Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
33
Favori
623.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    boşta 51 derece
  • RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sorun vardı söktüm temizledim termal macununu değiştirdim şimdi sorun yok
  • huseyinbilge H kullanıcısına yanıt
    Merhaba huseyinbilge,

Konu ile ilgili sizinle görüşmek ve yardımcı olmak isteriz. İrtibat bilginizi, PM olarak iletmeniz halinde ilgili ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

n11.com Donanım Haber Ekibi
  • Abilerim, kardeşlerim merhaba. Öncelikle başlık çok güzel ve içerisindeki bilgiler altın değerinde. Sorunum ise şu 6 yıldır kullanıyorum 2 ay önce ekran kartı yandı. Daha dün yaptırdım şimdilik kullanıyorum. Fakat format attım ve driverları yükleyemiyorum nedense. Örneğin ekran driveri yükleniyor ama aktif hale gelmiyor. Wifi driveri da hata veriyor. Windows 10 yükledim. Ve 64 bit. Yardımcı olur musunuz.
  • arkadaşlar i3 işlemciye sahibp dell n5010 a 1600mhz lik ram takabilirmiyim?Emektarlar 1333 mhz 7 yıldır taş gibi kullanıyorum maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokrates099

arkadaşlar i3 işlemciye sahibp dell n5010 a 1600mhz lik ram takabilirmiyim?Emektarlar 1333 mhz 7 yıldır taş gibi kullanıyorum maşallah

Bildiğim kadarıyla 1600 desteklemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KnnGnn K kullanıcısına yanıt
    Kardeşim benim laptobunda ekran kartında sorun var mavi kod hatası vermeye başladı sen nasıl hallettin fiyat olarak ne kadara mal oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halit Emirleroglu

Kardeşim benim laptobunda ekran kartında sorun var mavi kod hatası vermeye başladı sen nasıl hallettin fiyat olarak ne kadara mal oldu ?

Bende tıkır tıkır saat gibi çalışan anakart mevcut. Dilerseniz anakartı vereyim ya da siz yaptırmaktan vazgeçerseniz pm atın sizden cihazı alayım kasa ekran olarak kullanayım hocam.
  • Benim bilgisayarım çalışıyo sadece hava soğuk olduğu zamanlarda hata veriyo

• Merhaba arkadaşlar 1ay önce ekran kartı tamir gördü şimdi de fan normal çalışırken biraz ısınmaya başlamasıyla fan çalışmıyor veya kesik kesik çalışıyor sonra aniden çat diye kapanıyor sıkıntı ne olabilir

• merhaba arkadaşlar bendede dell n5010 i5 m480 4gb ramli laptop var bende 2 tane 4gb kingston 1333 mhz ram aldım ama çalışmadı windows açılmadı bios 1066 mhz gösteriyor ne yaptıysam çalıştıramadım aldığım ram ler

https://www.incehesap.c...r13s9s8-4-fiyati-12380/

bu fakat işlemcim i5 m480 intelin sitesinde

https://ark.intel.com/t...essor-3M-Cache-2_66-GHz

bu işlemci 800/1066 mhz aralığında çalışır diyor herkes bi şekilde çalıştırmış ama ben beceremedim varmıdır bunun yolu yoksa iade edeceğim ürünleri tşkler

• Emektarımın bataryası şuan işlevselliğini kaybetti. Orijinaline yakın tavsiye edebileceğiniz batarya var mı ?
  • merhabalar
    arkadaşlar sıcak günlerde laptobu açıp temizleyeyim dedim boştayken 90 dereceye çıkıyordu.
    açtım temizledim macunu filan kurumuş anı yeniledim 50 dereceye kadar düştü ,
    ancak bilgisayar bazen 20 bazen 5 dakika sonra otamatik olarak kapanıyor.
    biosa girdiğimde tüm parçaları görüyor
    daha önceinde ac adaptör hatası veriyordu ancak yine de açılıyordu sorun neyden kaynaklı olabilir?
  • ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    arkadaşlar yok mu aynı sorunla karşılaşan boşu boşuna tamirciye vermeyeyim.
  • Arkadaşlar öncelikle iyi günler.

Benim DELL N5010 İ3 işlemcili bilgisayarım da bir sıkıntı var. Bataryasız kullanıyorum. Bir kaç gün önce köye geldim, köye gelmeden önce böyle bir sıkıntı yoktu. Gene kendi kendine kapanıyordu ama uzun süreler kullandıktan sonra. Kapandıktan bir süre sonra biraz bekleyip tekrar açınca uzun bir süre daha kullanıyordum ama dün köyde win10 geçmek istedim format attım ve artık hiç kullanılamaz hale geldim. Sorun sizce nedir? Bir temizlesem, macun sürsem düzelir mi? Sorunu video ile de aşağıda belirttim.. Teşekkür ederim, iyi forumlar.

https://www.youtube.com/watch?v=GkRhU8QZKRE

• quote:

Orijinalden alıntı: sokrates099

merhabalar
    arkadaşlar sıcak günlerde laptobu açıp temizleyeyim dedim boştayken 90 dereceye çıkıyordu.
    açtım temizledim macunu filan kurumuş anı yeniledim 50 dereceye kadar düştü ,
    ancak bilgisayar bazen 20 bazen 5 dakika sonra otamatik olarak kapanıyor.
    biosa girdiğimde tüm parçaları görüyor
    daha önceinde ac adaptör hatası veriyordu ancak yine de açılıyordu sorun neyden kaynaklı olabilir?

Aynı sorunu yaşıyorum hocam. Çok sıkıntılı bir durum inşallah önemli bir şeyi yoktur.
  • elimde bir tane n5010 vardı, ekran kartı tamir ettirdim bga makinası ile şuan sorunsuz kullanıyorum.. bu arada cihazlarınızı sakın bozuk diye atmayın hiç olmadı ekran kartını iptal edip ekran kartsız olarak kullanılabiliyor..anakartta yapıyorlar onboard olarak
  • @Kucka

Hocam sorunun çözümü şu şekilde
    Daha önceden laptopu açıp temizlediysen laptop'un içindeki termal bakır çubukları görmüşündür.

Labtop'u filan temizlerken macun yenilerken kaç kere açıp temizlediğimi bilmiyorum tamirci çok iyi kullanmışsın dedi genelde anakart yanıyormuş, aşağı yukarı 7-8 yıl oldu laptobu alalı, bakır çubukları bükmüşüm ve içindeki gaz kaçmış.

Tamirciye verdim o bakırları değiştirdi sağlamıyla şu an hiçbir sorunum yok fiyat 100 lira aldı
    Fazla aldı ancak o an çok acil lazımdı yani piyasada 40-50 lira kendim de takardım ancak 1 gün sonra teslim aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokrates099 -- 4 Eylül 2017; 21:59:57 >
  • Merhaba Arkadaşlar geçen yaz bilgisayarımda böyle bir sorun çıktı ne yapmalıyım ?
  • RuthlessKing kullanıcısına yanıt
    Hard diski görmüyor. Ya biosdan kapatılmış ta da disk arızalı.

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.