Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.226
Cevap
65
Favori
207.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 484
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 121
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 36
  • Favoriye Eklediklerim 67
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • thelordof (494 mesaj) Kevin De Bruyne (258 mesaj) jacktron (250 mesaj) Obersturmbannführer (154 mesaj) cgunay (137 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2565 mesaj) Mobil (2314 mesaj) Tablet (105 mesaj) Mini (73 mesaj) Uygulama (461 mesaj)
  • @
4 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dell >> Dell Inspiron 7577 - Ana Konu
Giriş
    7 Mesaj

Arkadaşlar Merhaba,

Ben Ocak 2018 de aldım 7577 modelini. i7 7700 + 16Gb + 128SSD + GTx1050Ti modeli.

3 yıldır kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Sadece SSD kullanıyorum, HDD iptal ettim biostan.

Oyun vb oynamıyorum, sadece bazı finans programları kullanıyorum.

İşimi gördüğünden bazı upgradeler yapıp devam etmek istiyorum.

970 evo plus alacağım SSD için, HDD gerek yok. Sizce en iyi seçim bu mudur?

ve ram için bir tane daha 16GB eklemeyi düşünüyorum? Daha fazlası için opsiyonum var mı?

Bunların dışında yapabileceğim pek bir şey yok sanırım ama ikisi bile hız konusunda baya katkı sağlayacak diye düşünüyorum.

Sizler neler önerirsiniz?

|
    |
  • Yüzbaşı
    690 Mesaj

Hocam nereden almıştınız fanı ?

kötü olmuş bir kaç milimle kaçması, zımpara tarzı el işçiliğiyle düzeltilir mi acaba

Ben Aliexpressten aldım gelmesini bekliyorum

|
    |
    BardFortuna kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5550 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BardFortuna

Arkadaşlar Dell 7577 1060 maxq modeline sahibim sıkıntı şu ki; Sol fandan hafif rölantide çalışırken traktör sesi gibi hırıltılı bi ses geliyor fan hızlanınca kesiliyor. Fanlar genel olarak temiz, içini açıp temizlersem kurtulur muyum ? Kafam rahat etsin diye fanı değiştireyim dedim servis 1200 tl para istedi fan tek değişmiyormuş soğutucu borularıyla yapışıkmış o şekilde değişmesi gerekiyormuş. Ama internette millet bunun fanını tek olarak 100tl ye satıyor. Servis fazla para için beni kandırıyor olabilir mi ? Çözüm önerilerinizi bekliyorum. video'da sesi umarım duyuluyordur sesi fullerseniz anlayacaksınız.

Dell 7577 fanı tek parça, kim nasıl söküp takıyor ise kolay gelsin deyim.

• Çavuş
    59 Mesaj

Benimde aynısı başıma geldi.Bi tane vidası yuvaya yetişmiyordu.Çözüm olarak tornavidanın ucuyla plastiği 1-2 mm kazıdım.Şuan sıkıntısız şekilde çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BardFortuna kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    59 Mesaj

Kesinlikle yalan.Benimde sol fan sürtüyordu ömrü bitmişti.100 liraya fan sipariş edip taktım.Birbirine bant gibi bişeyle yapışık.Dikkatli şekilde söküp takabilirsiniz içiniz rahat olsun.

|
    |
    UberJager kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    59 Mesaj
    Eminim bu fan sesinden birçok arkadaş müzdariptir.Kesinlikle servise o paraları vermeyin.İnternetten sağ yada sol fanı sipariş edin (burası önemli sağ ve sol fanlar yapıları birbirinden farklı biri gpu diğeri cpu fanı .Mutlaka fanın üstündeki model numarasından kontrol edin).Benimde başıma geldi.Hazır fanı değiştirmişken macunuda yeniledim.Şuan cpu ısısı max 88 i gördü en ağır oyunlarda.Ve fan sesi günlük işlerde cok hafif yada hiç çalışmıyor nazar değmesin.

• Çavuş
    50 Mesaj

Ben n11'den biberoğlu iletişimden aldım. Ürünün tüm yeni sürümleri böyle dediler. 2mm civarı fazlalık var törpüleme ile olucak gibi değil çünkü vida gidiş delikleriyle beraber fanın dış kasasida kalın.

|
    |
    emsalsszz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    50 Mesaj

Sadece vida deliği değil komple yüzeyi kalın yandan fotoda da gözüküyordur kalınlık olarak minimum 2mm kalın hem enden hemde vida kısmından, en son çare headsink ile birlikte değiştirmek olucak eğer uygun fan bulamazsam

|
    |
    rayzing kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • DH Yönetici
    7666 Mesaj

Selamlar,

linkteki sorunu yaşıyorum, seyrek oluyır, ne zaman ve ne sıklıkta olacağı da belli değil,

Windowsu yeniden kurdum, tüm driverlar güncel, nedeninş bulamadım.

burada videodaki durumu yaşayan oldu mu acaba?

veya bu durumun nedenini, çözümünü vs. bilen var mı?

• Yarbay
    15051 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Selamlar,

linkteki sorunu yaşıyorum, seyrek oluyır, ne zaman ve ne sıklıkta olacağı da belli değil,

Windowsu yeniden kurdum, tüm driverlar güncel, nedeninş bulamadım.

burada videodaki durumu yaşayan oldu mu acaba?

veya bu durumun nedenini, çözümünü vs. bilen var mı?

Donanımsal bir sorun hocam bu. BIOS'da bilgisayarı uzun bir süre bekletirseniz veya aynı şekilde Linux üzerinden de aynı şekilde bekletirseniz yine aynı sorun olacaktır.

Sorun herhangi bir donanımda olabilir; anakart, monitör ile anakart birbirine bağlayan flex kablo, panel veya paneli kontrol eden devre kartı.

• DH Yönetici
    7666 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Donanımsal bir sorun hocam bu. BIOS'da bilgisayarı uzun bir süre bekletirseniz veya aynı şekilde Linux üzerinden de aynı şekilde bekletirseniz yine aynı sorun olacaktır.

Sorun herhangi bir donanımda olabilir; anakart, monitör ile anakart birbirine bağlayan flex kablo, panel veya paneli kontrol eden devre kartı.

Alıntıları Göster

eyvallah ilginize teşekkürler,

yani benim yapabileceğim birşey yok gibi,

sorunun nerden kaynaklandığını çözmek için tek tek parça değiştirme şansımız da yok  

|
    |

• Er
    6 Mesaj

Arkadaşlar windows 10 bana hizmet süresi doluyor diyerek 20h2 sürümüne geçmem konusunda ısrarla bildirim gönderiyor. Çoğu kişi yeni sürümden şikayetçi. Mavi ekran sorunları yaşanıyormuş. Siz geçtiniz mi durum nedir bizim bilgisayarlarda? Ben şimdilik 1 haftalık erteleyebildim. Daha uzun ertelenebiliyor mu bilmiyorum.

• Teğmen
    207 Mesaj

Ben kullanıyorum uzun süredir. Sürüm ile ilgili mavi ekran sorunu yok. Benim ramlerden biri arızalanmıştı ondan alıyordum mavi ekran. Bozuk rami çıkarınca düzeldi zaten. Sorun yok yani geçebilirsin.

|
    |
    sashigrey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    122 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: raho0

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Bataryanin altindaki klavye baglanti yerini temizleyip tekrar taktiginizda duzeliyor yazmis biri dell forumunda, hic deneyip tecrube eden oldumu acaba bazi tuslarin basmamasi sikintisi ile ilgili?

• Yüzbaşı
    690 Mesaj

termal heatsinkin vidasının 1i yalama oldu bunu nasıl çıkartırım fikri olan var mı ?

|
    |
  • Teğmen
    122 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: armegon33

Bataryanin altindaki klavye baglanti yerini temizleyip tekrar taktiginizda duzeliyor yazmis biri dell forumunda, hic deneyip tecrube eden oldumu acaba bazi tuslarin basmamasi sikintisi ile ilgili?

Alıntıları Göster

Bu arada bu yontem isi yariyor gibi, bende "a" tusunda takilma vardi, arada basmiyordu, simdilik duzeldi, bir daha olmamasini umuyorum. Sizde deneyebilirsiniz...

|
    |
  • Yarbay
    2052 Mesaj

Hocam ssd olarak hangisini tercih ettiniz, aldığını ssd için aradan geçen sürede yorumlarınız nedir? Bende 3’ü arasında tercih yapacağım.

|
    |
    kocaballi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7666 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

Hocam ssd olarak hangisini tercih ettiniz, aldığını ssd için aradan geçen sürede yorumlarınız nedir? Bende 3’ü arasında tercih yapacağım.

kullanmamda sorun çıkarmasa da üstte yazdığım ekran sorunu nedeniyle henüz upgrade yapmadım...

önce o sorunu halletmem gerek ya da satacağım cihazı...

ama alacak olsam kingston ı alırdım... 

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
  • Onbaşı
    32 Mesaj

Merhaba sorunun çözümünü buldunuz mu? Bi sorunun bu kadar mı benzer olur.Ekran pembe şeklinde dalgalandığı zaman bluetooth ile ekranı tv bağladığımda sorun olmuyor bende.

|
    |
    kocaballi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • DH Yönetici
    7666 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cpt Janissary

Merhaba sorunun çözümünü buldunuz mu? Bi sorunun bu kadar mı benzer olur.Ekran pembe şeklinde dalgalandığı zaman bluetooth ile ekranı tv bağladığımda sorun olmuyor bende.

Yok henüz bir girişimde bulunmadım,

Cihazı aldığım yere göndereceğim de farklı şehirlerdeyiz ve kargoya vermek istemiyorum.

|
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Ko Cuce
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,953
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.