Şimdi Ara

DELL INSPIRON 6000 DVD RW HIZ SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    INSPIRON 6000 KULLANIYORUM. Dolu cd yazma 700 MB 15:13 sürdü. şu an daha yeni cd yazdım. Daha önce de aynı sorun oldu. Bu değerler arkadaşların söylediğine göre normal değil. Ne yapmamızı tavsiye edersiniz KULLANDIĞIM CD MAXELL. Sürücü 24X hızında yazıyor use read buffer %100 gösterirken buffer level %7 ile %82 arasında gidip geliyor. DVD Driver sorunlu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fennomen -- 5 Ocak 2006 16:10:52 >

• Başıma gelen bir olay yüzünden belkide senin işini görmeyecek bir açıklama yapıcam.

Kullandığın programı değiştir ve farklı bir programla yazmayı dene...

Bazı DVD writer'ların bazı CD ve DVD'lere alerjisi oluyor. O nedenle farklı media'ları da denemeni öneririm...

Eğer sonuç hep aynıysa servis yolu seni gözler...
  • valla benim emektar bilgisayar bile daha hızlı yazıyor,bence sen arakadaşın önerdiği gibi yap,sonra olmazsa servise götürürsün.
  • Vakti zamanında bizim arkadaşın 4x yazıcısı 15 dakikada yazardı. Şu anki yazma hızın 4x sanırım...Kaliteli bir cd ile dene, başka programla dene falan, olmazsa bir sorun vardır.
  • Vallah oyle bir sikayetler yapiliyor ki anlamis degilim sony dvd writer var dell ins 6000 de baska ne diyeyim.En iyisi bu o kadar yavas yazmasinin nedeni kullandigin program olabilir neroyu kurmani tavsiye ederim 3 bilemedin 5 dakikayi gecmemesi lazim 800 mb icin..Ben 4 gb dms dvd yazdirdim( 4x )15 dakikada ..8x ilede yazdirdim tdk ya 2 gb 6 dakikada yazdi..Yani sorun yok sorun var gibi gosterilmesine sastim!!!!
  • NERO 6 Nero-6.6.0.14 kullanıyorum. "Yani sorun yok sorun var gibi gosterilmesine sastim!!!" İFADESİ bana tuhaf geldi. Ben burada bu markayı itham etme amacında değilim. Ben zaten DELL KULLANICISIyım ve son derece memnunum herkese de tavsiye ederim. Bir arkadaş daha bu sorunu yaşamış. İstisnai bir durumdur olabilir. Ben sadece bu konuda yardım almak istiyorum. Aldığım yerle mi yoksa direk dell servisi ile mi görüşmeliyim. Aldığım bilgisayar bir firma aracışığıyla KONT'tan gelmiş. TEŞEKKÜRLER
  • AKŞAM DVD KAYIT DENEMESİ YAPTIM. 4.5 GB DATA DVD 1 SAAT 14 DAKİKA SÜRDÜ. BU SÜRÜCÜDE HERHALDE PROBLEM VAR. ARTIK SERVİSE BAŞVURACAĞIM. GELİŞMELER HAKKINDA BİLGİ VERİRİM. SELAMLAR...
  • dma modu aktif mi yoksa PIO modunda mı çalışıyor kontrol ettin mi?
  • Dvd writer cd writer hizlarini her kes yazsin arkadaslar ayrica kullandigniz cd lerin markalarini da test etme sansimiz daha cok olur...
  • diamond - 700mb, 6-7 dakika..
    dvd yazamadim henuz ama dost ozanin yazdigi sureyi gecegini dusunmuyorum..
    peki bu topigi acan arkadas cd veya dvdden bilgisayara kopyalarkende bu sorunu yasiyormu??
    abi bu arada yolladigin nero linki 30 kusur mb.. dial up la download etmek hayli guc :)
  • arkadaslar bu ve bunun gibi acilan topikleri nasil bir arada toparlariz?
    kullanici dernegimiz sanirim ornek gosterilecek derecede hem seviyeli hemde reytingi yuksek ama yinede bugun bir goz attigimda cok fazla dell ile ilgili sorulari ve daha once dernegimizde tartisilmis konulari iceren topiklere rastladim ne yazikki.. hayir sorun degil ama takip etmek cok guc..
  • elbette bos program olmadigi icin nero 30 mb kadar basit bir sey degil ki.Ama tavsiye ederim seri nosuda icinde lisanli gibi kullanabilirsin ....Hemde turkce dir
  • Aynı sorunu dvdden bilgisayara data kopyalarken de yaşıyorum. Nero driver test ile cd testi yapınca cd okuma hızı 10X civarında görünüyor üzerine çıkmıyor. DMA ayarlarına gelince cd nereye bağlı bilmiyorum ama birincil (primary) ide kanalı özelliklerinde:
    aygıt 0:
    otomatik algıla (seçime kapalı)
    DMA kullanılabiliyorsa
    ULTRA DMA Modu 5

aygıt 1:
    otomatik algıla
    dma kullanılabiliyorsa
    Uygulanamaz

Socondary (ikincil) ide kanalı özelliklerinde ise
    aygıt 0:
    Otomatik algıla
    DMA kullanılabiliyorsa
    PIO modu

aygıt 1:
    otomatik algıla
    dma kullanılabiliyorsa
    uygulanamaz.

bu şekilde görünüyor. Burada yapılması gereken bir ayar yok gibi görünüyor.
  • hani nero linki nerede ben goremedim. bi daha verilebilir mi?
  • 3 hafta sonra bende ilk dvd'mi yazdim ve ne yazikki yazma sorunu bendede varmis. yaklasik 4gb data 1.5saat surdu.. cd kopyalamasi normal calisiyordu, beklemiyordum.. daha once bu sorunla karsilastigini anlatan arkadaslar ne yaptilar? cozebildilermi bu sorunu, yoksa teknik servis yolunumu tuttular?.. aldigim yerede sormayi dusunuyorum ama nero ayarlarinda sureyi uzatacak bi yerlerin acik oldugu olasiligida var ama sanmiyorum cunku inceledim baya.. nero kurdu olanlarda bu konuda yazabilirler sanirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdugan -- 14 Ocak 2006 21:47:14 >
  • ozcabrio servise gönderip sorunu çözmüş. değiştirmişler. 4.2 gb 15 dakikada yazdığını ifade etmiş. bilginize...
  • Ben de dün itibariyle İstanbul dışından servise gönderdim. KONT'tan gelmişti. Bayram sonrası baya bir yoğunluk varmış. Bakalım sorunumuzu halledecekler mi. Servise gittiğimde yine kullandığınız cd den olmasın falan dediler. Ancak sadece cd den bu kadar uzun bir fark doğması mümkün değil. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. Bu konuyu bu topikte yazsak iyi olacak. Diğer bölümde çok farklı konular yazılıyor. Bu sorun baya arkadaşta var. Hatta biz 3 kişi 6000 aldık diğer arkadaşlarda da aynı sorun var maalesef. Sanki SONY DVD RW o partide sorunlu gelmiş gibi. Umarım sorunumuzu çözerler. Hoşçakalın
  • BU SORUN ÇOK BASİT BİR ŞEKİLLDE ÇÖZÜLDÜ.MERAK EDENLER DELL İNS.6000 DERNEĞİNE TAKILSINLAR.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.