Şimdi Ara

Dell 7577 İndirimi ve n11.com

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son günlerde hakkında çok konuşulan Dell 7577 nin i7-7700hq Gtx1050ti 1TB+128GB SSD li modelini almak istiyorum ama kafamda bazı soru işaretleri var.

Uzun süre Monster almak için para biriktirdim fakat şimdi Monster'a vereceğim fiyatla gtx1050 yerine 1050ti olan Dell'i alabiliyorum.

Dell-Monster arasında karşılaştırmaları okudum forum üzerinden. Dell in kalitesini tartışmaya gerek yok tabi ama Ram'lerin 4+4 takılması ve yüksek performansta çalışırken çıkan fan sesi kafamı karıştırmıyor değil.Ürün ve n11.com hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

İlan aşağıdaki linkte
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-7577-fb70d128f81c-i7-7700hq-8gb-128ssd-1tb-gtx1050ti-freedos-P233415640?cid=604001&gclid=Cj0KCQiA_JTUBRD4ARIsAL7_VeXkAO7a1UK57GQmY7kqCbADUQnpwt-hsdKjAPTk6W8_FEc8AHDOXUQaApOEEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apartman Yöneticisi -- 15 Şubat 2018; 15:53:32 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 2 Mayıs 2020; 11:20:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dell 7577 kullanıcısı olarak
    İlk olarak dell 7577e en yakın rakip monster'ı bulmak lazım o da abra a5 v9.2https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V9-2.html#.WolOSeaWSUk
    Ram işi biraz sanş oluyor. Bende 4+4 var fakat forumda bazı kişilerde 8gb tek ram var. Bilgisayarın test anında ramler sorun çıkarmış ve elle 4+4ü cıkarıp 8gb'ı takmış olabilirler. Bu sadece bir olasılık.

Oyun anında fanın ses cıkarması kadar normal bir durum yoktur. Ayrıca bana bu ses rahatsız edici gelmiyor. Hatta tam tersine hoşuma gidiyor. Arabanın motor sesi kulağa nasıl hoş geliyorsa bu fan sesi de bana o etkiyi yaratıyor (:
    Monster çok baktım. Clevo kasa kullanması beni çok itti. Uzun süre kullanımda elbet sorun verecektir. Ayrıca fanların birinin solda(veya sağda) yer alması beni ayrıca itti. Bence önemli bir unsur çünkü bilgisayarın sağına veya soluna bir şey koyamacaksınız. Ama klavyesi hoş geldi. Dell klavyesi de güzel tabiki fakat enter tuşu biraz küçük geldi. Eğer kodlama,programlama,cizim programlarını kullanırsanız o enter tuşuna alışmanız gerekecektir.
    Dellde tamamen arkadan hava çıkışı var ve eğer yeteri kadar yüksek oyun oynarsanız hava cıkışının olduğu yerde bir şey unutursanız baya ısınıyor. Ben genelde 3-4 fıstık koyarım sıcak sıcak yerim (:

Dell 7577 konusunda takılcagınız 2-3 konu var.
    -Bazıları battery wear leveli çok hızlı yükseliyor diyor. Yazılımsal sorun deniliyor fakat net bilgim yok. Ben yaşamadım.
    -Adaptör yetersiz gelebiliyor fakat 1 ayar yaparak o sorunu en azından makul seviyelere çekilebilir ve bildiğim kadarıyla adaptör değişimi yapılabiliyor.
    -Kasası cıt cıt edebiliyor. Yani böyle süper tasarlanmış bir kasası yoktur. İlk aldığımda çok harika sağlam gelmişti. Fakat 2-3 gün sonra ufak ufak cıtırdılar duyunca tadım kaçtı.
    -Kimisi ekran panelini 'puslu' buluyor. Ben hiç öyle sorun yaşamadım. İlk başta kücük yazılar pusluydu fakat ayarlardan yakınlık %125'e ayarlıydı. %100e indirince normale döndü.
    -Panel açıklığı olabiliyor. Benim tam kamera altında küçük bir bölgede var fakat kolay kolay fark etmiyorum. Çok dikkatli bakıp o bölgeye odaklanırsanız fark edeceğiniz seviyede oluyor. Diğer arkadaşlarda da aynı böyle şekilde bir açık mevcut. bir kısım kullanıcılar hiç açık olmadığını söylüyor.
    -Bilgisayar standart 15.6 ekran kasasından tahmin edeceğiniz gibi daha büyük. Bu bir sorun değil fakat çanta konusunda dikkatli seçim yapılmalı.
    Beni sadece sağ elimi koyduğum yerdeki çıtlama sesi üzüyor. Ama ona da alıştım. Biraz elimi fazla bastırarak koyduğum için oluyor. Bastırmadan koymaya alışkanlık edinmeye çalışıyorum.

Yazmaya kalktığımız zaman her bilgisayarın tonla sorunu çıkar. Neden bunları yazdım derseniz bunları bilerek almanızı istedim. Teknolojik ürün olduğu için şans işi. Belki üstteki sorunlardan hiçbiriyle karşılaşmazsınız.
    Monster ceptesinde bence daha çok sıkıntı vardır. Geleceğe yönelik bence sıkıntı çıkmaması kaçınılmaz. En başta çift menteşeli ekran kullanmaları ofsayt. Kasaları komple ofsayt. Plastik mi metal mı bilmiyorum. Dell'de elinizin değdiği her yer metal. Zaten bilgisayarı alırsanız ilk kutudan bilgisayarı çıkarırken o metal hissiyatını anlicaksınız. Bakmayın benim sızlanmama, kasası kaliteli ama takıntılı biri olunca tek bir cıt sesi yüzünden tüm kaliteyi yok sayıyorum (:
    6-7 yıl tamamen plastik bir bilgisayar kullanan bir kullanıcı olduğum için benim için devrimdi.
    Monster yüksek ihtimal plastik çünkü 2.3kg ağırlığa sahip ve ayrıca çıkarabilir pil kullanması kasasının eski yapısını vurguluyor.

Uzun bir yazı farkındayım fakat bana kalırsa harika bir bilgisayar. En yazın rakibi 300lira pahalı, hdd'siz, kasası zaten ayrı bir problem olan bir bilgisayar olunca bence dell 7577 daha alınır bir bilgisayar oldu.

• Tabip kullanıcısına yanıt
    Asus modelinede göz atacağım cevap için teşekkürler.

• Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap ve ilginiz teşekkür ederim.Almadan önce sizdede olduğunu düşündüğüm,verilen paranın hakkını veren ürünü almak için araştırıyoruz tabiki.

Satın alıp kullanmadan bilemeyeceğim tecrübelerinizi dikkatle okudum ama bunları monster da yaşamayacağım diye bir şey yok.Çıtlama mevzusu benimde takılabileceğim bir durum ama diğer ürünlere kıyasla kasasının daha sağlam olması sanki bunu tolere edebilir gibime geliyor.

Tercihim dell den yana olacak gibi çünkü monster a yeni zam geldi ve bu modeli 3800 civarlarında bulabiliyorum.

İyi günlerde kullanırsınız umarım :)

Aklıma gelmişken sorayım;

HDD nin 5400rpm hızında çalıştığı yazıyor özelliklerde.Siz hızını nasıl buldunuz, Kendim ayrıdan 7200rpm hdd alıp takmama değer mi?

• Çıt sesi bana özel geldi. Arkadaşa da ayni bilgisayardan aldirdim ve onda o sorun yok.

5400rpm iş görür. Depolama olarak kullanilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronnien

Öncelikle cevap ve ilginiz teşekkür ederim.Almadan önce sizdede olduğunu düşündüğüm,verilen paranın hakkını veren ürünü almak için araştırıyoruz tabiki.

Satın alıp kullanmadan bilemeyeceğim tecrübelerinizi dikkatle okudum ama bunları monster da yaşamayacağım diye bir şey yok.Çıtlama mevzusu benimde takılabileceğim bir durum ama diğer ürünlere kıyasla kasasının daha sağlam olması sanki bunu tolere edebilir gibime geliyor.

Tercihim dell den yana olacak gibi çünkü monster a yeni zam geldi ve bu modeli 3800 civarlarında bulabiliyorum.

İyi günlerde kullanırsınız umarım :)

3800 e nerede bulabiliriz
    Anladım.Teşekkürler :)

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer n11 de ki kampanyaları takip ederseniz bulabilirsiniz. İnternetten bulabileceğiniz kuponlarla 3800 civarına düşüyor.

• Hocam bende sizin gibi minimum GTX1050Ti,i7 7700hq olan bir cihaz arıyorum f/p cihazı ne yaptınız karar verebildiniz mi ?Bir de 7577 ile ilgili bir tür güç sorunundan bahsediliyordu,oyunlarda yük altında birşeyler oluyordu tam hatırlayamıyorum ama..
  • Ağır yük altında şarjda azalma oluyor. Kimi normal karşılıyor kimisinde ise çok kısa kullanıma rağmen batarya ömründe %7-10 azalma olduğunu belirtenler var.

• Ömürlük taş dizüstü fp kalmadı artık. Şans işine döndü iş. Dell o kadar övülüyor ediliyor görüyorsunuz problemleri. Kullanım ihtiyaçlarını karşılayacak çok fazla marka ayırtmaksızın almak lazım. Mümkünse internetten almak lazım. Problemi sıkıntısı varsa ilk 14 gün içinde kendini belli ediyor zaten ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurcan91

Hocam bende sizin gibi minimum GTX1050Ti,i7 7700hq olan bir cihaz arıyorum f/p cihazı ne yaptınız karar verebildiniz mi ?Bir de 7577 ile ilgili bir tür güç sorunundan bahsediliyordu,oyunlarda yük altında birşeyler oluyordu tam hatırlayamıyorum ama..

Hala bir karar vermiş değilim.Başlıktaki ürünle alakalı kampanyalar var sürekli.Hatta 16GB ram lik versiyonunuda uygun fiyatlara bulmak mümkün.Ama acelem olmadığından biraz daha bekliyorum bu batarya problemi bi hayli kafamı karıştırıyor. Kullanan arkadaşlardan kimisi çok memnun herhangi bir problem görmüyor fakat kimiside üstteki sorunlardan aşırı muzdarip. Denildiği gibi biraz şans işi sanırım ama o civarlarda fiyat verip işi şansa bırakmak çok mantıklı gelmiyor bana.

• Ya ben hiç freedos pc almadım bu zamana kadar. Çok mu basit ve ucuz işletim sistemi kurmak? Monster'da bana 411 tlye kuruyoruz dediler..

• IntoTheStorm kullanıcısına yanıt
    Yuh o neymiş öyle okadar para mı istenir sırf Windows kurmak için

Hocam inanın İnternette bir dünya video var

https://youtu.be/JT-1ou7j7T8

Olmadı bir bilgisayarcıda çok daha uygun fiyata yaptırırsınız. Hatta forumdan arkadaşlar bile yardım ederler eğer yakın oturuyorsanız. Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama bana yakınsanız elimden geldiğince yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el-harezmi_0 -- 3 Mart 2018; 1:44:49 >
  • el-harezmi_0 kullanıcısına yanıt
    Forumdan parça parça koptuğum bu günlerde samimiyetiniz çok hoş geldi hocam :)

Windows kurup lisanslamak gerçekten zor değil ama internette yine oem key ler satılıyor olması lazım 411 lira sanki biraz yiyeceği ucuz yapıp içecekten kazanmaya çalışan esnaf işine dönmüş.
  • Forumun tadı yardımlaşmak ve bilgi paylaşımıdır zaten ancak bu aralar pek tadı kalmadı maalesef.
    Hocam çok uygun ücrete lisans anahtarı bulabilir ki forumda bununla ilgili konular vardır.
    Notebook tavsiye ve sistem kurulumu için elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el-harezmi_0 -- 3 Mart 2018; 1:7:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: el-harezmi_0

Yuh o neymiş öyle okadar para mı istenir sırf Windows kurmak için

Hocam inanın İnternette bir dünya video var

https://youtu.be/JT-1ou7j7T8

Olmadı bir bilgisayarcıda çok daha uygun fiyata yaptırırsınız. Hatta forumdan arkadaşlar bile yardım ederler eğer yakın oturuyorsanız. Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama bana yakınsanız elimden geldiğince yardımcı olurum.

Valla hocam hazır monster bakarken bir de mesaj atıp sorayım dedim abra a5'e bakıyorken mail atıp sordum 411 Tl'ye kuruyoruz dediler. Ürün bu

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V9-3-2.html#.WppsyoE8U0M

Aslında en fazla 3000-3200 civarı vermek istiyorum fazla vermek istemiyorum ama bu baya iyi geldi oyun için.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.