Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
33
Favori
623.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sirmehmet

Cihazımda oyun oynarken ısınmadan kaynaklı kapanma sorunu var, bunun dışında hala ilk günkü gibi, taş gibi. Uzunca süredir aklımda içini açıp bir fan temizliği yapmak, açmışken hdd yerine bir ssd takmak vardı. Masaüstünü söküp takmışlığım vardı ama laptopun aksamları biraz daha küçük olduğu için tereddüt ediyordum. Geçenlerde iphone 5'imin bataryasını değiştirdikten sonra Laptop gözümde büyümemeye başladı. İlk fırsatta sağlam bir temizlik ve güncelleme yapmayı düşünüyorum.

sökmesi takması çok basit.. youtebada videosu var oraya baka baka bile söker takarsın.. ısınmadan kaynaklı kapanma sorunu var bence geç kalma biraz daha böyle kullanırsan çipset zarar görür klasik arıza başına gelir.. hatta zarar görmeye başlamıştır bile.. fanı temizle ve macunları yenile..

• quote:

Orijinalden alıntı: onur455

Temelde Soğutma sorunu dediğin gibi macun var ama 10 liraya almıştım büyük siringa olanlardan daha mı iyisi gerekiyor termal padlari değiştirmeyi düşünüyorum bilmiyorum bi daha aynı şey olursa napicam çok şey değil nette gezinsin yeter ama malesef olmuyor. Çözüm bulan birileri var mı

pc yi tamir eden yer zaten sürmüştür macun bence sen tamirden sonra elleme laptopu.. aynı şey olursa napıcaksın yine gidip bga makinası olan bir yerde çipset kalıplanacak.. çöpe gitmesinden iyidir
  • aynen sürmüş sordum şimdilik makine güzel ısınıyo ama aşırı değil altına bişeyler koydum hava akışı sağlansın diye bakalım nekadar dayanıcak aslında makine canavar gibi günlük işlerde. elinde bu modelden çok var dediğine göre faklı bişey denicekmiş görüntüyü sadece diğer grafik kartından alabilirse yani intel'den alabilirse bu sorun çözülür çöpe atmaktan kurtulursun dedi sonuç olursa bunda da deniyecekmiş bu konuda sonuç alan var mı acaba??
  • quote:

aynen sürmüş sordum şimdilik makine güzel ısınıyo ama aşırı değil altına bişeyler koydum hava akışı sağlansın diye bakalım nekadar dayanıcak aslında makine canavar gibi günlük işlerde. elinde bu modelden çok var dediğine göre faklı bişey denicekmiş görüntüyü sadece diğer grafik kartından alabilirse yani intel'den alabilirse bu sorun çözülür çöpe atmaktan kurtulursun dedi sonuç olursa bunda da deniyecekmiş bu konuda sonuç alan var mı acaba??

Laptop soğutucusu al altına koy.. Şuanlık çare o. Ne kadar soğuk o kadar az arıza

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba . Laptopun ekranında Srs Premium Sound yazıyor . Daha önce hiç denememiştim ama şimdi aklıma takıldı . Bunun programı falan mı var ? Kurduğumuzda ses nasl değişiyor ? Yardımcı olabilecek var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ketoral

quote:

aynen sürmüş sordum şimdilik makine güzel ısınıyo ama aşırı değil altına bişeyler koydum hava akışı sağlansın diye bakalım nekadar dayanıcak aslında makine canavar gibi günlük işlerde. elinde bu modelden çok var dediğine göre faklı bişey denicekmiş görüntüyü sadece diğer grafik kartından alabilirse yani intel'den alabilirse bu sorun çözülür çöpe atmaktan kurtulursun dedi sonuç olursa bunda da deniyecekmiş bu konuda sonuç alan var mı acaba??

Laptop soğutucusu al altına koy.. Şuanlık çare o. Ne kadar soğuk o kadar az arıza

aynen kardeşim şu an tek çare o gözüküyor.

• Bende hd5470 ekran kartlı i3 2.27ghz olan modeli var dell inspiron 15 n5010 modeli var. Ben bu modelin ram ini yükseltmek istiyorum nasıl yükseltebilirim. ?
  • mymoon34 M kullanıcısına yanıt
    Bende i3 m350 li 3gb ram 5470 ekran kartlı olan modeli var ram yükseltmek istiyorum 3 gb ram çok az. 3d max kullanıyorum. Hangi ram uyumlu acaba ,?
  • Arkadaşlar uygun fiyata i5 li modelin anakartını nerden buluruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncy18

Arkadaşlar uygun fiyata i5 li modelin anakartını nerden buluruz.

Uygun fiyata zor 250-450 arası anakartlar, bence ekran çipseti arızası varsa bga makinası ile onarım yaptır çipseti

• quote:

Orijinalden alıntı: ketoral

quote:

Orijinalden alıntı: tncy18

Arkadaşlar uygun fiyata i5 li modelin anakartını nerden buluruz.

Uygun fiyata zor 250-450 arası anakartlar, bence ekran çipseti arızası varsa bga makinası ile onarım yaptır çipseti

Hocam bi servise verdim adam chipsetin orayı ısıtmaktan o bölgenin canını okumuş. Şimdi başka biryere verdim. Oda onarılır ama ne kadar dayanır bilemem dedi. En temizi bir anakart bulursan daha garanti olur dedi. Vala bilmiyorum ne yapıcam. Soğudum cihazdan iyice. Satsak bu haliyle ne kadar eder acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eveeet 5.5 yıllık laptobum sonunda ekran kartı hatası verdi. 8 bip yapıyor.
    anakartın üzeri elimi yakacak kadar ısınıyor.
    yerim Sakarya, buralarda bunu tamir edebilecek birileri var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Eveeet 5.5 yıllık laptobum sonunda ekran kartı hatası verdi. 8 bip yapıyor.
    anakartın üzeri elimi yakacak kadar ısınıyor.
    yerim Sakarya, buralarda bunu tamir edebilecek birileri var mı acaba?

tavsiyem çipi ısıtıp yapan yere sakın verme.. adam gibi bga makinası olan bir yere yaptır mümkünse 3-6 ay garanti veren ve bga makinası olan teknik olarak iyi olan bir yere yaptır.. ısıtırız yaparız 50tl ye -80 tl ye diyen yerlere aldanma... tek çaresi bga rework ile kalıplanması..
  • ketoral K kullanıcısına yanıt
    evet bga makinesi olan yerlere bakıyorum.

• sa bende dell n5010 kullanıyorum 4 yıllık cihaz sıkıntısız çalışıyordu ama bayadır 2 usp girişi çalışmıyor sağda yanyana olanlar.diğeri çalışıyor.driver ler güncel görünüyor ama usb ler çalışmıyor neden olabilir napabilirim şimdiden teşekkürler.
  • Dell Insprion n5010 i5 anakartı ile i3 anakartı birbirine uyumlu mudur?
  • Selamlar arkadaşlar eski emektar dell N5010 kullanıcısı olarak bende bir iki bişey paylaşayım dedim. Bende bir süre önce arızalanıp yatan pc yi yeni yaptırmış bulunmaktayım kadıköy sıfır hatada yaptrdm bir 2 gb ramim bozkmuş bir de anakrt onarımı yapmışlar. Şuan 120lik birde SSD taktım gayet hızlı güzel seri oldu win10 da attım makine uçtu ancak şöyle bir sıkıntım var kadıköyden iki seferdir ram alıyorum. ramlar reset attırıyor açılmıyor içinde kendi 2 gb lık ram normal açıyor. Ramlari mi bozuyor acaba .s ilki Hİ-level in 4 gb 1600 Mhz ramiydi ikincisi de kingstonun. Her ne kadar 1600 Mhz desteklemese de 1333 1066 ya düşmesi gerekmez mi ? makinede i3 var. Ama ya gerçekten bu iki ramde arızalı veya aldığım ramler buna uyumlu değil ancak kendi içindeki gibi bir ram takıyorum farklı da birşey yok 2. sefer olacak ram bozuk diye götürüyorum. Böyle birşey yaşayan var mı? Birde Win 10 da ne bluetooth ne ses jaklarını çalıştıramadım hiç bişey uymadı herhalde driverları yok çünkü

• arkadaşlar işlemci ve ekran kartı sıcaklık değerleriniz nedir?
  • Selam arkadaslar. Laptopa win 7 64bit win yukledim. Driver booster ile driverlari kurdum lakin bluothoot ve wifi calismiyor. Bu konuda yardimci olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: trimmm

Selam arkadaslar. Laptopa win 7 64bit win yukledim. Driver booster ile driverlari kurdum lakin bluothoot ve wifi calismiyor. Bu konuda yardimci olabilir misiniz?

yanlış driver kurmussundur.
    ben de bi dönem w7 64bit kurmuştum, bütün driverler tamdı.

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.