Şimdi Ara

Dell İnspiron 7567 Kapağı Kapatıp Açınca Gri Ekran Gelmesİ (SS mevcut) [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptopun kapagini kapatip açınca görüntü alttaki gibi oluyor. HDMİ ile tv ye bağladığım da görüntü normal şekilde aktarılıyor. Aynı zamanda 1 dk civarı bekleyince ekran kararıyor ve bir tuşa basınca normal şekilde kullanıma devam edebiliyorum. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum sizce sorun nedir?

EDİT: Sorunu BIOS güncellemesi yaparak çözmüş bulunuyorum

Dell İnspiron 7567 Kapağı Kapatıp Açınca Gri Ekran Gelmesİ (SS mevcut) [ÇÖZÜLDÜ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholocked -- 23 Ekim 2017; 0:20:48 >

• Belki anakarta bağlantı sağlayan flex kabloda bir temassızlık olmuş olabilir. Hani ekranı kapatıp açınca bu sorun çıkıyordur. Bir servise sorun isterseniz.
  • BJK kullanıcısına yanıt
    öyle bir şey olsaydı güç ayarlarından ekranı kapatınca uyku moduna geç ayarını hiçbir şey yapma dediğimiz zaman da ekranda bozulmalar olurdu ama sadece uyku modunda oluyor bu bence yazılımsal bir problem
  • quote:

Orijinalden alıntı: wholocked

öyle bir şey olsaydı güç ayarlarından ekranı kapatınca uyku moduna geç ayarını hiçbir şey yapma dediğimiz zaman da ekranda bozulmalar olurdu ama sadece uyku modunda oluyor bu bence yazılımsal bir problem

Laptop kapağını kapatınca oluyor dediğiniz için öyle dedim, inşallah sizin dediğiniz gibi yazılımsaldır o zaman.
  • ne bileyim mantık çerçevesinde bakınca yazılımsal gibi duruyor nedenine gelirsek sokette vs problem olsaydı her şekilde kapağı kapatınca görüntüde bozulma olmalıydı bakalım teşekkürler
  • Bana donanimsal gibi geldi ama siz bilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    bios güncellemesi ile sorunu çözdüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.