Şimdi Ara

Dell Laptopbun Isınıp Kapanma Sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bnm dell inspiron 1300 model laptobum var makineyi alalı ortalama 10 ay falan oluo ve bn yaklaşk 8 ay falan makinenin pilini çok az kullandım yani sürekli elektrikteydi(not: pil makinenin üzerinde deil öncesinde pil bittikce takıodm 8 ay öyle kullanmamın sebebi batarya ölmesin die )son 3 haftadır falan makine ısınıp kapanmaya başladı fan çalışıo bu arada ama kapanmalar gün geçtikce sıklaşıo
    ne yapmam lazım bi yardımcı olursanız sevinirim....

• alalı 10 ay olmuşsa hiç uğraşmadan yedekleri alıp servise göndermenizi tavsiye ederim
  • acaba bu 8 ay kadar sürede bataryayı kullanmamam ve sürekli elektrikte olması bişilere zarar verimiş olabilirmi yada bundan kaynaklanıo olabilirmi...
  • Alakası olmamalı. Benim de başıma farklı bir modelde geldi, verdim yaptılar.
  • laptoplar aşırı derece ısındıgında kendini kapatır. böyle bir durum için uzun sureli oyun oynayıp tam yuklenmek gerekir cpu'ya. bunu kontrol altına almak için NHC programını tavsiye ederim. ayrıca laptopun hava giriş-çıkışlarını temizlemeyi ihmal etme ve soguması için zemin iile laptop arasının en az 1 cm olmasına dikkat et.
  • Sistem olması gereken düzeyden fazla ısındığında kendini korumaya alarak kapatır.
    Sizin yapmanız gereken fan yollarını temizlemeniz
  • ayni sorun benim 95 model laptoptada var ama arkadasin dedigi gibi yer ile laptop arasinda mesafe birakinca bide sac kurutma makinasiyla hava yollarini temizleyince sorun gitti.Herkes biseyler sallamisti yok anakartin sorunlu yok bilmem ne ustelik bnimki 24 aat takili pili ise 10 dakika ya dayaniyor yada dayanmiyor bu arada gunluk yaklasik 10 14 saat kullaniyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuRayni

laptoplar aşırı derece ısındıgında kendini kapatır. böyle bir durum için uzun sureli oyun oynayıp tam yuklenmek gerekir cpu'ya. bunu kontrol altına almak için NHC programını tavsiye ederim. ayrıca laptopun hava giriş-çıkışlarını temizlemeyi ihmal etme ve soguması için zemin iile laptop arasının en az 1 cm olmasına dikkat et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insomnia1985 -- 9 Mayıs 2007; 18:21:26 >

• dell'lerin eski modellerinde genel bi sorun bu.fabrika hatası.yetkili servis bile çözemiyor bunu.
    benim başıkma DELL_IBM_TOSHIBa markada geldi bu olay.

ve ..Cpu Fanı ve sogutucu toz ve yavaş dönmesinden kaynaklanan bişi.ilk olarak bunu yap
  • fun ın filtresi tozla tıkanmış olma ihtimali war..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.