daha sık ve keyfi kaçıyor bilgisayarın) yapmak zorunda kalıyorum, Windows Mobility Center 'da bluetooth da wireless da gorunmuyor, bir önerisi olan var mı? (Dell değişim dedi,önerisi yok)
    Tesekkurler, iyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkan_g

Bu urunu almak isteyenlere kullanan biri olarak diyebilirim ki super.
    Ses kalitesi olarakta iyi. Hiz konusunda benim bilgisayarda sikinti yok tabi ozelliklerini ne kadar iyi alirsaniz bu size o yonde arti olarak donecektir.
    Touchpad kisminda benim yasadigim bir sorun yok nereye ceksem oraya geliyor. Driveri falanda yuklu ustelik. Bazi arkadaslar driveri kaldirin sorun cozulur demiste.
    Klavye yonundende guzel, tuslarin ayrik olmasida kullanimi kolaylastiriyor.
    Kasanin gorunumude zarif.
    Isinma sorununa gelince normal bi isinma oluyor asiri bir yani yok. Oyunlarida gayet iyi oynayabiliyorum.
    Ekran karti kalitesi yonunden sikinti yaratmiyor.Yeterli bir kalitede. Suanda boyle bir bilgisayarin i7 islemcili olanini alirsaniz size cok rahat 5 sene gidecegini tahmin ediyorum.
    Sunu diyebilirim ki alacak arkadaslarin kafasinda soru isareti kalmasin. Bilgisayar super canavar gibi calisiyo.

Sonuna kadar katiliyorum oyun oynamadım ancak ısınma problemi hiç olmadı arasıra video izlerken 1-2 sn'lik donma oluor onu anlamadım ancak o da benimle ilgili bir problem olabilir 5-6 program açık indirme dahil makine'den şuan 1 ay'lık olmasına ragmen sıkıntı yok şükür

• quote:

Orijinalden alıntı: barishak

Dell Inspiron n5110 wireless-bluetooth ile ilgili ilginc bir sorunum var :( Geçici (4-6 haftalık) bir önerisi olan var mı?
    Konu şu; 20 gun once Vatan Bilgisayardan aldığım Dell Inspiron n5110 (i5 - 4Gb Ram) sürekli donuyordu. FN + F2 kombinasyonu ile Bluetooth ve Wireless 'i devreden çıkartınca düzelir dediler. Devreye sokunca 10 dk. sonra tekrar kilitleniyor.... Vatan bilgisayar 1 defa ilgilendi, o da makineyi formatladı ve bana geri verdi sadece (5 günlükken), sonra DELL servisine yönlendirdi. Dell 'den eve gelip anakart ve hard disk 'i değiştirdiler. Sorun halloldu dediler. Aynı akşam tekrarladı. Şimdi de DEĞİŞİM önerdiler, ama 4 ile 6 hafta sürermiş :( Arızalı kilitlenen DELL Inspiron n5110 'umla kaldım 4-6 hafta başbaşa... Sürekli FN + F2 (saatte 1-2 defa, bazen daha sık ve keyfi kaçıyor bilgisayarın) yapmak zorunda kalıyorum, Windows Mobility Center 'da bluetooth da wireless da gorunmuyor, bir önerisi olan var mı? (Dell değişim dedi,önerisi yok)
    Tesekkurler, iyi akşamlar

Sana e-posta ile değişim raporu yollamışlardır,onu yazıcından çıkart aldığın yere götür.Zaten Dell servisi notebook nereden geldiyse (arena armada vb.) orayada değişimi bildiriyor.Sana ellerinde varsa yenisini verirler yoksa paranı geri alırsın.Ben aldıktan 15 gün sonra notebookda ölü piksel çıktığı için değişim istedim karar çıkınca aldığım yere yolladım.Ellerinde varmış 2gün içinde yenisi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exodus09 -- 10 Kasım 2011; 17:15:48 >

• Ben de aranıza katılmak üzereyim. Acaba bu 5110 serisinin şarj süresi nasıl? 3-4 saat kullanabilir miyim? i5 olanından almayı düşünüyorum.
  • @asdfg112

3-4 saat sanmıyorum bende i7 var 2 saat anca gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcaptain

@asdfg112

Ne yaptigina gore degisir, bende i5 var, internette dolasirken 3 saat rahat gidiyo
  • quote:

Hepimizden razı olsun hocam. Bende firefox kullanıyorum. Bu tür arada kalmalarda explorer'a danışıyoruz imzaları.

Valla helal olsun iyi tespit etmişsiniz bende farkında değildim durumdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: taarruzZ

quote:

Orijinalden alıntı: denizcaptain

@asdfg112

Ne yaptigina gore degisir, bende i5 var, internette dolasirken 3 saat rahat gidiyo

Bende de i7 var nette dolaşırken çok rahat 3 saat gidiyor.Parlaklık 3-4. seviyede genelde.
  • Merhaba arkadaşlar bu modeli hdmi dan 1900x1080 lcd ye bağladığımızda bu çözünürlüğü elde edebiliyormuyuz ayrıca x530 5.1 ses sisteminden faydalanabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeratull -- 12 Kasım 2011; 15:50:25 >
  • arkadaslar sanırım bataryayı çok kötü kullanıyorum. 2ay oldu %94 olmuş. Kullanım seklim: pili hiç çıkartmıyorum. oyun oynayacakken prize takiyorum(performansa etkidiğine inanıyorum). kullanırken şarjı azalırsa vs prize takiyorum. bazen unutuyorum şarjda.
    Li-ion diye bisey olmaz diye düşündüm ama 2 ayda %6 azalması da kötü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinergy_05

arkadaslar sanırım bataryayı çok kötü kullanıyorum. 2ay oldu %94 olmuş. Kullanım seklim: pili hiç çıkartmıyorum. oyun oynayacakken prize takiyorum(performansa etkidiğine inanıyorum). kullanırken şarjı azalırsa vs prize takiyorum. bazen unutuyorum şarjda.
    Li-ion diye bisey olmaz diye düşündüm ama 2 ayda %6 azalması da kötü.

Ben de pili çıkartmıyorum sürekli olarak masaüstü gibi prize takılı kullanıyorum.Pil %100 dolu olduğu zaman Dell pil ölçerden pil şarjını durduruyorum.Nadiren de olsa prizden çıkardığım zaman pil şarjı uyarısı verene kadar şarja takmıyorum.2 ayda %6 baya kötü olmuş.
  • valla ben daha çıkarmadım hiç sürekli şarjda ve pilde.. bi zararı olacağını sanmıyorum zaten cihaz şarj tamamlandığında pili ups olarak kullanıyor diye biliyorum..
  • Arkadaslar bir sorum olacak.

Ben harici ekran kartini kullanamiyorum gibi gorunuyor. Oyun acarken hariciyi kullaniyor tamam ama internette dolasirken veya masa ustunde bisi yaparken sanirim dahiliyi kullaniyor. Ligtv nin sitesinde mac izlemek icin sistem ozelliklerini test et dedigimde ekran kalitesini 24 bit olarak veriyor.Masaustu bilgisayarim daha dusuk ozelliklere sahip(Ekran karti ATI HD 3650 1gb- 3gb Ram -2.64Ghz Intel(R) CPU) olmasina ragmen 32 bit gosterirken bu neden 24 bit anlayamiyorum. Maclari da izlemekte baya sikinti yaratiyor hatta int. explorerden izleyemiyorum. Mozilladan pek bi sikinti olmuyor ama yinede cok hata verip duruyo.
    Oysaki sistemin kendisi zaten 64bit ve harici ekran karti kapasiteside 128 bite kadar cikiyor sanirim.Normalde denetim masasindan goruntu ayarlarina baktigimda 32 bit gosteriyor.Ancak mac izlerken ki ozellik 24 bit. Cildiricam resmen.

Dahili ekran kartini devre disi birakip hariciyi kullanmak istedigimde de bunu yapamiyorum mumkun olmuyor. Ne zaman ki dahili ekran kartini devreye sokuyorum harici ekran kartinda da o zaman ayarlamaya gidebiliyorum. Tek basina aktif edemedim harici ekran kartini. Bios uzerindende degistiremedim sanirim degistirmekte pek mumkun degil gibi biraz baktim ama dahiliyi kapatamadim. Dahili ekran karti kapasitesi max. 4 gb minimum 64mb gorunuyor. Suanda da 64mb kullaniyor diyor.

Bu konuda yardim edebilirseniz cok iyi olacak.

Ekran Karti Ozelliklerim
    Dahili ekran karti: Intel(R) HD Graphics 3000
    Harici Ekran Karti: nVidia GeForce GT 525M 1GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERKAN_G -- 13 Kasım 2011; 19:40:04 >

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.