Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.805
Cevap
131
Favori
549.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizinkine ozel sandim. Bu fan sesi cogu oyuncu bilgisayarinda var maalesef, cok takilmayin.
  • Kasanın içi

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

İyi haber. RAM 1x16GB düzeninde - yani slotların biri boş.

İçindeki SSD'yi çıkardım.

Yerine samsung 960 evo'yu taktım.

NVMe test sonuçları:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgurler -- 17 Temmuz 2017; 11:19:58 >

• Ses düzeyini değiştirirken oluşan gecikme tamamen driver kaynaklı. Henüz ses driver'ını yüklemedim ve gecikme yok.

Edit: Şimdi Dell'den indirdiğim ses driver'ını yükledim ve o gecikme meydana geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgurler -- 29 Nisan 2017; 16:38:42 >
  • Dell Inspiron 7567 - Ana KonuDell Inspiron 7567 - Ana Konu

HDD'ler hızları gayet yeterli ama 128 SSD'liklerin yazma hızı birazcık daha yüksek sanırım 256'lıklara göre.

256 lık ssdler sandisk marka şu model
    http://www.ebay.com/itm/SanDisk-X400-M-2-2280-512GB-SATA-Internal-Solid-State-Drives-SD8SN8U-512G-1122-/401067012730

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 29 Nisan 2017; 16:59:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Dell Inspiron 7567 - Ana KonuDell Inspiron 7567 - Ana Konu

HDD'ler hızları gayet yeterli ama 128 SSD'liklerin yazma hızı birazcık daha yüksek sanırım 256'lıklara göre.

256 lık ssdler sandisk marka şu model
    http://www.ebay.com/itm/SanDisk-X400-M-2-2280-512GB-SATA-Internal-Solid-State-Drives-SD8SN8U-512G-1122-/401067012730

Kapasite büyüdükçe yazma hızı az da olsa artar. Aynı modelse tabi.

Benim testte 128'lik nasıl o kadar iyi çıktı anlamadım. Fişe takılıyken ve yüksek performans modunda test ettin değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisgurler -- 29 Nisan 2017; 17:2:57 >

• barisgurler B kullanıcısına yanıt
    Dell'de firmware falan çıkmış aynı şekilde bios update i falan da, belki daha iyi çıkar sonuçlar ondan sonra bakarım
    Ekran ile ilgili birkaç mekanda fotoğraf atabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NVMe test sonuçları geldi :)

Bu ne ya iğrenç
  • Windows'lu modeli satın alanlar, ses driver'ının sürümü kaç sizde?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcanbey

Vatana girdim aldım. Bende aranızdayım. W10 256 gb lik ssd ki model

Şuan görevli arkadaş kurulumunu yapıyor.

Hocam 256 ssd win 10 modeli kac tl??

Iyi forumlar

• 256 gb ssdli modeli alan arkadaşlar da bir zahmet crystal disk benchmark ile bir test yapabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: garip1mühendis

Ben yapamazsam diye korkuyorum acaba bir Vatan bilgisayar görevlisinden rica etsem yaparlar mı ?

Muhtemelen yapmazlar çünkü bu garanti dışı bırakan bir işlem.
  • Notebookcheck'teki 256 GB SSD hız sonuçları, benimki gene iyi çıkmış o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: barisgurler

Beni yüksek ayarlar kesmez, illa ultrada oyun oynayacağım diyen biri için fark edebilir belki. Ama bence değmez. Çünkü 1050 çok güçlü bir kart. 1000 serisi çıkmadan önce ben 960m'e bile razıydım ki 1050 960m'den en az %30 daha kuvvetli.

Yurtdışında herkesin 1050ti almasının nedeni, orada satılan 1050 laptoplar ile 1050ti laptoplar arasında sadece 100$ fark olması. Tabi o kadarcık fark için güzel bir performans artışı. Burada fiyat farkı çok büyük oluyor.

Hepsinden önemlisi, parayı harcayacak daha önemli -sistem performansını çok daha fazla etkileyecek- bir yer var: NVMe SSD.

i7 7567 lerde nvme desteği yok. Sata değil mi ssd m2 bağlantı arayüzü

• Windows ses aygıtı grafik yalıtımı görev yöneticisinde çok fazla cpu harcıyor nedenini bilen çözümünü bilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokalpos -- 29 Nisan 2017; 20:25:24 >
  • İşlemci ve monitor güncelleştirmeleri aygıt yöneticisnde 2006 olarak gözüküyor bunlar normalmi arkadaşlar?
  • fivestars F kullanıcısına yanıt
    Yanılıyor olabilirsiniz 1050 Cuda çekirdeği ve saat hızları daha yüksek. Haliyle daha performanslı. Herşey den önemlisi yeni mimari. Düşük nano metre az enerji yüksek performans

• @triggerman78 4700 küsüre aldım.

@barisgurler benimki sizinknden daha eski bir sürüm 2016 nın son ayında çıkmış 6.0.1.8023

@BJK inşallah bir ara yapayım hocam ama pek anlamıyorum ben :)
  • Burda yazılanlara göre sürekli driverlarla ilgili sorunlar var. Driver kuruyorsun ses sorunu oluşuyor hatta falan. Nedir bunlar anlamadım? Sadece freedos alıp kendi windows yükleyenlerde mi sorunlar yoksa win10 kurulu olanlarda da var mı acaba? Daha gelmeden soğuycam nerdeyse
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.