Şimdi Ara

Dell Inspiron 5010 fiyat / performans değerlendirmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
6.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlar aşağıdaki linkte Bonusa 10 ay taksitli ve 4 ay ertelemeli Dell cihaz mevcut. Masaüstünde az çok fiyat performans yorumu yapabiliyorum parçaları tanıyorum ancak laptop donanımına biraz yabancıyım yorumlarınızla yardımcı olursanız memnun olurum. Laptopta CAD-CAM programları çalıştırılacaktır (Solidworks-Pro-Engineer-Catia-MasterCAM) gibi değerlendirmelerinizde bu kıstası da göz önüne alın.

http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/dell-inspiron-5010-intel-core-i5-430m-2-26ghz-4gb-320gb-15-6-notebook-b43p43_30.001.1296.0306.htm

Teknik Özellikler

Ürün Kodu 5010B43P43
    Aile INSPIRON
    İşlemci Cinsi Intel Core i5-430M (2,26 GHz; 2,533 GHz Turbo; 3MB Düzey 2 önbellek; 1066/800 MHz FSB)
    Bellek 4096 MB 1333 MHz DDR3 (2 X 2048MB)
    Maksimum Bellek ( MB) 8 GB DDR3
    Sabit Disk 320GB SATA 5400RPM
    Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 5470; 1 GB
    Ekran Boyutu 15.6''
    Ekran Tipi HD WLED
    Ekran Çözünürlüğü 1366 X 768
    Optik Sürücü DVD-RW (+/-)
    Ses Kartı VAR
    İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium
    Faks ModemYok
    Network Kartı Ethernet LAN (10/100)
    Kamera Var (1.3 Mega Pixel)
    I/O Port
    3 USB 2.0; HDMI; VGA; RJ45 Ethernet; 1 headphone; 1 microphone; 1 half mini card slot
    Bluetooth VAR
    Wireless 802.11 g/n
    Ağırlık (kg) 2.7 kg
    Garanti ( Yıl, Açıklama) 2 Yıl yerinde Garanti
    Pil Tipi - Ömrü 6 Hücreli
    Web Adresiwww.dell.com
    Klavye Q Türkçe
    Mouse TOUCH PAD

Fiyat: 1650 Lira.

Özellikle İşlemci konusunda 430 M ile 450 M arasında kullanıcının hissedebileceği bir fark var mıdır cevaplayan olursa sevinirim.

• 1650 liradan ziyade, 1150 lira civarında ederi olan bir cihaz. Uğraşmaya değmez.

Bütçene göre bilgisayarlar için konular mevcut. Oralara göz atabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

1650 liradan ziyade, 1150 lira civarında ederi olan bir cihaz. Uğraşmaya değmez.

Bütçene göre bilgisayarlar için konular mevcut. Oralara göz atabilirsin.

bu nasıl bir yorumdur. 1150 liraya i5 işlemcili casper bile yokken neye göre kıstas yaptın? biraz daha açıklayıcı olursan herkes daha iyi anlayacak...

alacak olan arkadaş. bahsettiğin cihaz gerçekten iyi bir cihaz, yazdığın programları rahatlıkla çalıştırır. aynı modelin i3 işlemcili modelinde kısa bir süre 3dmax çalıştırdım, sorun yok ısınma fazla yok en azından touchpad çevresi ısınmıyor. bence alınabilir

• Ha iyi, i5 işlemcili diye verin onca parayı. Her şey işlemciyle olsaydı keşke. 1350 liraya Core i7 720QM + HD 5650'li bilgisayar satıldı bu ülkede. Nasıl bir piyasa takibidir bu? 1650 liraya şu bilgisayara alınabilir yazan arkadaş, sana soruyorum?

1 hafta önce, Media Markt'ta, 1499 liraya Exper NR81B satıldığını da belirteyim. Duruyor mudur bilemem, bu tür şeylere para kaptırmayın. Dell'in kazıklama politikaları. Ha, servis eve kadar geliyor diye verecekseniz o parayı, ayrı tabi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 17 Eylül 2010; 2:07:56 >
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5010-intel-core-i3-330m-213ghz-2gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar-5010b33h23/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd760002

yukarıdaki linkte aynı modelin i3 işlemcili, 2GB ramli ve windows 7 home basic işletim sistmelisi 1250 lira iken fiyatı dell için piyasa şartlarında gibi geldi bana. Olumsuz yorum yapan arkadaşlar bunun yerine tavsiyede de bulunurlarsa karşılaştırma fırsatı bulurum, iyi oluır.

• dostum kolay gelsin kullanacağın 3d Cizim programları ekran kartına yüklenen programlar, bu yüzden 5470 den daha yüksek bir ekran kartı almanı tavsiye ederim Acer bu ara 5650 taşıyan serilerini güzel fiyatlara veriyor bu fiyatlara i5 5650 alma fırsatın var ama genel olarak, fiyat çercevesi bu, ben yinede profesyonel olarak kullanacaksan ki bende öyle kullanıyorum sana, masaüstü öneririm,

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=91417&ad=ACER-AS5740G-434G50MN-i5-430-4GB-500GB-W7HP-Tasinabilir-Bilgisayar
    umarım faydalı olmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spearhead -- 17 Eylül 2010; 9:34:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

http://www.hepsiburada.com/Liste/dell-inspiron-5010-intel-core-i3-330m-213ghz-2gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar-5010b33h23/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd760002

yukarıdaki linkte aynı modelin i3 işlemcili, 2GB ramli ve windows 7 home basic işletim sistmelisi 1250 lira iken fiyatı dell için piyasa şartlarında gibi geldi bana. Olumsuz yorum yapan arkadaşlar bunun yerine tavsiyede de bulunurlarsa karşılaştırma fırsatı bulurum, iyi oluır.

Aynı modelin i3 350m 2.26 ghz işlemcili olanı teknomarketimde 1.090 tl.
    http://teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=5010B35H23&productref=64942&ID1=&ID2=

• quote:

Aynı modelin i3 350m 2.26 ghz işlemcili olanı teknomarketimde 1.090 tl.
    http://teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=5010B35H23&productref=64942&ID1=&ID2=

İyide ekran kartından tutta grafik kartına kadar dell den çok aşağıda bir makina fiyatının düşük olması çok normal.

Son araştırmalarımda bide ASUS ön plana çıkıyor bu model için ne dersiniz ?

http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/asus-k52jc-ex171v-intel-core-i5-450m-2-4ghz-4gb-500gb-15-6-notebook_30.001.1196.0323.htm

Bazı genel özellikleri;

İşlemci Tipi Intel Core i5 Mobile Processor
    İşlemci Hızı 2.4 Ghz
    İşlemci ön belleği 3 MB
    İşlemci Modeli i5-450M
    Bellek Hızı DDR3 1066 Mhz
    Bellek miktarı 4 GB
    Ekran boyutu 15.6 inç
    Ekran Tipi WXGA (HD)
    Ekran çözünürlüğü 1366 x 768 px
    Grafik Kartı NVIDIA GeForce G 310M
    Grafik Bellek 1024 MB
    Grafik Kartı tipi Harici Nvidia
    İşletim sistemi Windows 7 Home Premium 64-bit
    Hdd Kapasitesi 500 GB
    Hdd Rpm 5400 rpm

Fiyat olarak Dell den 100 lira aşağıda. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

• http://forum.donanimhaber.com/m_42643230/mpage_1/key_/tm.htm

Konular var. Faydalı olacağını düşünüyorum. Performans olarak o fiyatları hak eden cihazlar değil burada bahsi geçenler.
  • burda hiçkimseyle plomiğe girmek istemiyorum. arkadaş öneri istemiş bizde yazıyoruz. ama tam anlaşılmayan yorumlar yazmazsak daha iyi olur düşüncesindeyim. dell ile exper bilgisayarı karşılaştırmak ne kadar doğru onuda diğer forum okurlarına bırakıyorum. dell dünyanın en büyük dizüstü üreticilerinden biridir. amerika ve avrupada satış rekorları kırar ürünleri. ar-ge si sağlamlığı estetiği ve satış sonrası desteğiyle benim gözümde en iyilerdendir. bu yazıklarımı asus içinde söyleyebilirim. ama kesinlikle exper, casper veya acer ile karşılaştırılmamalıdır. sanayide, şantiyede çalışan birsürü müşterim var. tozun toprağın içinde dizüstü bilgisayarlar kullanıyorlar. benim gördüğüm en az sorun çıkaran bilgisayarlar dell ve asus.

zzoorroo arkadaşım son mesajında bahsettiğin asusk52jc modeli de iyidir tavsiye ederim. ama spearhead dediği gibi mobilite senin için çok önemli değil ise masaüstü de bakmanı öneririm.

• Dell ile Exper'i değil, Dell ile Compal'ı kıyaslayacaktın eğer konu büyüklükse. Karışmış.

Full HD çözünürlük sunan, performans olarak her yönüyle kat kat üstün bir cihazı, daha ucuz olduğu halde kıyaslayamıyorsan, biz buna marka hastalığı diyoruz. Görüntüymüş, estetikmiş; bunlar iş görmüyor maalesef.

Her bilgisayarı, her markayı karşılaştırabilir isteyen. Objektif yorumlar arayan, sayfaları karıştırır, bulur, okur. Olmasını istediğiniz şekilde dönmüyor bu pazar. O yüzden aynı donanıma iki kat para vermeyebiliyor herkes. Casper alınmaz, Exper satılmaz, Acer sevilmez; bunlar size bir şey kazandırmıyor (sanırım) fakat başkalarına kaybettiriyor. Anlamsız yorumlardan kaçınalım, evet. Paraya kıymak isteyen Alienware alsın, Eurocom alsın. Neyin, ne kadar edeceği az çok bellidir. Etikete değil, cihaza para vermek en doğrusu.
  • Ben yaklaşık 4 senedir Dell'in masaüstünü ve monitörünü kullanıyorum, performans donanımla alakalı ona diyecegim yok ama sağlamlık ve dayanıklılık konusunda sonuna kadar Dell derim. Kullanılan malzemeler gerçekten çok sağlam. Bugün yine Dell dedim ve 5010 siparişi verdim.
  • konu yanlış yerlere doğru gidiyor. konuyu açan arkadaş kusura bakmasın ama cevap verme gereği duydum. mesele çok fazla üretim yapıp piyasaya ucuz fiyattan salmaksa, dell, hp, sony ve hatta apple bu işi bıraksın. acer bile amerikada dizüstü satışlarında son 10 yıl içinde satış rekorları kırmaya başladı ama çok iyi olduğu içinmi, hayır ucuz olduğu için. arçelik beko crea casper gibi firmalarda compal ve quantaya ürtettirler ürünlerrini. bugun gidin çine parayı basın kendi adınıza bile dizüstü ürettirebilirsiniz. dünyadaki hiçbir bilgisayar parçası üreticisi dell ve apple kadar ar-geye yaıtırım yapmadı. bu şu benzetmeye benziyor accenttede 1.6 110hp motor var bmw 116 dada, sizce hangisi daha iyi. kaldıki mesela sadece dizüstü değil büyük firmaların serverlarını bir bakın kesinlikle dell veya hp olduğunu görürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Değerli arkadaşlar aşağıdaki linkte Bonusa 10 ay taksitli ve 4 ay ertelemeli Dell cihaz mevcut. Masaüstünde az çok fiyat performans yorumu yapabiliyorum parçaları tanıyorum ancak laptop donanımına biraz yabancıyım yorumlarınızla yardımcı olursanız memnun olurum. Laptopta CAD-CAM programları çalıştırılacaktır (Solidworks-Pro-Engineer-Catia-MasterCAM) gibi değerlendirmelerinizde bu kıstası da göz önüne alın.

http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/dell-inspiron-5010-intel-core-i5-430m-2-26ghz-4gb-320gb-15-6-notebook-b43p43_30.001.1296.0306.htm

Teknik Özellikler

Ürün Kodu 5010B43P43
    Aile INSPIRON
    İşlemci Cinsi Intel Core i5-430M (2,26 GHz; 2,533 GHz Turbo; 3MB Düzey 2 önbellek; 1066/800 MHz FSB)
    Bellek 4096 MB 1333 MHz DDR3 (2 X 2048MB)
    Maksimum Bellek ( MB) 8 GB DDR3
    Sabit Disk 320GB SATA 5400RPM
    Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 5470; 1 GB
    Ekran Boyutu 15.6''
    Ekran Tipi HD WLED
    Ekran Çözünürlüğü 1366 X 768
    Optik Sürücü DVD-RW (+/-)
    Ses Kartı VAR
    İşletim Sistemi Windows 7 Home Premium
    Faks ModemYok
    Network Kartı Ethernet LAN (10/100)
    Kamera Var (1.3 Mega Pixel)
    I/O Port
    3 USB 2.0; HDMI; VGA; RJ45 Ethernet; 1 headphone; 1 microphone; 1 half mini card slot
    Bluetooth VAR
    Wireless 802.11 g/n
    Ağırlık (kg) 2.7 kg
    Garanti ( Yıl, Açıklama) 2 Yıl yerinde Garanti
    Pil Tipi - Ömrü 6 Hücreli
    Web Adresiwww.dell.com
    Klavye Q Türkçe
    Mouse TOUCH PAD

Fiyat: 1650 Lira.

Özellikle İşlemci konusunda 430 M ile 450 M arasında kullanıcının hissedebileceği bir fark var mıdır cevaplayan olursa sevinirim.

arkadaşım aynı bilgisayar şuanda kipa alışveriş merkezlerinde 1399TL 12 taksit tüm kartlara. ben antalya kipadan az sonr alıyorum bi arkadaşıma haberinn olsun almadıysan fiyat çok iyi bence hiçbir yerde bu fiyata değil. ayrıca armada çıkışlı yetkili distribütor garantili.

• Yorumun için teşekkür ederim arkadaşım. Hem DELL den hem de ASUS tan vazgeçtim. Acer TimeLine almaya kara verdim .

http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/acer-timeline-as4820tg-333g32-intel-core-i3-330m-2-13ghz-3gb-320gb-14-notebook-lx-pse01-005_30.001.1177.0372.htm

kısacaşöyle
    i3-330M
    3GB RAM DDR3
    1 GB ATI Mobility Radeon™ HD 5650 Harici Ekran Kartı
    320 GB HArddisk
    Batarya 6-cell Li-ion, 8 saat pil ömrü (Etkileyici) gerçek değer !
    İşletim Sistemi Windows® 7 Home Basic
    Nümerik klavye, ultra slim ekran, şık tasarım.

4 Ay ertelemeli 10 ay taksit 1470 lira

• arkadşlar şuan watanda kampanya var dell in i5 2.4 turbyla 2.6 olan modeli 1490 lira
  • Bu ürunu(inspiron5010-1gb ekran kartı-i5) bende alacağım ama Vatana baktım simdi nette 1.682 tl yazıyo, Bimekste 1.558 tl görteriyo. Bimeksten alacağım galiba. Ama bu ürünü kullanan arkadaslar önerir mi bu laptopu? Kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstemperor

...dell ile exper bilgisayarı karşılaştırmak ne kadar doğru onuda diğer forum okurlarına bırakıyorum...
    Aynen katılıyorum.

Konuyu açan arkadaş Acer alacağını yazmış, hayırlı olsun. Acer kadar sorunlu bir cihaz görmedim. Gerek diz gerek masaüstü. 3 arkadaşımdan örnek. 2'si zaten şikayetçi. Şu yıla gelip hala CD-ROM'un arasıra kaybolması sorunu olabilir mi anakartta? Ayrıca cihazın tüm iç temizliği yapıldığı hâlde aşırı ısınma sorunu olan aletler. Üçüncü arkadaş da çok yeni almıştı, o da performansını yeterli bulmuyor.

Eğer Acer almadıysanız bari Asus vb. ürün alın... Yazık olur verdiğiniz paraya...

Ayrıca ben de Dell taraftarıyım. Dell'e 1700 lira vererek alacağım donanımı Acer 1200 liraya bile sağlasa gider Dell alırım. Acer'ın daha çok ekmek yemesi gerek.

• Acer alacak olan arkadaş Hayırlısı olsun. aynı hyundai, samsung gibi g. kore taktiği uyguluyor acer'de. çok üret, ucuz sat, yedek parçadan kazan, çok reklam yap. 2 yıl sonra menteşeleri gevşeğip ekran yerinde durmazsa o zaman ne demek istediğimi anlayacak alanlar. kimseyle ağız birliği falan yapmıyorum ama asus ve dell den başka doğru dürüst uzun yıllar sağlam kalan dizüstü bilgisayar görmedim.

ayrıca kipa avm.lerde dell 5010 i5 4gb.ddr3 320gb hdd. 1 gb ati 64bit win7 basic. 1399tl tüm kartlara 12 taksit. 3 adet aldım ben 1 hafta içinda arkadaşlarıma.en ucuz orası görünüyor almak isteyenler bilgisi olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.