Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
929
Cevap
24
Favori
85.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows 10 1909 sürümünde stabil çalışıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksnake03

windows 10 1909 sürümünde stabil çalışıyor mu?
    Kusura bakmayın, yeni gördüm mesajı. Evet, stabil çalışıyor.

Bu arada hem installer hem de uninstaller paketleri güncellendi. Son çıkan sürücülerle uyumsuz çalışıyorlardı, sorun halledildi
  • merhaba yüklemeden önce ki fps değerlerimle aynı sonucu alıyorum. fps cs go gibi bir oyunda low da 50 60. ama kafamı kurcalayan şey şu gpu kullanımı %20-30 civarı seyrediyor. Bu fps i azaltıyor sanırım bu sorunu nasıl çözebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekaanbayrak

merhaba yüklemeden önce ki fps değerlerimle aynı sonucu alıyorum. fps cs go gibi bir oyunda low da 50 60. ama kafamı kurcalayan şey şu gpu kullanımı %20-30 civarı seyrediyor. Bu fps i azaltıyor sanırım bu sorunu nasıl çözebilirim
    Cihazınız Dell 7567 mi?

İlk sayfada belirttiğim "Tam ekran optimizasyonu devre dışı bırakma" kısımlarını uyguladınız mı?

Oyunda veya NVIDIA Denetim Masasında VSYNC açık mı?
  • link kırık
  • quote:

Orijinalden alıntı: osan0123

link kırık
    Donanımhaber'in gazabına uğramış linkler, düzelttim
  • Ana sayfada linkleri düzeltemiyorum, otomatik olarak patlak bi link ile değiştiriliyor forumdaki sorundan dolayı.

İşin daha da iyi yanı forumun destek alt forumuna konu da açamıyorum bu konu hakkında, forumun konu açma fonksiyonu da patlamış bende.

Forumun destek kısmına yazdım, sorunu çözdükleri zaman linkleri güncelleyip buradan bildireceğim
  • Linkler düzeltildi
  • Dostum linkleri tekrardan güncellermisin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemossh

Dostum linkleri tekrardan güncellermisin...
    Güncelledim hocam
  • Emeğiniz için çok teşekkürler.

Bende 7577 var ama kullansam etkisi aynı olacaktır diye tahmin ediyorum. Sizin fikriniz nedir ?

Birde programı açıldıgı şekliyle kullanıcaz değilmi yani "Performance" sekmesinde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fraiche

Emeğiniz için çok teşekkürler.

Bende 7577 var ama kullansam etkisi aynı olacaktır diye tahmin ediyorum. Sizin fikriniz nedir ?

Birde programı açıldıgı şekliyle kullanıcaz değilmi yani "Performance" sekmesinde ?
    7577'de böyle bir problem yok diye biliyorum hocam zaten. Eğer yüklediyseniz ilk sayfadaki uninstaller paketi ile kaldırın bence.

Ayrıca siz ana konuda 97-98 dereceleri gördüğünü yazmışsınız, muhtemelen termal macunu yenileme vaktiniz gelmiş demektir.
  • Hocam bizim cihazlarda da bişeyler oluyor valla. Pubg de denedim önceden 97 98 leri gördüğüm işlemcide sizin programdam sonra 85 civarı gördüm en yüksek. Daha uzun süreli deneyimledikten sonra tekrar yazarım buraya. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fraiche

Hocam bizim cihazlarda da bişeyler oluyor valla. Pubg de denedim önceden 97 98 leri gördüğüm işlemcide sizin programdam sonra 85 civarı gördüm en yüksek. Daha uzun süreli deneyimledikten sonra tekrar yazarım buraya. Teşekkürler.
    Undervolt'dan dolayı hocam o, siz de kendiniz yapabilirsiniz Intel XTU ile
  • Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü

Kolay gelsin hocam. Bilgisayarımda bu bileşenler yüklü , throttlestop'un çalışmasına bir etkisi olur mu acaba ? Başta bahsettiğiniz Intel Extreme Tuning Utility ve Intel Dynamic Platform and Thermal Framework yazılımları bilgisayarda yüklü değil. Bir de kırmızı listenin hemen altındaki intel güç eklentisi ne işe yarıyor , onu soracaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elrond Peredhil -- 6 Nisan 2020; 12:25:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elrond Peredhil

Kolay gelsin hocam. Bilgisayarımda bu bileşenler yüklü , throttlestop'un çalışmasına bir etkisi olur mu acaba ? Başta bahsettiğiniz Intel Extreme Tuning Utility ve Intel Dynamic Platform and Thermal Framework yazılımları bilgisayarda yüklü değil. Bir de kırmızı listenin hemen altındaki intel güç eklentisi ne işe yarıyor , onu soracaktım.
    Intel Dynamic Tuning, Intel Dynamic Platform and Thermal Framework'un diğer adı hocam. Yani evet, etkisi olur. Kaldırmanız lazım onları.

Intel Güç Altyapısı Eklentisi, adı üstünde, sistemin güç altyapısını -bildiğim kadarıyla- işletim sistemine raporlamasını sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Intel Dynamic Tuning, Intel Dynamic Platform and Thermal Framework'un diğer adı hocam. Yani evet, etkisi olur. Kaldırmanız lazım onları.

Intel Güç Altyapısı Eklentisi, adı üstünde, sistemin güç altyapısını -bildiğim kadarıyla- işletim sistemine raporlamasını sağlıyor.

Alıntıları Göster
    hızlı cevabınız için çok teşekkür ediyorum . Sağlıklı ve iyi günler dilerim.
  • Ben bios'tan speedstep ve c-state kapatınca benim hız 2.5 sabit kalıyor neden acaba? Onları kapamayınca normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archosan

Ben bios'tan speedstep ve c-state kapatınca benim hız 2.5 sabit kalıyor neden acaba? Onları kapamayınca normal.
    C-State'i kapatmayacaksınız hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım. Fakat onu açtım speedstep kapalı hala hız geçmiyor 2.5 'i.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.