Şimdi Ara

DELL N4050 Kullanıcıları (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
363
Cevap
4
Favori
53.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eqqual

1333 Mhz destekliyor.
    1600MHz'lik Ram'in 1333MHz'de de çaly?masy lazym.

Rami taktiktan sonra bilgisayary açyp BIOS'a girin ve "load defaults" 'u seçin. Buna ra?men yine de sistemi açmyyorsa olmuyor demektir.

Ha bir de n4050 için BIOS güncellemesi var. Güncellemeyi yapyp tekrar deneyebilirsiniz:

http://ftp.dell.com/Pages/Drivers/inspiron-14-intel-n4050.html#BIOS

NOt: BIOS güncellemesinin tehlikeli oldu?unu unutmayyn, batarya tam dolu iken hem ?arj hem batarya takyly iken bu i?lemi yapyn. Zaten program da sizi bu konuda uyaryyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: arda4

1600MHz'lik Ram'in 1333MHz'de de çaly?masy lazym.

Rami taktiktan sonra bilgisayary açyp BIOS'a girin ve "load defaults" 'u seçin. Buna ra?men yine de sistemi açmyyorsa olmuyor demektir.

Ha bir de n4050 için BIOS güncellemesi var. Güncellemeyi yapyp tekrar deneyebilirsiniz:

http://ftp.dell.com/Pages/Drivers/inspiron-14-intel-n4050.html#BIOS

NOt: BIOS güncellemesinin tehlikeli oldu?unu unutmayyn, batarya tam dolu iken hem ?arj hem batarya takyly iken bu i?lemi yapyn. Zaten program da sizi bu konuda uyaryyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşımın PC sine format attım şimdi, ancak açılmıyor PC recovery klasörü silindi doğal olarak. Ne yapmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: JoSeePh

Arkadaşımın PC sine format attım şimdi, ancak açılmıyor PC recovery klasörü silindi doğal olarak. Ne yapmalı?

Sorun yaşadığınız notebook un aynısından kullanan birini bulun, Sistem Kurtarma yedeklerini DVD' ye yazdırın. Oluşturduğunuz bu yedekleri kullanarak recovery alanı silinen notebook u, fabrikasyon haline döndürün.

Fakat sistem yüklenip Windows açıldığında, cihazınızın altındaki size ait olan Windows Anahtarını (KEY) etkinleştirin. Bunu yapmazsanız recovery aldığınız notebook sahibinin KEY' i blacklist olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOZ_ -- 11 Ekim 2014; 2:52:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DOZ_

quote:

Orijinalden alıntı: JoSeePh

Sorun yaşadığınız notebook un aynısından kullanan birini bulun, Sistem Kurtarma yedeklerini DVD' ye yazdırın. Oluşturduğunuz bu yedekleri kullanarak recovery alanı silinen notebook u, fabrikasyon haline döndürün.

Fakat sistem yüklenip Windows açıldığında, cihazınızın altındaki size ait olan Windows Anahtarını (KEY) etkinleştirin. Bunu yapmazsanız recovery aldığınız notebook sahibinin KEY' i blacklist olur.

Alıntıları Göster
    merhaba arakdaşlar

uygun fiyatlı günlük kullanım için 2. bir bilgisayar arıyorum ve bu modelin 2. eline denk geldim 700 lira istiyor
    sizce bunu mu almalıyım yoksa aşağıdakilerden birini mi?

http://www.teknosa.com/urunler/125032822/hp-j7t61ea-15-g018st-notebook

http://www.gold.com.tr/asus-x551mav-sx368b-notebook_u

• quote:

Orijinalden alıntı: SB1907_23

merhaba arakdaşlar

uygun fiyatlı günlük kullanım için 2. bir bilgisayar arıyorum ve bu modelin 2. eline denk geldim 700 lira istiyor

harici ekran ve işlemci farkıyla n4050 daha önde tabiki ancak 2. el olması sıkıntı yaratabilir bildiğiniz güvendiğiniz birisinden alacaksanız n4050 derim yoksa 0 makine almak bence daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

Orijinalden alıntı: SB1907_23

merhaba arakdaşlar

harici ekran ve işlemci farkıyla n4050 daha önde tabiki ancak 2. el olması sıkıntı yaratabilir bildiğiniz güvendiğiniz birisinden alacaksanız n4050 derim yoksa 0 makine almak bence daha mantıklı.

alacağım kişiyi tanımıyorum gittigidiyor üzerinden gördüm bilgisayarı
    çok bir beklentim yok bilgisayardan o yüzden amd vs olmasına çok da takılmıyorum dolayısıyla sıfır amd alayım diye düşünürken aynı fiyata 2. el i5 gördüm ve ikilemde kaldım

• vatandan 4gb 1333mhz corsair ram aldim. montaj icin klavye tarafından olamayacağını söylediler. magazada biraktim komple söküp monte edeceklermiş. klavyeyi sökmek icin var mi bi püf noktası?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtakanDg

vatandan 4gb 1333mhz corsair ram aldim. montaj icin klavye tarafından olamayacağını söylediler. magazada biraktim komple söküp monte edeceklermiş. klavyeyi sökmek icin var mi bi püf noktası?

Nasıl olmaz ya klavyenin üst tarafında 4 tane diş gibi yer var oralara bastırın zaten klavye atıyor hemen. Klavyeyi kaldırınca direk ram slotunu görürsünüz.
  • quote:

quote:

vatandan 4gb 1333mhz corsair ram aldim. montaj icin klavye tarafından olamayacağını söylediler. magazada biraktim komple söküp monte edeceklermiş. klavyeyi sökmek icin var mi bi püf noktası?

Nasıl olmaz ya klavyenin üst tarafında 4 tane diş gibi yer var oralara bastırın zaten klavye atıyor hemen. Klavyeyi kaldırınca direk ram slotunu görürsünüz.

Alıntıları Göster
    Linkteki PDF dosyasında neyi nasıl sökeceğin detaylıca gösteriliyor arkadaşım. ben senede bir söküp bakım bile yapıyorum. ;)
    http://downloads.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_inspiron_laptop/inspiron-14-intel-n4050_Owner%27s%20Manual_en-us.pdf

• belkiya kullanıcısına yanıt
    ben de öyle sanıyordum vallah :D gittim teslim aldım bugün, dedi ki çok uğraştık falan filan.:D tırnakları zorlamış bayağı , aşındırmış. evde denemiştim ben sökmeyi de kendi kendine atmadı klavye malesef , iyi oturmuş çinli kardeşlerim demek
  • quote:

ben de öyle sanıyordum vallah :D gittim teslim aldım bugün, dedi ki çok uğraştık falan filan.:D tırnakları zorlamış bayağı , aşındırmış. evde denemiştim ben sökmeyi de kendi kendine atmadı klavye malesef , iyi oturmuş çinli kardeşlerim demek
    bu modele kinston v300 2.5 takılırmı , hdd si bozulduda .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçanayı

bu modele kinston v300 2.5 takılırmı , hdd si bozulduda .

Alıntıları Göster
    beyler windows 7 ultimate kurmak istiyorum bilgisayarıma ancak ben bu bilgisyarı ilk aldığım zamanlar denemiştim mavi ekran verip duruyordu. tekrar recoery den içindeki windows 7 home'a geçiş yapıp öyle kullanmaya devam ettim. ancak şimdi tekrar windows7 ultimate i kurmak istiyorum. nasıl yapabilirim ?
  • quote:

quote:

üstadım bende dell inspiron N4050-6022 i5-2450M modeli var. ram'i 2 gb. bunu en cok kac gb lik ram takabiliriz. ve ekran kartı ta artırılabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: celutska

en son 800 e kadar düşmüş. taze alanlar memnun mu bari?
    intel vga güncellem geldi
    kurdum ati vga driver gitti
    yeniden kurmak istedimsede herseferinde mavi ekran hatası verdi tam ekran kartı ati vga tanınacaktıkı -ekran gidip gelmeye başliyor- sonra mavi ekran veriyor
    hata anladığım kadarıyla vga hardware tanınamadı diyor
    intelin vga driverinide kurmazssam yine mavi ekran veriyo
  • Bunu aşmak bilmeyene hayli zor, yașadım oradan biliyorum. Windows 10 kurun makineye kurulum Başlayabilirsiniz uyarısı verince 40 dakika bekleyin nete bağlı olsun makine Win 10 en ufak bir eksik bırakmadan tüm driverları kuracak. Yok Win 7 devam derseniz, AMD ve Intel in sitesinden indirin driverları o da çözecek sorununuzu.

Dell Support driverlarının hepsini denedim onlarla sonuç alamazsınız temin ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOZ_ -- 31 Mayıs 2016; 4:20:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyolog_56

quote:

quote:

üstadım bende dell inspiron N4050-6022 i5-2450M modeli var. ram'i 2 gb. bunu en cok kac gb lik ram takabiliriz. ve ekran kartı ta artırılabilir mi?

8Gb 1333Mhz ram takviyesine uyumludur, cihaz cidden başka bir boyuta geçiyor onu da söyleyeyim, her kuruşa değer...

• quote:

Orijinalden alıntı: DOZ_

quote:

Orijinalden alıntı: sosyolog_56

quote:

quote:

8Gb 1333Mhz ram takviyesine uyumludur, cihaz cidden başka bir boyuta geçiyor onu da söyleyeyim, her kuruşa değer...

Alıntıları Göster
    deli gibi mavi ekran alıyorum . sistem : Win7 x64 ultimate

acaba win10 a mı geçiş yapmalı ? yoksa Win7 home 'a mı downgrade yapmalı ? ( win10 sorun çıkarıyormuş napsak ?)

• quote:

deli gibi mavi ekran alıyorum . sistem : Win7 x64 ultimate

acaba win10 a mı geçiş yapmalı ? yoksa Win7 home 'a mı downgrade yapmalı ? ( win10 sorun çıkarıyormuş napsak ?)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben de bir N4050 kullanıcısı olarak merhaba..Ben cihaza 128 gb Sandisk ssd alıp taktım alet şuan uçuyor.Ram'i şuan 4'ten 8'e yükseltirsem nasıl olur bilemiyorum ama bu haliyle yeni çıkan pc'ler ile kapışır gibi hissediyorum.Ve de bu bilgisayarın touchpad + klavye kullanım rahatlığını teknoloji mağazalarında test ettiğim hiçbir laptopta bulamıyorum.

Yalnız 4 yıllık serüvenin sonucunda pilim öldü.Fişten çıkınca direkt kapanıyor alet şuan.Yeni batarya nereden alabililirim güvenilir, ucuz bir yer önerebilecek olanınız var mı?

• Arkadaslar i3 modelinin recovery kismini kopyalayaliyip paylasabilen biri olurs tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustang8960

intel vga güncellem geldi
    kurdum ati vga driver gitti
    yeniden kurmak istedimsede herseferinde mavi ekran hatası verdi tam ekran kartı ati vga tanınacaktıkı -ekran gidip gelmeye başliyor- sonra mavi ekran veriyor
    hata anladığım kadarıyla vga hardware tanınamadı diyor
    intelin vga driverinide kurmazssam yine mavi ekran veriyo

benzer bir sorun bende de var. 2-3 ay önce format falan atmadım driveri da güncellemedim fakat bilgisayar mavi ekran vermeye başladı. sonra format attım windwos 7 kurdum yine intel driverini yükleyince bir sorun olmuyor fakat AMD'yi yükleyince bilgisayar açılmıyor. Windows 8 yükledim yine aynı sorun. o driverleri kendi yüklüyor sonuç yine hüsran. şu an pes etmiş durumdayım garanti de bitti.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.