Şimdi Ara

DELL N4050 Kullanıcıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
4
Favori
53.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Müteferric

Beyler,mediamarktta bilgisayarın yanında ilk kurulum paketi de aldım.Bilgisayarı bıraktım onlar kullanıma hazır hale getirdiler 1 saat sonra.
    Fakat dikkat ettim de hiç ektra birşey yapmamışlar.Kendim de yapabilirmişim aslında neyse..

Kamera'ya ulaşamıyorum bir türlü.Yüklenmemiş galiba.İnternetten driverlarını da indireyim dedim fakat kamera ile ilgili bir driver göremedim.

Kemarayı nasıl tanıtabilirim?Driver Cdsinden halletmeye çalıştığımda komple (herşeyi kapsayan tek bir yükleme) yüklemeye geçti.Ben de iptal ettim.
    Önereceğiniz bir yol var mı?

Kamera konusu dışında cihazı yeni alan birisi için internetten driverları/güncellemeri kurması dışında önereceğiniz başka birşey var mı?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Benim laptop'ta gelen Home Basic'te Dell Webcam Center diye bir program vardı. Webcam'i açıp fotoğraf, video falan çekebilmek mümkündü.

Kendim Windows 7 yüklediğimde ise bu programı bulamadım; ancak Windows 7 web cam'i tanıyıp kurdu bilgisayara.

Denetim Masası -> Sistem -> Aygıt Yöneticisi'ne gidip Görüntüleme Aygıtları satırına bakar mısın?

Orada varsa sorun yoktur; çünkü MSN Messenger'ı ilk kurduğumda profil fotoğrafı çekmem için web cam'i açtı, hatta flaş ışığı da yandı.

Programı bulursak iyi olacak. Zira o programda standart gelen ve benim siyah-beyaza yakın olduğundan beğenmediğim ışık ayarlarını yapmak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 29 Ekim 2011; 1:13:59 >

• Aslında aygıt yöneticisinden buldum (creative) olarak.Yüklemesi yapıldı bitti dedi fakat ardından hic bir sekilde kamera ile ilgili birşeye ulaşamadım.

Bu arada dediğin gibi internetten driverları indirmeye başladım.Bugün 2. olarak ati ekran kartının driverını indirdim fakat kurarken belli bir yerden sonra ekran kararıp geri gelmeye başladı ve şuan 20dk kadar oldu,ekran hala kararık biçimde (ışığı yanıyor)
    Bu normal mi?Beklemeli miyim (hemen cevap atacağını umarak soruyorum:)
  • quote:

Aslında aygıt yöneticisinden buldum (creative) olarak.Yüklemesi yapıldı bitti dedi fakat ardından hic bir sekilde kamera ile ilgili birşeye ulaşamadım.

Bu arada dediğin gibi internetten driverları indirmeye başladım.Bugün 2. olarak ati ekran kartının driverını indirdim fakat kurarken belli bir yerden sonra ekran kararıp geri gelmeye başladı ve şuan 20dk kadar oldu,ekran hala kararık biçimde (ışığı yanıyor)
    Bu normal mi?Beklemeli miyim (hemen cevap atacağını umarak soruyorum:)

DELL'in sitesinden mi indiriyorsun?
  • Evet.Servis numaramı yazınca bu bilgisayara uygun olan bütün driverlar çıktı.
    Bu arada kamerayı buldum sonunda ve ayar yaptığim halde vasat:)

Ekran kartı driverına gelirsek,ekranın kararması bayağı bir uzun sürünce ben de bilgisayarı kapatıp açtım.Bu kararma normal mi?
  • quote:

Evet.Servis numaramı yazınca bu bilgisayara uygun olan bütün driverlar çıktı.

Ekran kartı driverına gelirsek,ekranın kararması bayağı bir uzun sürünce ben de bilgisayarı kapatıp açtım.Bu kararma normal mi?

Normal değil diye düşünüyorum.

Önce Intel olanı, sonra kapatıp açınca ATI olanı kurdun di mi?

Webcam'i nereden buldun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Evet.Servis numaramı yazınca bu bilgisayara uygun olan bütün driverlar çıktı.

Normal değil diye düşünüyorum.

Önce Intel olanı, sonra kapatıp açınca ATI olanı kurdun di mi?

Webcam'i nereden buldun?

Öyle mi yapmam gerekiyordu.Ben de herbiri farklı,hangisinden başlarsam olur diye direkt atiyi kurmaya çalıştım.E o da ekranın kararmasına neden oldu.Benim anlamadiğım bu driverlar bende zaten kurulu,neden sitede sadece ''güncelleştir''diye şık yok ki:\
    İlk çabam böyle olumsuz geçtiği için bundan sonra güncelleştirmeleri sadece windows update aracılığı ile indireyim diyorun.

Kamerayı da o kadar aradım taradım,ara kısmına cam yazdım kamera yazdım çıkmadı.En sonunda dedim kamera programı yüklü ise program ekle kaldırda gözükür.Gerçekten de bakınca,içinde cam yazısı geçen bi program buldum.Onu da aradan aratınca sonunda ulaştım programa.

• quote:

Orijinalden alıntı: MüteferricÖyle mi yapmam gerekiyordu.Ben de herbiri farklı,hangisinden başlarsam olur diye direkt atiyi kurmaya çalıştım.E o da ekranın kararmasına neden oldu.Benim anlamadiğım bu driverlar bende zaten kurulu,neden sitede sadece ''güncelleştir''diye şık yok ki:\
    İlk çabam böyle olumsuz geçtiği için bundan sonra güncelleştirmeleri sadece windows update aracılığı ile indireyim diyorun.

Kamerayı da o kadar aradım taradım,ara kısmına cam yazdım kamera yazdım çıkmadı.En sonunda dedim kamera programı yüklü ise program ekle kaldırda gözükür.Gerçekten de bakınca,içinde cam yazısı geçen bi program buldum.Onu da aradan aratınca sonunda ulaştım programa.

Hocam ben senin yaptığını anlamadım. Üzerindeki Windows versiyonunu değiştirdin mi?

• Baştan yazayım.Bilgisayarı mediamarkttan ilk kurulumu yapılmış biçimde aldım ama belki yüklenmemiş driver veya dediğin gibi güncel versiyonlarıdır diye driverları baştan yenileyim dedim.Belki yanlış bir işe kalkıştım ama bilmiyorum.Amacım en güncel driverları kurmaktı.
    Windowsu değiştirmedim,zaten kurulu olan win 7 basic üzerinde yapmaya çalıştım.

Hatta şu sorumla daha da bir anlamaya çalısayım.
    Bilgisayarda şuan kurulu olan win7 basic ile yoluma devam edeceğim.Bu durumda bana yapmamı önerdiğin bir şey var mı?Dell sitesinden şöyle şöyle yap diyebileceğin?
    Yoksa bu driverları vs güncellemek için windows update'i kullanmak yeter mi?
  • quote:

Baştan yazayım.Bilgisayarı mediamarkttan ilk kurulumu yapılmış biçimde aldım ama belki yüklenmemiş driver veya dediğin gibi güncel versiyonlarıdır diye driverları baştan yenileyim dedim.Belki yanlış bir işe kalkıştım ama bilmiyorum.Amacım en güncel driverları kurmaktı.
    Windowsu değiştirmedim,zaten kurulu olan win 7 basic üzerinde yapmaya çalıştım.

Hatta şu sorumla daha da bir anlamaya çalısayım.
    Bilgisayarda şuan kurulu olan win7 basic ile yoluma devam edeceğim.Bu durumda bana yapmamı önerdiğin bir şey var mı?Dell sitesinden şöyle şöyle yap diyebileceğin?
    Yoksa bu driverları vs güncellemek için windows update'i kullanmak yeter mi?

Bu arada resimde de gözüken,tanımlanmamış aygıt sorunu yaşıyorum.Bu sorun dün geceden beri çıkıyor.Benim atı ekran kartı driverını yüklemeye çalıştığımdan beri.Ondan olduğunu zannediyorum.Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

DELL N4050 Kullanıcıları

• Önce Intel driver'ı yükleyip dene hocam.

Bence driver güncellemene gerek yoktu.
  • Inteli deneyeyim dedim,bana zaten şuanki indireceğiniz sürücüden daha yeni bir sürüm kullanıyorsunuz dedi.Ben de iptal ettim.
    Ardından Ati ekran kartı driverını tekrar kurayım dedim.Bu sefer başarıyla yüklendi.
    Fakat nedense,tanımlanmamış aygıt sorunu devam ediyor.Bilmiyorum acaba hangi donanım tanınlanmamış.
    Ekran kartı yüklemesi de başarıyla sonuçlandığı için aklıma hiçbir aygıt gelmiyor,sorunu oluşturan.Ne yapabilirim bu durumda.
    Acaba bilgisatarın yanında gelen cd'yi taksam,repair v.s gibi birşey yapabilir miyim.Hangi aygıt tanımlanmamışsa,o cd sayesinde bulunup,kurulabilir mi acaba?
  • quote:

Inteli deneyeyim dedim,bana zaten şuanki indireceğiniz sürücüden daha yeni bir sürüm kullanıyorsunuz dedi.Ben de iptal ettim.
    Ardından Ati ekran kartı driverını tekrar kurayım dedim.Bu sefer başarıyla yüklendi.
    Fakat nedense,tanımlanmamış aygıt sorunu devam ediyor.Bilmiyorum acaba hangi donanım tanınlanmamış.
    Ekran kartı yüklemesi de başarıyla sonuçlandığı için aklıma hiçbir aygıt gelmiyor,sorunu oluşturan.Ne yapabilirim bu durumda.
    Acaba bilgisatarın yanında gelen cd'yi taksam,repair v.s gibi birşey yapabilir miyim.Hangi aygıt tanımlanmamışsa,o cd sayesinde bulunup,kurulabilir mi acaba?

Aygıt Yöneticisinde tanımlanmamış aygıt görünmüyor mu?
  • Evet,halletim sayende.Webcamı bulmaya çalışırken creative markalı başka bi görüntüyü aygıtını yüklemiş gibi yapmışım.Onu aygıt durumundan kaldırdım.Sorun halloldu.Sağol;)
    Peki yine bir soru,bilgisayar bana ikide birde ''.... adlı'' programı kullanırken görüntü işlemcisini hangi modda kullanalım diye soruyor.Güç tasarrufu mu,yüksek performans mı diye.Hangi programın/uygulamanın ne tarz bir kullanım gerektirdiğini bilmiyorum.
    Varsa senin yaptığın atamalar nelerdir,bana emsal olsun
  • quote:

Evet,halletim sayende.Webcamı bulmaya çalışırken creative markalı başka bi görüntüyü aygıtını yüklemiş gibi yapmışım.Onu aygıt durumundan kaldırdım.Sorun halloldu.Sağol;)
    Peki yine bir soru,bilgisayar bana ikide birde ''.... adlı'' programı kullanırken görüntü işlemcisini hangi modda kullanalım diye soruyor.Güç tasarrufu mu,yüksek performans mı diye.Hangi programın/uygulamanın ne tarz bir kullanım gerektirdiğini bilmiyorum.

Bugün COD4 yükledim ekran kartı otomatik olarak Yüksek Performans atanmış. Açıkçası üstünde fazla durmana gerek yok. Bir daha gösterme dersin, arada bir şeyler olur elle müdahale edersin. Tabii bu benim fikrim ;)

• quote:

Evet,halletim sayende.Webcamı bulmaya çalışırken creative markalı başka bi görüntüyü aygıtını yüklemiş gibi yapmışım.Onu aygıt durumundan kaldırdım.Sorun halloldu.Sağol;)

Düşük performans gerektiren uygulamalara güç tasarrufu seç.

Güç Tasarrufu: Dahili Intel ekran kartı.

Yüksek Performans: Harici ATI ekran kartı.

Durduk yere, özellikle laptop batarya ile kullanıldığında harici ekran kartını çalıştırıp enerji sarfiyatını artırmamak gerek.

• eqqual
    Dediklerinden şu yorumu çıkarabiliriz değil mi?
    Ben bir programa güç tasarrufu olarak atasam da eğer o program zorlanırsa kendiliğinden ati radeonu aktif ediyor.
    Eğer böyleyse genellikle güç tasarrufu seçili kalsın:)

pulsstar
    İşte seçenekler açık da atanılan uygulamalar açık değil.nokta nokta.exe dosyası falan diyor.Atama bekleyen çoğu uygulamayı ilk defa gördüm zaten(çoğunun adını bile unuttum)
    Takıldığım nokta zaten karşıma çıkan uygulamaların ne tarz destek gerektirdiğini bilmemem:\

Bu arada maaşallah bilgisayarın şarjı bayağı iyi gidiyor.Güc tasarrufunda kullanıyorum ve ortalama 4-5 saat gidiyor
  • quote:

eqqual
    Dediklerinden şu yorumu çıkarabiliriz değil mi?
    Ben bir programa güç tasarrufu olarak atasam da eğer o program zorlanırsa kendiliğinden ati radeonu aktif ediyor.
    Eğer böyleyse genellikle güç tasarrufu seçili kalsın:)

pulsstar
    İşte seçenekler açık da atanılan uygulamalar açık değil.nokta nokta.exe dosyası falan diyor.Atama bekleyen çoğu uygulamayı ilk defa gördüm zaten(çoğunun adını bile unuttum)
    Takıldığım nokta zaten karşıma çıkan uygulamaların ne tarz destek gerektirdiğini bilmemem:\

Bu arada maaşallah bilgisayarın şarjı bayağı iyi gidiyor.Güc tasarrufunda kullanıyorum ve ortalama 4-5 saat gidiyor

Evet hocam ben en çok şu bataryanın fazla dayanmasını beğendim.

Ben yine de evdeyken bataryayı çıkarıp kullanıyorum; bataryaya zarar gelmesin diye.

Ancak bu sefer laptop'ı hareket ettirirken dikkat etmek gerekiyor; bir kere fiş çıktı ve cihaz hemen kapandı.

O yüzden bir elim laptop'ın önünde, bir elim de laptop'ın arkasında fişi tutarak hareket ettiriyorum.

• Aslında yaptığın en iyisi.Fakat bana hep acaip anlar denk geliyor.Bilgisayarı bataryası ile kullanıyorum,şarjının az kaldığı an ne şansa windows güncelleştirme yapıyor gibi işler çıkıyor.
    Doğal olarak ben de batarya üzerindeyken takıyorum şarja.
    Şarja takmadan önce bataryayı çıkarmak ok de,şarja taktıktan sonra bataryayı çıkarmaktan tırsıyorum:)
  • Zaten bataryayı mutlaka bilgisayar kapalıyken takman veya çıkarman gerekiyor.
  • İleriyi düşünüyorsak evet haklısın gerçekten.Şimdi bir sorun olmaz belki ama kısa sürede batarya değişimi işleminden kaçınmak için;)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.