Şimdi Ara

Casper Nirvana İ7 işlemci sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar Casper Nirvana CN.HBI4200B model notebook bilgisayarıma i7-4800mq 2.70ghz işlemci aldım. üzerindeki işlemci i5-4200m 2.50 ghz işlemcidir. i7 işlemciyi taktığımda bilgisayarda normalde fazla ısınma olmasa da oyunlarda aşırı ısınıyor ve oyunda kasmaya başlıyor. i5 işlemci ile aynı problemi yaşamıyorum. işlemci mi arızalı yoksa bilgisayar ile ilgili bir durum mu bilmiyorum termal macunu arctic mx-4 2019 edition ile yeniliyorum.sorun nerede olabilir. bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler...Casper Nirvana İ7 işlemci sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercanpure -- 11 Mayıs 2020; 14:54:34 >

• konuyu hortlatacağım ama işlemci yükseltecekler için önemli bir bilgi.

sizin işlemciniz 37 watt güç tüketiyor. laptop soğutucu sistemi 37 işlemciye göre.

ama taktığınız i7-4800mq 47 wattlık.

i7 işlemci yüke binince ve uzun süre böyle çalışınca soğutma sistemi yetersiz kalıyor ama kapanma vs sorunları yaşarsınız.

Bu nedenle işlemci yükseltirken termal güç olarak denk bir işlemci almanız gerekir.

örneğin benim işlemci i5-4210m iken i7-4702mq ya yüksettim ve hiç bir sorun yaşamadım 1.5 yıldır. 4210m ve 4702mq 37 watt tdp ye sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crowler -- 11 Şubat 2024; 3:8:2 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.