Şimdi Ara

Dell Latitude Full HD Mat i5-4200U 2GB 8850M AMD Venus Pro (GDDR5) 1944 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
2.700
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

quote:

Orijinalden alıntı: Şerbetçi

Dell 7537 daha iyi bir seçenek sanırım win8 + aliminyum kasa + 6gb ram + ekran kartı gt750m DDR5 ve fiyat olarak daha uygun. Sadece fHD değil.

1366x768 parlak ekran çöp ürün

7537 niye çöp olsun

Fiyat olarak yurtdışında çok daha makul hem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2,3kg 15,6" dizüstü için iyi ağırlık. işletim sistemi yok, hdd olmamış, kasa görece idare eder. fiyatı 1400tl olmalı :)
  • Şu tasarımı bi ben mi sevmiyorum ya.
  • Bunun nesi sicak firsat yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Bunun nesi sicak firsat yahu

i5 + (Full HD Mat) + 2GB 8850M AMD Venus Pro (GDDR5)

varsa söyleyin yoksa yazmak için yazmayın

@cemsch
    1400 tl eder diyorsunuz 3 özelliği bir arada bir tane örnek gösterin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion

quote:

Orijinalden alıntı: canverse

quote:

quote:

Dell 7537 daha iyi bir seçenek sanırım win8 + aliminyum kasa + 6gb ram + ekran kartı gt750m DDR5 ve fiyat olarak daha uygun. Sadece fHD değil.

1366x768 parlak ekran çöp ürün

7537 niye çöp olsun

Fiyat olarak yurtdışında çok daha makul hem

DELL=BERBAT servis
    Bende 7537 alacaktım fakat vazgeçeceğim gibi...

Berbat servis mi ? Benim şimdiye kadar en memnun kaldığım teknik servis Dell olmuştur. Görevli gelip tak diye sorunlu ekranı değiştirip gitmişti. En son kullanalı 2 yıl oldu tabii durum değişmiş de olabilir.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Bunun nesi sicak firsat yahu

i5 + (Full HD Mat) + 2GB 8850M AMD Venus Pro (GDDR5)

varsa söyleyin yoksa yazmak için yazmayın

@cemsch
    1400 tl eder diyorsunuz 3 özelliği bir arada bir tane örnek gösterin

Ürün sadecenotebook.com'da olmasa diyeceğim ki kendi açtığı sitenin tanıtımını yapıyor. Konuya giren çoğu kişi sıcak bulmamış ama sen hunharca savunuyorsun ürünü maşallah. Yazmak için yazmayın ne demek yahu?
    Dell 7537'nin forumdaki başlığına bak görürsün çöp olup olmadığını. Parlak ekran kimisine göre iyi kimisine göre kötüdür. Ben Mat ekranı tercih etmiyorum,tutup da tüm mat ekranlı ürünlere çöp mü diyeceğim?
    Ayrıca ürün pcdepo'da daha ucuz.http://www.pcdepo.com/dell-latitude-e3540-ca003l35401em-notebook

1 - ürün full hd değil
    2 - 4-cell Li-lon Pil
    3 - mat kesinlikle olacak ( Ekrandan ve panelden anlayan bir kişi asla parlak ekranı seçmez) parlak ekranda görüntü kaybı %60 - 80 dir (forumda çoluk çocuk dolu)
    örnek parlak ekran
     Dell Latitude Full HD Mat i5-4200U 2GB 8850M AMD Venus Pro (GDDR5) 1944 TL

Parlak ekranla mat ekran arasında görüntü bakımından dağ kadar fark vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 12 Ağustos 2014; 21:17:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Bu aralar buna takmış yenerbalcı. Mat ekranlı olmayanlar çöp. Hoş görün arkadaşlar.

Bu aralar (10 - 15 yıl oluyor) hayatımda 1 kere parlak ekran kullandım onda da paneli değiştirdim

Şimdi kullandığım dizüstü HP Probook ekranı mat ama full hd değil çünkü 1000 tlye almıştım (1,5 yıl oluyor) 1-2 yıl daha kullanıp full panel takacam
  • Şerbetçi Ş kullanıcısına yanıt
    Canlı görünmesinin nedeni mat veya parlak olması değildir

Nedeni panelin 6bit - 8bit - 10bit olması demektir

örnek

• quote:

Canlı görünmesinin nedeni mat veya parlak olması değildir

Nedeni panelin 6bit - 8bit - 10bit olması demektir

örnek

Şu benim 6 senelik monitörümün kaç bit olduğunu nasıl öğrenirim ? Bir çok monitörden çok daha canlı renk veriyor.

HP w2207

• Bende de 7537 var bir yanlışı düzeltmek isterim pil 4 hücreli.
    Primary Battery
    58 WHr, 4-Cell Battery (removable)
    http://www.dell.com/us/p/inspiron-15-7537/pd?oc=fncwb1809bb1&model_id=inspiron-15-7537
  • quote:

Orijinalden alıntı: vwag

Dell in servisi çok kötü alacaklar bunu göz önünde bulundursun

Ekşi sözlük oyle demiyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Bu aralar buna takmış yenerbalcı. Mat ekranlı olmayanlar çöp. Hoş görün arkadaşlar.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

Orijinalden alıntı: vwag

Dell in servisi çok kötü alacaklar bunu göz önünde bulundursun

Ekşi sözlük oyle demiyor ?

Dell' in servisi koç sisteme geçti. Forumda aratırsanız sorun yaşayan birçok insan görürsünüz. Bende Dell markasını seviyorum ve evdeki 2 bilgisayarım dell fakat yeni serileri sırf bu servis olayından dolayı fazla önermiyorum.
  • Ürün özelliklerinden benim yorumum . Kasa her zamanki gibi berbat tipik dell. Ram' lerle arasında bir husumeti olan dell buradada kendini göstermeyi başarmış ( bilgisayara koyulan 4 gb ram nedir ?) . ddr5 olsada amd ye hep kıl olmuşumdur. cpu yine ''U'' modeli ve 1.6 . ayrıca 500 gb nedir ya sanki çok pahalıymış gibi hdd ler . Kısacası çöp arkadaşlar koç sistemle uğraşmakta cabası. uzak durun bence ayrıca neresi sıcak bunun
  • sıcak değil ama seçenek olarak değerlendirilebilir.
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=8709
  • quote:

Orijinalden alıntı: sFenX_06

sıcak değil ama seçenek olarak değerlendirilebilir.
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=8709

10 bin tl dizüstüne vermek enayiliktir ne olursa olsun
  • Vay arkadaş ne mat ekran parlak ekran muhabbeti dönmüş. Aslında sizin bahsettiğiniz mat durumu bir takım filtrelerin varlığından kaynaklanıyo. Yani kısaca mat ekran = mat ekran değil. Kimisinde siyah nokta parlaklığını düşürmek yansımayı azaltmak ve görüş açılarını iyileştirmek vs için kullanılabiliyor. Kimisinde bu filtreler çok agrasif ve işe yararken kiminde sadece "mat" olmasına yarıyor. Ama sonuçta her filtre gibi ışık geçirgenliğini düşürüp ekranı baz halinden daha karanlık yapıyor. Bu yüzden de zamanında filreyi vs boşverip daha aydınlık olsun diye verdiler piyasaya filtresiz parlak ekranları. Şimdi artık gerçi bu parlak ekranlarda da var anti refle, kontrast filtreleri vs.(bkz apple) Bu filtreler ve görüntü işlemcileri yüzünden aynı panele sahip monitörü Samsung 800 dolara satarken Eizo 2500 dolara satıyor. Sonuçta bunun ya da 2000-3000 liraya dahi alacağınız bütün latopların ekranları ne kadar yüksek çözünütlüklü olursa olsun dandik olacak. Ha mesela HP'nin dreamcolor ekran opsiyonlu laptopları parayı basarsanız işe yarar bir görsellik sunacaktır.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.