Şimdi Ara

### DELL İNSPİRON 7537 KULLANICI PLATFORMU##_ oyun ve işlemci testleri eklendi (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.511
Cevap
79
Favori
304.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teshub

hocam hallettim dellin kendi forumlarında bu sıkıntıyı bir kaç kişi daha yaşamış sebebi windowsupdateteki bir update onu kaldırınca düzeldi.

Hangi update acaba ? Wifi için değilmi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekilord

quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

4 usb yuvası da usb 3.0'ı destekliyor mu?

(4) USB 3.0 incl. 1 with PowerShare
    Aynen öyle. Bir tanesi de pc kapalı olsa bile usbden güç çekmeni sağlıyor.

Yerinde servis bizim cihaz için yokmuş. Konuştum sordum ben.

Hangi port hocam?

• hoparlör çok cızırdıyor benzer bir sorun yaşayan var mı?
  • AAC değil AAM imiş.Açılımı Automatic Acoustic Managementir. Bir başka konuda yazdığım mesajı aynen kopyalıyorum.

Disklerin üstünde bulunan okuma kafasının disklere çarpma şiddetini düşürüyor. Sesler bu yüzden çıkar. Performansta hiçbir düşüş yaşamazsınız. Sadece verilere erişim süresini 5 ile 7 ms yavaşlatır. Bunuda gündelik kullanımda hissetmezsiniz. Sesten de kurtulmuş olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ens1252 -- 25 Mayıs 2014; 1:19:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim Ben bu yöntem sayesinde WD Black modeli hddmin nokta vuruşlu yazıcı sesinden kurtulmuştum.

• ens1252 kullanıcısına yanıt
    Programı kurdum ancak AAM ayarını düşüremiyorum. Error setting AAM diyor. Default değer 208.
  • Arkadaşlar HDD sesinden ötürü çıkarıp harici kullanmayı düşünüyorum.Geceleri çok muhatap oldugum için.Ultra sessizlik planım bu SSD takıp kullanan var mı aranızda ? Hangi SSD oldugunu alıntı yaparak cevaplarsanız sevinirim.
    Son olarak Hddyi çıkarmam garantiyi bozuyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßoNjoVé

quote:

quote:

Hangi port hocam?

ustunde yildirim simgesi olan. hdmi portunun yanindaki

• quote:

Orijinalden alıntı: lostmymind

hoparlör çok cızırdıyor benzer bir sorun yaşayan var mı?

M Cafe yüklüyse ondan oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ßoNjoVé

quote:

quote:

Hangi port hocam?

ustunde yildirim simgesi olan. hdmi portunun yanindaki

Öğrendiğim iyi oldu sağolun hocam.

• işlemciyi artırmak için falan bios ayarlarını nasıl yapmalıyız arkadaşlar? a07 bios yüklü
  • quote:

quote:

Eyvallah hocam.

Beyler bu arada önümüz malum yaz iyi bir soğutucu almak istiyorum önerisi olan var mı? Bu nasıldırhttp://www.vatanbilgisayar.com/cl-n0015-massive23-lx-10-17-23cm-mavi-led-fanli-notebook-sogutucu.html

• quote:

Orijinalden alıntı: o_delibas

işlemciyi artırmak için falan bios ayarlarını nasıl yapmalıyız arkadaşlar? a07 bios yüklü

Bios ekranının resmini çektim. Ayarları nasıl olmalı? Speedstep devre dışı kaldığında işlemci hızı 1.6 da sabitleniyor mu acaba?
     ### DELL İNSPİRON 7537 KULLANICI PLATFORMU##_ oyun ve işlemci testleri eklendi

• wi-fi için değil öncelikle belirteyim hocam.

windows 8.0dan 8.1e geçerken yönetici oturumunda olduğum halde yönetici olarak oturum açmalısınız diyordu. internette biraz araştırdıktan sonra updateleri kesintisiz yapan kişilerde KB2871389 kodlu updateden kaynaklı olarak bu problem ortaya çıktığını öğrendim.

çözüm:

windows update e girip bu kodlu update i siliyorsunuz; ardından yeniden yüklüyorsunuz.
    makineyi yeniden başlattıktan sonra mağazaya girip win8.1 updateini yapabilirsiniz.

not: indirmede pek beklemedim fakat 8.1 i kurması beklediğimden çok daha uzun sürdü o yüzden işsiz anınızda salın çayıra makineyi. başında beklemeyin bence.
  • mc afee yüklü geldi pc ye. Yüklü mü dursa kaldırsam mı bilemedim?
  • Pc yi yeni aldım. İçinde Ubuntu işletim sistemiyle geldi. USB ile Windows yüklemek istiyorum fakat " no boot device found. press any key to reboot the machine " yazısı alıyorum. daha eski model dell bilgisiyarımda bios ta boot menü çok kolay sıralanabiliyo. Bunda nedense sıra atayamıyorum. USB FLASH bellek hard drive ın altında kalıyo hep. UEFI LEGACY ayarları flan var onlar hakkında da pek bi bilgim yok ama nedendir bilmiyorum bi türlü başlatamadım flash tan formatı.

Bu arada eski modelde sorunsuz biçimde flash çalışıyor yani şuanda tek sorunum bios menüdeki sıralamayı atayamamam.
    Özellikle bu modelin boot secenekleriyle ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvatore17

Pc yi yeni aldım. İçinde Ubuntu işletim sistemiyle geldi. USB ile Windows yüklemek istiyorum fakat " no boot device found. press any key to reboot the machine " yazısı alıyorum. daha eski model dell bilgisiyarımda bios ta boot menü çok kolay sıralanabiliyo. Bunda nedense sıra atayamıyorum. USB FLASH bellek hard drive ın altında kalıyo hep. UEFI LEGACY ayarları flan var onlar hakkında da pek bi bilgim yok ama nedendir bilmiyorum bi türlü başlatamadım flash tan formatı.

Bu arada eski modelde sorunsuz biçimde flash çalışıyor yani şuanda tek sorunum bios menüdeki sıralamayı atayamamam.
    Özellikle bu modelin boot secenekleriyle ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim

Sorunuzla alakalı değil ama birşey sormak istiyorum. Ürünü nereden aldınız ?

• Bu bilgisayarı pcdepo,sadecenotebook vs. yerlerden iki ayrı kredi kartına taksit gerisi peşin şeklinde alabilir miyim pcdepo sitesinde böyle bir seçenek yok ofislerinde bu şekilde ödeme yapabilir miyim ?
  • Salvatore17 kullanıcısına yanıt
    Flashı takıp pc yi başlatırken F12 ile biosa giriyorsunuz değil mi ?
    Bende freedos almıştım sizin gibi ubuntu ile geldi ben win 7 kurdum. Şimdi gayet memnunum.
  • Merhaba arkadaşlar. Acer Aspire V3-772G modeli mi daha iyi yoksa DELL INSPIRON 7537 mi daha iyi?

http://www.vatanbilgisayar.com/v3-772g-notebook-core-i5-4200m-12gb-1tb-173-2gb--w8-notebook-bilgisayar.html
  • 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.