Şimdi Ara

DELL INSPIRON 15 5570 i5 kasma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DELL INSPIRON 15 5570 CORE İ5 8250U 1.6GHZ-4GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10
    Yeni vatan bilgisayardan sıfır alındı ama kasma problemi var cpu rahat görünüyor ama ram ve disc yüklü gibi nasıl hızlandırabilriim internetden araştırdım birçok arkaplan gerekisz uygulamarı kapattım update i bile ama hala yavaş ne yapmamlazım bi yardımcı olabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HDD üzerinde Windows 10 çok yavaş çalışıyor malesef. Buna yapabilecek birşey yok. SSD alıp Windows'u SSD'ye kurmanızda fayda var.

Ayrıca 4 GB RAM günümüz için yetersiz. En kısa sürede 8GB'a çıkarmaya çalışın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

HDD üzerinde Windows 10 çok yavaş çalışıyor malesef. Buna yapabilecek birşey yok. SSD alıp Windows'u SSD'ye kurmanızda fayda var.

Şimdi bu sıfır cihaz garanti falan muhabbeti aldığım yerden mi yaptırmam lazım bunu yoksa garanti risk faktörü diyip yapmayabilirlermi

• quote:

Orijinalden alıntı: zapkolik

quote:

HDD üzerinde Windows 10 çok yavaş çalışıyor malesef. Buna yapabilecek birşey yok. SSD alıp Windows'u SSD'ye kurmanızda fayda var.

Şimdi bu sıfır cihaz garanti falan muhabbeti aldığım yerden mi yaptırmam lazım bunu yoksa garanti risk faktörü diyip yapmayabilirlermi

Cihazın içini açarsanız normalde garantiden çıkıyor fakat içini açtığınızı anlamıyorlar. Sıkıntı olmaz yani

• 128 GB lık SSD alsan bile yeter sana .
  • Garanti olayını vatana sordum dell e sorun dedi dell de o pc de açabileceğiniz tek yer dvd sürücü diyor 😂 yani işlemi biz yaparsak garanti dışı diyor yetkili servisde yapılmalıymış servis ücret aöylemiyor telefonla gitmek gerekiyormuş ve aynıgün işlem yapılmaz birkaç gün içinde teslim edilir dedi falan filan yani servisle uğraşmak istemiyorum bu tür cihazda garanti olmazsa en büyük handikapım ne olur

• quote:

quote:

quote:

Cihazın içini açarsanız normalde garantiden çıkıyor fakat içini açtığınızı anlamıyorlar. Sıkıntı olmaz yani

Nasıl anlamicaklar hocam içinde normalde olmayan bir donanım olacak 😁

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl anlamicaklar hocam içinde normalde olmayan bir donanım olacak 😁

Hocam içerisindeki depolama aygıtlarını (HDD, SSD) çıkartıp öyle gönderirim ben servise göndericek olursam. Sonuçta depolama cihazları bunlar, içerisinde benim özellerim var.

• adamlar üzerine basa basa kapağı açmayın dedi ben ne yaptım açtım
    sonuç 1 adet samsung 960evo 250gb nnvme ssd ve 16gb ddr4 ram taktım formatı çaktım pc şuan benden önce gidiyor
    ssd farkı bambaşka
    yalnız şöyle birşey oldu eksik donanımları kurması içim driver booster kullandım ekran kartım eskiden amd radeon 530 iken şuan r7 m460 olarak görünüyor sürücüsünü kaldırdım amd den auto test indir yaptım yine r7 m 460 yaptı buna şaşırdım şuan sıkıntı yok gibi aama ekran kartını test etmedim daha içini açınca onuda kontrol etmek aklıma gelmedi açıkcası bir sorun olurmuki
  • zapkolik kullanıcısına yanıt
    Hocam aldığınız ürün bu mu?

https://www.epey.com/laptop/dell-inspiron-5570-fhds25w41c.html

Ben de ikinci el olarak bakıyorum ve 2450’ye buldum. Tabi RAM ve SSD takviyesi gerekiyor. RAM’i 8’e yükseltsem yeter. Yanına da 120 GB SSD ile makine kendine gelir.

Size sormak istediğim bir şey var. Ekran IPS mi, TN mi LED mi?

İkincisi kaç RAM slotu mevcut? Eğer tek slot varsa doğrudan 8’lik almam gerekecek. İki slot varsa boş olana da bir 4’lük alsam 8’e tamamlamış olacağım. SSD olarak ise bu model fazlasıyla işimi görür sanırım.

https://www.epey.com/sabit-disk/hi-level-hlv-m2ssd2280-128g.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.