Şimdi Ara

Dell Inspiron 5520 S37f45

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aşağıda linkini verdiğim ürünü kız arkadaşıma hediye almak istiyorum. Öyle aman aman bir oyun performansı olması bizim için önemli değil yani yüksek grafikte oynatsın ultra ayarda oynatsın gibi bir derdimiz yok. Nadir olarak yeni oyunları oynarız o kadar.

ürün linki:
    http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5520-s37f45-8gb-notebook-urun8621.html

Bu bağlamda sormak istediğim bir kaç konu var cevap verirseniz sevinirim.

- İşletim Sistemi (Yazılım) :Linux olarak geçiyor sitede buna windows 7 kurmada sıkıntı çekermeyim driver, uyumluluk vs. konularında.

- pcdepo.com güvenirliği nasıldır zira bu kadar yüksek limitli kart kullanmıyorum havale ile alacağım, malum para tek kalemde sitenin hesabına aktıralacak.

- Varsa bu cihazdan daha iyi bir cihaz önerilerinize açığım. Bütçem maksimum sınırlar zorlandığında 1.100 TL.

Kullanımı şöyle özetliyeyim size internet kullanımı yüksek olmakla birlikte, yeni çıkan simülasyon ve fps oyunları (ancak yukarda da belirttiğim gibi ultra grafik, ultra ayar gibi bir takıntımız yok), hd film vs. izlemek de mutlaka olacaktır 720p ağırlıklı. Ve alacağımız ürün oyun hariç kullanımlar göze alındığında 3-4 yıl idare etmeli.

Yukarıda linkini verdiğim ürünün özellikleri:

Notebook Markası : Dell
    Ürün Kodu : S37F45
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Modeli : 2370M
    İşlemci Tipi : Intel Core i3
    İşlemci Hızı : 2.40 Ghz
    İşlemci Cache : 3 MB
    Ekran Boyutu : 15.6
    Ekran Tipi : HD Widescreen 200-nit 720p Parlak Ekran
    Ekran Çözünürlüğü : 1366x768
    Ekran Kartı : AMD Radeon
    Ekran Kartı Belleği : 1 GB
    Grafik İşlemcisi : AMD Radeon HD 7670M 128Bit
    HDMI : Var
    Sistem Belleği : 8GB
    Bellek Tipi : 1333 MHZ DDR3
    Max Bellek : 8 GB
    Disk Kapasitesi : 500 GB
    Disk Hızı : 5400 RPM
    Optik Sürücü : 8X DVD+/-RW Drive
    Modem : Yok
    Ethernet : Ethernet LAN 10/100
    Wireless : 802.11b/g/n
    Bluetooth : Bluetooth 4.0
    FireWire : Yok
    Usb Portu : (3) USB 3.0 + (1) USB 3.0 PowerShare
    Video Portu : 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye : Standart Q TR
    Hoparlör : Waves MaxxAudio 3 işlem gücü ile stereo hoparlör Yerleşik dijital mikrofon
    Kart Okuyucu : 8 in 1 Card reader
    Kamera : 1.0 Mp Widescreen HD (1280 x 720)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgay26 -- 28 Kasım 2012; 14:53:27 >

• bende aynı üründe takılıp kaldım açıkçası.
    driverlarla ilgili pcdepoyu aradım dell in sitesinden çok rahat bulabilirsiniz dediler.
    win7 beraberinde verilse düşünmeden alıcam ama linuxle gelmesi ikilemde bıraktı benide.

alternatif baktığım ürün şu oldu.

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-n411z-45b45b-i5-2450-8gb-500gb-14-1-inc-w7hb-notebook-urun8528.html

ikiside 8gb ama ekran kartı diğerine göre intel hd tek dezavantajı
    beraberinde win7 geliyo makinayla en büyük artısı
    14inch olması güzel ultrabook u andırıyor. ikisi arasında dikkate alınmayacak fiyat farkı var.

ben işin içinden çıkamadım. tavsiyede buluncak varsa paylaşsın lütfen.

• valla ben verdim siparişi. bir şekilde yüklenir driverlar, havaleyide yaptım bugün onaylanmadı yarın onaylanıp kargoya verilir sanırım, cumartesi geri bildirim yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgay26 -- 29 Kasım 2012; 23:23:00 >
  • delllerde driver cdsi kutusundan cıkmıyor internet sitesinde service tag numarası(seri numarası) ile indiriliyor.
    bizim bilader 5520 s21f45 almıştı indirdik kuruduk ,sadece ekran kartını tanıtırken sıkıntı yaşadık servisi aradım yardımcı oldular.
  • drıver sıkıntısı olmaz dellin resmi sitesinden indirebiliyorsun
  • ürün az önce elime ulaştı flash belleği hazırlıyorum w7 kuracağım bakalım ne olacak :)

edit:w7 kurulumunu yaptım driverlar sorunsuz yükleniyor.wireless,bluetooth ve ekran kartı sorunsuz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgay26 -- 1 Aralık 2012; 15:31:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay26

ürün az önce elime ulaştı flash belleği hazırlıyorum w7 kuracağım bakalım ne olacak :)

edit:w7 kurulumunu yaptım driverlar sorunsuz yükleniyor.wireless,bluetooth ve ekran kartı sorunsuz .

ee aldın ürünü nasıl performansı filan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

quote:

Orijinalden alıntı: turgay26

ürün az önce elime ulaştı flash belleği hazırlıyorum w7 kuracağım bakalım ne olacak :)

ee aldın ürünü nasıl performansı filan ?

dostum ürünü kendime değil kız arkadaşıma aldım, o kulanıyor o yüzden son oyunlardan vs.. yükleme imkanım olmadı :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.