Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
929
Cevap
24
Favori
85.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Throttle Stop programının orijinalini internetten aratıp yükleyin. Birde öyle deneyin çalışacak mı?

@-forumber- ;

Senin programının orijinal programdan farklarını yazabilir misin?

Ayrıca cihazı oyunlarda belki intel ve nvidia'nın verdiği sınırlarda zorluyoruz ancak zorlamayıp bu şekilde kullansak daha uzun ömürlü olmaz mı sistemimiz? (Çok oyun oynamadığım için soruyorum)

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fhm06

Merhaba,

Throttle Stop programının orijinalini internetten aratıp yükleyin. Birde öyle deneyin çalışacak mı?

@-forumber- ;

Senin programının orijinal programdan farklarını yazabilir misin?

Ayrıca cihazı oyunlarda belki intel ve nvidia'nın verdiği sınırlarda zorluyoruz ancak zorlamayıp bu şekilde kullansak daha uzun ömürlü olmaz mı sistemimiz? (Çok oyun oynamadığım için soruyorum)

Teşekkürler.
    Orjinalinden farklı değil aslında, sadece daha kolay kurulabilsin, sorunu daha hızlı çözebilsin diye kurulumda bir takım işlemler ekledim otomatik olarak çalışan. Bunlar;

- Bilgisayar açıldığında programı otomatik olarak çalıştırmasını sağla.
    - Intel DPTF sürücülerini kaldır
    - Intel DPTF sürücülerinin otomatik yüklenmesini önlemek için sürücülerin ID'lerini blokla (bu nedense her bilgisarda düzgün çalışmıyor)
    - Masaüstüne kısayol oluştur

Onun haricinde ThrottleStop'da da birkaç varsayılan ayarları aşağıdaki gibi değiştirdim;

- SpeedStep kapalı
    - BD PROCHOT kapalı
    - Clock Modulation açık ve %100'e ayarlı
    - Her bir profil için CPU Cache ve CPU Core'a verilecek voltajı 0.100V azalt
    - Program açıldığında sağ altta simge olarak çalıştır
    - Programı sağ üstteki çarpı tuşuna basarak kapatmaya çalıştığımızda kapanmak yerine, simge durumuna küçülsün
    - Programı simge durumuna küçülttüğünüzde alttaki barda yer tutmaktansa sağ altta simge duruma küçülsün

Daha uzun ömürlü olacaktır dediğiniz gibi, ama o fark önemsenmeyecek gibi bence. Eğer 20 yıl çalışabilecek iken 15 yıla düşürmüş oluyor olabiliriz. Pratikteki ömürleri zaten maksimum 10 sene bu tür cihazların

Çok oyun oynamıyorsanız, oynadığınız oyunlarda da performanstan gayet memnunsanız, paketi kurdunuz ve herhangi bir performans farkı görmediyseniz paketi kullanmayarak da cihazın keyfini çıkarabilirsiniz tabii ki

• Dostum bu akşama kadar bu dertten muzdariptim. Programı indirip çalıştırmam yetti valla. o 6 tane uygulamayı kaldırmama vs gerek kalmadı cayır cayır çalışıyor. turbo açıkken 88-90 görüyor işlemcim en güzeli turboyu kapattım 78 civarlarında 0 dropla tertemiz oynuyorum oyunumu. Allah senden razı olsun beni çileden çıkaran bu dertten kurtardın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetim ayarını "Maksimum güç" olarak değiştirin hocam, o zaman çözülüyor.

Alıntıları Göster
    Ben de kendi kendine fps düşmeleri olmaya başladı.

Oyunu en düşük ayara aldım. AMa farketmiyor.

Bende bu bahsettiğiniz ayarı bir zaman "maksimum performansı tercih et" olarak değiştirmiştim. Bahsettiğiniz seçenek "optimum güç" seçeneği mi acaba? Maksimum güç diye bir şey yok sanki.

Bir de internette öyle genel bir çözüm ararken şöyle bir komut zinciri bulup uyguladım

open Regedit as Administrator
    - open HKEY_CURRENT_USER
    - open System
    - select GameConfigStore
    - edit "GameDVR_Enabled" value to 0
    - open HKEY_LOCAL_MACHINE
    - open SOFTWARE
    - open Microsoft
    - open PolicyManager
    - open default
    - open ApplicationManagement
    - select AllowGameDVR
    - edit "value" value to 0
    - close & reboot pc

Sıkıntı bunla ilgili olabilir mi? Eski değerlere geri getireyim mi sizce?

Sanki Throotlefix çalışmıyor gibi hissediyorum ancak bilinmeyen aygıtlar duruyor. DPTF de yok sadece ....chipset family thermal subsystem var

ThrootleFix'i kaldırıp mı kursam ne yapsam çözemedim. Çok kötü performans veriyor PC şu an

• quote:

Orijinalden alıntı: aegschumi

Ben de kendi kendine fps düşmeleri olmaya başladı.

Oyunu en düşük ayara aldım. AMa farketmiyor.

Bende bu bahsettiğiniz ayarı bir zaman "maksimum performansı tercih et" olarak değiştirmiştim. Bahsettiğiniz seçenek "optimum güç" seçeneği mi acaba? Maksimum güç diye bir şey yok sanki.

Bir de internette öyle genel bir çözüm ararken şöyle bir komut zinciri bulup uyguladım

open Regedit as Administrator
    - open HKEY_CURRENT_USER
    - open System
    - select GameConfigStore
    - edit "GameDVR_Enabled" value to 0
    - open HKEY_LOCAL_MACHINE
    - open SOFTWARE
    - open Microsoft
    - open PolicyManager
    - open default
    - open ApplicationManagement
    - select AllowGameDVR
    - edit "value" value to 0
    - close & reboot pc

Sıkıntı bunla ilgili olabilir mi? Eski değerlere geri getireyim mi sizce?

Sanki Throotlefix çalışmıyor gibi hissediyorum ancak bilinmeyen aygıtlar duruyor. DPTF de yok sadece ....chipset family thermal subsystem var

ThrootleFix'i kaldırıp mı kursam ne yapsam çözemedim. Çok kötü performans veriyor PC şu an

Alıntıları Göster
    Evet bahsettiğim ayar dediğiniz gibi "Maksimum performansı tercih et" şeklinde olacaktı, yenlış söylemişim.

Verdiğiniz yönergeler Windows'un Game DVR'ını kapatmak için yapılan yönergeler. Bi artı sağlıyor olabilir, ama bi eksisi olmaz kapatmanın.

Chipset family thermal subsystem kalabilir, o gerekli bir sürücü.

Bilgisayarınız neden düşük performans veriyor hiçbir fikrim yok ne yazık ki.

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabın için çok teşekkür ederim.

Peki biz sadece bu programı kursak (mesela dell 7577 sahibi arkadaşlar) cpu power throttle niye gerçekleşiyor?

DTPF'yi zaten kapatmıyor mu program?

(Programdan kastım throttle stop orijinal programı)

Teşekkürler.
  • quote:

Hocam cevabın için çok teşekkür ederim.

Peki biz sadece bu programı kursak (mesela dell 7577 sahibi arkadaşlar) cpu power throttle niye gerçekleşiyor?

DTPF'yi zaten kapatmıyor mu program?

(Programdan kastım throttle stop orijinal programı)

Teşekkürler.
    Onu deneyip görmeniz lazım hocam. 7577'de DPTF'in pek bi görevi yok sanırım.
    Hocam yardımlarım için teşekkürler.

Arkadaşlar ben biostan speedstep i kapatmadım böylece ekran kartı 73 dereceyi geçmiyor ve ister istemez korkulan sıcaklıklara işlemci çıkmıyor.(herhangi bir cpu throttle da olmadı)

Bu arada benim bilgisayar 7567.
  • Windows 10 1809 sürümünü sabah temiz bir şekilde kurdum. Dell 7567 driver sitesinden de en güncel chipsetleri kurdum. Windows güç modundan da performansa aldım , throottle olmuyor(82 dereceye kadar cıktı max 90 gördü pubgde) bilgisayar şaşırdım ? biosda herhangi bir ayar yapmadım ve konudaki uygulama yüklü değil.

Cpu throotle olmamasının sebebi ne acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokucan -- 16 Kasım 2018; 13:15:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokucan

Windows 10 1809 sürümünü sabah temiz bir şekilde kurdum. Dell 7567 driver sitesinden de en güncel chipsetleri kurdum. Windows güç modundan da performansa aldım , throottle olmuyor(82 dereceye kadar cıktı max 90 gördü pubgde) bilgisayar şaşırdım ? biosda herhangi bir ayar yapmadım ve konudaki uygulama yüklü değil.

Cpu throotle olmamasının sebebi ne acaba
    Throttle oluyor hocam yine aynı şekilde. Değişen birşey yok

Hatta öyle bir oluyor ki BF1'i multiplayer modunda oynamak nerdeyse imkansız. Özellikle arkada Chrome, Spotify veya Discord açıksa 30 FPS'nin bile altına düşüyor oyun.

Valla geçenlerde sıfırdan 1809 kurdum hiç throttle olmadı bıraksam 90ı gececekti(yaklasık 1 pubg saat oynadım 80-90 civarıydı hep) , sonra konudaki programı yükledim yine oyun oynadım filan , kaldırmak istedim unistalli yönetici olarak calıstırdım sonra bekledim 2 dk. sonra pcyi yeniden baslattım sürücüleri geri yüklememiş. Elle de yüklenmiyor hata veriyordu.

Sanırsam benim windows 10 1809 hatalı kurulmuş :D Dün tekrar format attım suanlık sıkıntı yok dediğiniz gibi sorunsuz throttle oldu. Programı yükleyeceğim yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokucan -- 19 Kasım 2018; 18:46:24 >
  • Paketi güncelledim. İlk sayfadan indirebilirsiniz

Bilgisayarınızdaki versiyonu güncellemek için önce kaldırmanız şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Paketi güncelledim. İlk sayfadan indirebilirsiniz

Bilgisayarınızdaki versiyonu güncellemek için önce kaldırmanız şart.
    Hocam eski sürümle ne farkı var?

Kurulu sürümü kaldırmaktan kastın ilk sayfada yer alan linkteki uninstall mu?
  • quote:

Hocam eski sürümle ne farkı var?

Kurulu sürümü kaldırmaktan kastın ilk sayfada yer alan linkteki uninstall mu?

Alıntıları Göster
    ThrottleStop versiyonunu güncelledim hocam. Başka bi fark yok.

Evet, ilk sayfadaki uninstall'ı kullanarak kaldıracaksınız
    Merhabalar throttle ı kurdum fakat bi süre sonra oyun drop yiyor fps düşmüyor ama takılıyo
  • Merhaba.Son zamanlarda cs go da çok düşük fps alıyorum bilgisayarı ilk aldığım zamanlarda 150-200 alıyorken şimdi 60 sabitlemek için yapmadığım şey kalmadı.1280x960 tam pencereli,düşey senkranizasyon kapalı,yüksek işlemcili nvidia işlemcisi seçili,tam ekran iyileştirmeleri kapalı,xbox oyun dvr kapalı,sürücüler güncel.Son çare olarak bu konuyu gördüm ve yazdıklarınızı uyguladım.Windows sürümüm 1803.Windows update devre dışı bırakıp programı yükledim bilgiyasayarı tekrar başlattı ve program allta bildirim menüsünde geldi fakat belirttiğiniz gibi program soru sormadı.Ve cs go ya girdiğimde sonuç yine aynı maalesef sanırım ben dediğiniz şeyleri doğru düzgün uygulayamadım yardımcı olabilir misiniz ?Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü

• quote:

Orijinalden alıntı: JoKer67923

Merhabalar throttle ı kurdum fakat bi süre sonra oyun drop yiyor fps düşmüyor ama takılıyo
    Nedenini bilmiyorum malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Everkensh1

Merhaba.Son zamanlarda cs go da çok düşük fps alıyorum bilgisayarı ilk aldığım zamanlarda 150-200 alıyorken şimdi 60 sabitlemek için yapmadığım şey kalmadı.1280x960 tam pencereli,düşey senkranizasyon kapalı,yüksek işlemcili nvidia işlemcisi seçili,tam ekran iyileştirmeleri kapalı,xbox oyun dvr kapalı,sürücüler güncel.Son çare olarak bu konuyu gördüm ve yazdıklarınızı uyguladım.Windows sürümüm 1803.Windows update devre dışı bırakıp programı yükledim bilgiyasayarı tekrar başlattı ve program allta bildirim menüsünde geldi fakat belirttiğiniz gibi program soru sormadı.Ve cs go ya girdiğimde sonuç yine aynı maalesef sanırım ben dediğiniz şeyleri doğru düzgün uygulayamadım yardımcı olabilir misiniz ?
    Intel DPTF sürücüleri kurulu hala. Onları bir şekilde kaldırmanız gerekiyor.

• saçma gelebilir ama aranıza mi notebook air 12.5 ile katılmaktayım. her ne kadar eksik dll dosyalarını toplasam da uygulama bende çalışmadı(uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatası almaktayım). amma velakin intel'in güç limitini belirleyen sürücülerin kaldırılması hadisesi pl1 değerlerini kendim ayarlamamda kolaylık sağladı.sürücüler eskiden yaptığım ayarları default hale getiriyordu.

dahili grafik işlemcime yapmış olduğum stress testlerinin sonuçlarını paylaşıyorum.

Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü
    standart halde bilgisayar sıkıştırıldığında güç limiti 4.5w olmakta. ve cpu ve gpu frekansları ölmüş, aşırı can sıkıcı bir durum.

sadece dptf sürücüleri kapalı iken pl1 değeri 8.5w'a yükselmiş durumda. günlük işler için yeterli, darboğaz olacağını sanmıyorum.

ekstra olarak xtu ile pl1 değerini 15w yaptığım takdirde basit oyunlar için(lol,csgo) elverişli hale geliyor. aynı anda işlemci de sıkıştırılsa frekans düşüreceğini sanmıyorum. paket değeri 10w bile olmamış.
    bu arada sonuncu testi bilgisayarım fansız olduğu için bulmuş olduğum alüminyum soğutucu ile yapmaktayım(sıcaklık değeri ters gelişmiş)

tecrübemi bu şekilde sunmuş olayım. konu sahibine amme hizmeti için teşekkürler.

Öncelikle teşekkür ederim dediğiniz gibi intel dptf sürücülerini kaldırıp bir daha kurulum yaptım şuan 60 fps altına pek inmiyor ama 4:3 1280-960 oynuyorum.Görüntü ayarlarında her şey düşükte. Msı afterburner ile 30 dk oynadıktan sonra ekran görüntüsü aldım sizce bu değerler normal mi ? Pek anlamıyorum ama bilgisayarımda bir sorun var gibi.Dell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümüDell Inspiron 7567 | CPU Throttle çözümü

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.