Şimdi Ara

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU) (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.146
Cevap
37
Favori
394.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba,
    ben laptop arızalarımı istanbul'da yaptırıyorum.
    iyice sarıp kargo ile yolluyorum, ellerine ulaşınca bakıp fiyat veriyorlar.
    tamir olunca da iyice testte tutup geri kargoluyorlar.
    şimdiye kadar problem yaşamadım:
    http://www.bilgisayarklinigi.com/
    0212 5319090 fatih bey
  • merhaba,
    şöyle bir problemle karşılaştım.
    a02 bios vardı. sıkıntı yoktu.
    2020'de a03 çıkmış yükledim. gharici gpu'ya ünlem geldi.
    service tag ile bakınca sadece a03 görünüyor.
    onla da harici gpu ünlemli...

a11 buldum yükledim internetten bu sefer de usb 3.0 gitti.

bana usb'si ve ekran kartı çalışan bir arkadaştan bios lazım.

yardım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenersonmez -- 20 Temmuz 2020; 19:13:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nizma

Merhaba arkadaşlar,

N5110 laptop (Dell Inspiron N5110 Intel i7-2630 QM / Nvidia 1 GB GT525M Quad Core) aniden kapandı bir daha da açılmadı. Tamire verdim, yapamadılar. Şimdi açılıyor ama görüntü yok. Anakart değişmesi lazım dediler.

Anakart üzerinde yazan = DP/N CN-0MWXPK-70166 16I-08IT-A012

Kod hakkında bilgisi olan var mı? "CN-0MWXPK-70166" bu kısıma sahip çin sitelerinde anakart çıkıyor ama "16I-08IT-A012" bu kısımlar hep farklı oluyor.

Anakart olan ya da nereden tedarik edebileceğimi bilen var mı?

iyi forumlar.
    Yardımcı olacak var mı? arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

merhaba,
    şöyle bir problemle karşılaştım.
    a02 bios vardı. sıkıntı yoktu.
    2020'de a03 çıkmış yükledim. gharici gpu'ya ünlem geldi.
    service tag ile bakınca sadece a03 görünüyor.
    onla da harici gpu ünlemli...

a11 buldum yükledim internetten bu sefer de usb 3.0 gitti.

bana usb'si ve ekran kartı çalışan bir arkadaştan bios lazım.

yardım :)
    Merhaba , laptop arızalı 15-20 dk açık kalıyor sonra kapanıyor , ama sizin için bios modeline bakar eğer işinize yarar ise bios yedek alıp yükleyebilirim.
    siz hangi biosu istiyorsunuz ? A02 / A03
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataytr

Merhaba , laptop arızalı 15-20 dk açık kalıyor sonra kapanıyor , ama sizin için bios modeline bakar eğer işinize yarar ise bios yedek alıp yükleyebilirim.
    siz hangi biosu istiyorsunuz ? A02 / A03

Alıntıları Göster
    sizde hangisi varsa onu rica edeyim.
    ben 02-03-11 ve 11',n gelişimi denedim olmadı.
    sanıyorum güncelleme usb kartın biosunu bozdu.
    yeriniz nerede usb kartı deneyelim?
    özelden cebimi yazdım, müsaitseniz görüşelim.
  • quote:

sizde hangisi varsa onu rica edeyim.
    ben 02-03-11 ve 11',n gelişimi denedim olmadı.
    sanıyorum güncelleme usb kartın biosunu bozdu.
    yeriniz nerede usb kartı deneyelim?
    özelden cebimi yazdım, müsaitseniz görüşelim.

Alıntıları Göster
    BENİM ATTIĞIM A03 (2020 TARİHLİ) Bios usb 3.0 kartının da biosunu uçurmuş. sizinkilere dönmek işe yaramadı başka bir usb kart taktık.
    çalışan a09 bios'u yükledim size atıyorum.
    kolay gelsin...
    https://s7.dosya.tc/server16/67759t/AfuWin64.rar.html

• Bu ekranın altındaki düğme ne işe yarar, son USB faciasından sonra kurcalamak istemedim 🙈

DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • seksenyedi.87 kullanıcısına yanıt
    Enerji varsa sürücü problemi olabilir. Benim bios güncellememle gitti bir daha geri gelmedi ve USB’lerde elektrik yoktu.
    Windows 10 kurun kendi tanıyor bakalım görecek mi

• yenersonmez kullanıcısına yanıt
    Şuan win 10 ile kullanıyorum malesef görmüyor

• quote:

Bu ekranın altındaki düğme ne işe yarar, son USB faciasından sonra kurcalamak istemedim 🙈

Dış kapağın çıkarılması için kullanılıyor. Değiştirebilir kapak özelliği var.
  • Ssd takmak zor değil mi bu cihazlara kendiniz kolayca takabiliyor musunuz. Ayrıca nasıl bir ssd alınması gerekiyor teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarın anakartına ulaşım o kadar kolay değil maalesef. Eliniz biraz yatkınsa rahat yapılabilir ama eğer hiç anlamıyorsanız biraz zor olabilir. Youtube da gerekli söküm işlemlerinin videoları var onlardan yararlanarak yapabilirsiniz.
    Bu arada şöyle bir sıkıntı yaşadım; ana harddiski ssd ile değiştirmiştim. Sonra çıkartmış olduğum harddiski CD rom üzerinden tekrar bilgisayara taktım. Sıkıntısız çalışıyordu sonrasında bir ya da iki kez temizlik için söktüm bilgisayarı geri taktığımda bu cd roma taktığım çeviricinin bağlantısını sağlayan pinler eğildi. (Bende çok özen göstermemiş olabilirim takarken) Bu nedenle cd romdan hard disk kullanamıyorum. Bu şekilde kullanan arkadaşlar söküp takma işine dikkat etsinler. Sorun yaşamasınlar.
    Nasıl bir ssd alınmalı konusunda da sata3 2.5 inc ssd alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Ssd takmak zor değil mi bu cihazlara kendiniz kolayca takabiliyor musunuz. Ayrıca nasıl bir ssd alınması gerekiyor teşekkürler.
    SSD Caddy denen 20 liralık cd-rom aparatının içine ssd taktım.
    bios ayarlarında boot sıralama olmadığı için illa içindeki hdd ile boot etti.

onun için 120 yada 240gb bir ssd alıp içine takmak lazım.

team marka 140tl'lik ssd ile windows10 performası videosunu atıyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=NCpjYfWTTdM&feature=youtu.be

• Yaklaşık 10 yıldır n5110 4 gb i5 kullanıyorum. Win 10 yüklü. Hard diski ssd ile değiştirip ram ide 4+4 yapmayı düşünüyorum.
    Sorum şu: 1: yaklaşık 1 senedir ara ara açılırken windows açılış sesi geliyor, mause çalışıyor ama siyah ekranda kalıyor uzun süre. Sebebi nedir acaba?( açılışta f12 ile tarattım bir sorun çıkmadı)
    2: ssd taktığım zaman bios vb güncelleme yapmalı mıyım?
    3: cd rom yerine hdd sini takmak istiyorum ama Takma aparatı 2 çeşit. Hangisini almalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tutankamon35 T kullanıcısına yanıt
    1.windows zaman içinde güncellemeler ile yavaşlar. 2004 kodlu sürümü indirip kurun (ssd'den sonra)
    2. bios güncelleme yapmayın benim usb 3.0'ı uçurdu.
    3. ssd'yi kalın olan alın oluyor, diğerinde boşluk kalır. eğer ssd ile bağlarsanız her açılışta eski hdd'yi açıyor. her seferinde F12 ile açacaksınız.
  • yenersonmez kullanıcısına yanıt
    USB 3.0 sorunu yaşayan arkadaşlar,

Windows 10 mu yüklediniz siz?
    Normalde Windows 10 ile uyumlu olmadığı bu nedenle USB gibi donanım uyuşmazlıkları konuları dönüp duruyor dell.com'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepmisafir -- 10 Eylül 2020; 3:57:57 >
  • hepmisafir H kullanıcısına yanıt
     DELL N5110 15N KULLANICI KULÜBÜ (ANA KONU)

beni yakan bu oldu.

şu anda usb 3.0 kart değişti, windows10 ssd ile uçuyor ve usb 3.0 çalışıyor.
  • Arkadaşlar merhaba öncelikle başlığı gördüğümde şaşırmıştım çünkü n5110 gerçekten çok kaliteli bir laptop olmuş hayran kalmamak elde değil yaklaşık 8 yıldır kullanıyorum. 9 yıl önce açılmış başlık hala kullanılması da beni bir hayli şaşırttı, çünkü sosyal medyalar, alışveriş siteleri ve uygulamaları forumları öldürmüştü.
    Beim laptopum da kronik sıkıntılar var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Öncelikle kapanıyor (ekranın ışığı gidiyor ses ve görüntü arkada devam ediyor laptop işlem yapıyor telefonun flaşını ekrarna tuttuğunuz zaman görülüyor), herhangi bir oyunda veya ağır işlemlerde kapanıyor önceleri oyun oynarken 102 derecelere kadar dayanıyordu ama artık yıprandı dayanmıyor. Bende şu sıralar komple söküp üst kasayı ve klavyeyi çıkarttım laptop açık bir şekilde çalışıyor ve kapanma problemini çözdüm.
    Ekran kartını görmüyor bu yüzden fps drop çok yiyorum öyle ki youtube de bir video izlerken fps drop yiyorum. Zaten oyun amaçlı kullanmıyorum iş veya film, müzik, video amaçlı kullanıyorum.
    Usb 3.0 data almıyor sadece güç veriyor, wifi 1m ilerisi görmüyor, görev yöneticisi penceresinde hdd kullanımı sürekli olarak %90-100 skalasında gözüküyor (hdd test ettim bad sector falan yok).
    Ekran karışıyor cızırtılı halde kalıyor (menteşeler kırık olduğu için ekranı açıp kapatırken kabloları zedeledi büyük ihtimalle veya kartı)
    Dc kartında yanık var güç aktarım söketinde biraz plastik erimesi yaşanmış fakat pinler duruyor güçte bir dalgalanma yaşanmıyor.
    Sorunlar kısaca böyle geri kalan sorunlar önemli değil nasıl önüne geçebilirim bu sorunun yardım edebilecek birisi varsa çok mutlu olurum çünkü ekonomik durumum yeni bir sistem toplamaya müsait değil düşük sisteme para vermektense bu canavarı kullanırım daha iyi. Şimdiden bütün herkese teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mazot16

Arkadaşlar merhaba öncelikle başlığı gördüğümde şaşırmıştım çünkü n5110 gerçekten çok kaliteli bir laptop olmuş hayran kalmamak elde değil yaklaşık 8 yıldır kullanıyorum. 9 yıl önce açılmış başlık hala kullanılması da beni bir hayli şaşırttı, çünkü sosyal medyalar, alışveriş siteleri ve uygulamaları forumları öldürmüştü.
    Beim laptopum da kronik sıkıntılar var yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Öncelikle kapanıyor (ekranın ışığı gidiyor ses ve görüntü arkada devam ediyor laptop işlem yapıyor telefonun flaşını ekrarna tuttuğunuz zaman görülüyor), herhangi bir oyunda veya ağır işlemlerde kapanıyor önceleri oyun oynarken 102 derecelere kadar dayanıyordu ama artık yıprandı dayanmıyor. Bende şu sıralar komple söküp üst kasayı ve klavyeyi çıkarttım laptop açık bir şekilde çalışıyor ve kapanma problemini çözdüm.
    Ekran kartını görmüyor bu yüzden fps drop çok yiyorum öyle ki youtube de bir video izlerken fps drop yiyorum. Zaten oyun amaçlı kullanmıyorum iş veya film, müzik, video amaçlı kullanıyorum.
    Usb 3.0 data almıyor sadece güç veriyor, wifi 1m ilerisi görmüyor, görev yöneticisi penceresinde hdd kullanımı sürekli olarak %90-100 skalasında gözüküyor (hdd test ettim bad sector falan yok).
    Ekran karışıyor cızırtılı halde kalıyor (menteşeler kırık olduğu için ekranı açıp kapatırken kabloları zedeledi büyük ihtimalle veya kartı)
    Dc kartında yanık var güç aktarım söketinde biraz plastik erimesi yaşanmış fakat pinler duruyor güçte bir dalgalanma yaşanmıyor.
    Sorunlar kısaca böyle geri kalan sorunlar önemli değil nasıl önüne geçebilirim bu sorunun yardım edebilecek birisi varsa çok mutlu olurum çünkü ekonomik durumum yeni bir sistem toplamaya müsait değil düşük sisteme para vermektense bu canavarı kullanırım daha iyi. Şimdiden bütün herkese teşekkür ederim.
    bu konuda ve/veya sahibinden.com'da anakart arızalı bir 5110 alıp 2 topal'dan bir normal pc çıkar derim.
    parça parça menteşe kasa usb dedin mi astarı yüzünü geçer yoksa.

• quote:

bu konuda ve/veya sahibinden.com'da anakart arızalı bir 5110 alıp 2 topal'dan bir normal pc çıkar derim.
    parça parça menteşe kasa usb dedin mi astarı yüzünü geçer yoksa.

Alıntıları Göster
    https://www.letgo.com/tr-tr/i/dell-inspiron-n5110-arizali-notebook-ekran-saglam_82506aba-eca4-4f0f-af2e-da1f97aa8d6e

kaçırma meslea

• 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.