Şimdi Ara

Dell inspiron 7567 ısınma ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese bugün dell inspiron 7567 laptop satın aldım.Geldim eve açtım önce updatelerine baktım sonra bi csgo yükleyim deneyim dedim
    Oyundayken her iki fanda aktif olarak çalışmaya başladı durmadan fakat sıcaklık değerleri şunlar:

Sizce normal mi?

Buda csgonun default görüntü ayarları bu ayarlarda oynadım yani.
    Şuandada baktığımda 53 derece gözüküyor işlemci

• Oyunlarda ısınma sorunu olabiliyor. Notebook soğutucuları ile sisteminizi belli bir miktarda soğutabilirsiniz.
  • Benim notebook 75 dereceyi asla geçmedi , ama evin dereceside etkiler , H1Z1 en üst ayarlarda 75 derece en fazla gördüğü ve ondan bile farnlar 67 dereceye indirip sabitliyor . soğutması mükemmel cihazın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beels

Benim notebook 75 dereceyi asla geçmedi , ama evin dereceside etkiler , H1Z1 en üst ayarlarda 75 derece en fazla gördüğü ve ondan bile farnlar 67 dereceye indirip sabitliyor . soğutması mükemmel cihazın.

Soğutması mükemmel değil. Standart bir soğutması var cihazın. İşlemcinin ısınmamasının sebebi oyundayken kendi kendine turbo boostu kapatması. Hatta gerektiğinde normal (turbo boost'suz) hızından bile daha aşağıya çekiyor hızı. Dolayısıyla ısınmıyor işlemci.
  • Benimkinde 98 dereceyi bile görebiliyorum, ama ortalama değil, anlık turbo boostta oluyor. Çekirdeklerden bir tanesi bu, çok zorlandığında anlık olarak bu dereceleri görebiliyor. Ama ortalama sıcaklık daha önemli tabii.

Buradaki incelemede de zaten bundan bahsedilmiş ve 96 dereceler anlık olarak çıkmış.
    http://laptopmedia.com/review/dell-inspiron-15-7567-review-dells-affordable-gaming-laptop-is-a-miss-and-a-hit-at-the-same-time/

Ayrıca konuyu açan arkadaşın sıcaklık dereceleri son derece normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 1 Kasım 2017; 0:21:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Benim notebook 75 dereceyi asla geçmedi , ama evin dereceside etkiler , H1Z1 en üst ayarlarda 75 derece en fazla gördüğü ve ondan bile farnlar 67 dereceye indirip sabitliyor . soğutması mükemmel cihazın.

Soğutması mükemmel değil. Standart bir soğutması var cihazın. İşlemcinin ısınmamasının sebebi oyundayken kendi kendine turbo boostu kapatması. Hatta gerektiğinde normal (turbo boost'suz) hızından bile daha aşağıya çekiyor hızı. Dolayısıyla ısınmıyor işlemci.

stress testinde en fazla kaç oluyor peki ?
  • quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki testleri yapmadan önce 0.125'lik undervolt uygulandı, ayrıca işlemcinin kendi kendine hız düşürmesi tamamen kapatıldı. İlk resim ekran kartı çalışmadan alınan değerler, ikincisi de ekran kartı tam kapasite çalışırken ki değerler;

Dell inspiron 7567 ısınma ile ilgili Dell inspiron 7567 ısınma ile ilgili

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aşağıdaki testleri yapmadan önce 0.125'lik undervolt uygulandı, ayrıca işlemcinin kendi kendine hız düşürmesi tamamen kapatıldı. İlk resim ekran kartı çalışmadan alınan değerler, ikincisi de ekran kartı tam kapasite çalışırken ki değerler;

0.125 voltaja çekme sebebiniz ne peki hocam daha az ısınsın diyemi , değerler nasıl sizce

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

0.125 voltaja çekme sebebiniz ne peki hocam daha az ısınsın diyemi , değerler nasıl sizce

0.125 voltaja çekmedim, 0.125'lik bir undervolt uyguladım. Yani varsayılan değerden 0.125 V daha düşük seviyede çalışmasını sağladım.

Evet, daha az ısınmasını sağlamak için.

Değerler gayet normal. Memnunum ben

• 2017de aldığım 7567 model bilgisayarım ilk seneden sonra şarj tutmamaya,bi süre sonra bataryası touchpad içinden şişmeye başladı ve bataryayı çıkarttım çünkü toucpad bombeleşip yukarı kasayı kaldıtmıştı, bu arada garantisi de bitmişti, 3. senesinde ise power tuşuna basıldıktan 5dk-10dk süre sonra kilitleniyor uyarısı verip kapanmaya başladı. Tekrar power tuşuna basınca sanki uykudaymış gibi bütün programları kaldığı yerden devam ettiriyordu. Birkaç ay bu sorunlarla devam ettim en sonunda sıradan bir günde power tuşuna basınca tuş üstündeki ışık bir kez yanıp söndüğünü ancak hiç açılmadığını gördüm, servis dışı yere verdim ancak istanbula gitmesi gerektiğini ve işlemcinin değişmesi gerektiği söylendi onay verdim işlemci değişti fakat bilgisayar açılıyor 1 saat sonra yine kendiliğinden kapanıyor diyorlar, artık son çare anakart mı değiştirmeliyim, ne yapmalıyım? Dell servisine göndermedim henüz serviste 7567 anakartı mevcut mudur? Nereyi aramalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hknclngr

2017de aldığım 7567 model bilgisayarım ilk seneden sonra şarj tutmamaya,bi süre sonra bataryası touchpad içinden şişmeye başladı ve bataryayı çıkarttım çünkü toucpad bombeleşip yukarı kasayı kaldıtmıştı, bu arada garantisi de bitmişti, 3. senesinde ise power tuşuna basıldıktan 5dk-10dk süre sonra kilitleniyor uyarısı verip kapanmaya başladı. Tekrar power tuşuna basınca sanki uykudaymış gibi bütün programları kaldığı yerden devam ettiriyordu. Birkaç ay bu sorunlarla devam ettim en sonunda sıradan bir günde power tuşuna basınca tuş üstündeki ışık bir kez yanıp söndüğünü ancak hiç açılmadığını gördüm, servis dışı yere verdim ancak istanbula gitmesi gerektiğini ve işlemcinin değişmesi gerektiği söylendi onay verdim işlemci değişti fakat bilgisayar açılıyor 1 saat sonra yine kendiliğinden kapanıyor diyorlar, artık son çare anakart mı değiştirmeliyim, ne yapmalıyım? Dell servisine göndermedim henüz serviste 7567 anakartı mevcut mudur? Nereyi aramalıyım?

anakartın üzerinde cpu , gpu , 3/4 Bin tl gider bence.

• Beels kullanıcısına yanıt

3-4bine olacaksa hemen yaptırırım ücret sorun değil ne yapılacaksa yapılsın 3 aydır sorun bulunamadım, bilgisayar kendini durduk yere kilitleyip uykuya alıyor, aynı sorunu yaşayan bir allahın kulu vatandaş yok mu, bu bilgisayar psikolojimi bozdu bi süre daha bekleyecem, ben serviste 7567 anakartının olup olmadığını nerden öğrenebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hknclngr

3-4bine olacaksa hemen yaptırırım ücret sorun değil ne yapılacaksa yapılsın 3 aydır sorun bulunamadım, bilgisayar kendini durduk yere kilitleyip uykuya alıyor, aynı sorunu yaşayan bir allahın kulu vatandaş yok mu, bu bilgisayar psikolojimi bozdu bi süre daha bekleyecem, ben serviste 7567 anakartının olup olmadığını nerden öğrenebilirim?

Valla ben zamanında aramıştım , dell türkiye iletişim falan yaz , konuş. Dolar bazlı çalışıyorlar söylemiş olayım şimdiden.

• quote:

Valla ben zamanında aramıştım , dell türkiye iletişim falan yaz , konuş. Dolar bazlı çalışıyorlar söylemiş olayım şimdiden.

Alıntıları Göster

Deneyeceğim teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.